Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua

Despre proiectarea drumurilor urb...
 Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...

Un calculator ieftin ?!
 macbook pro 16 VS AMD Laptop

Sistem ON-GRID fara curent din re...

rectin Romania - site uri fake

Recomandare telefon
 Achizitie SSD

Cum se vor numi romanii care vor ...

Recomandare videoproiector buget ...

Are importanta unde este faza sau...
 

Isaran 2 Brasov

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1355 replies to this topic

#595
TheoB

TheoB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.08.2016

View PostCaragiale1919, on 06 martie 2018 - 16:05, said:

Multumesc. Ma ajuta, oarecum. Eu in releveu am, pt peretele cu chiuveta, 2,75 m, iar meseriasul mi-a spus ca sunt 2,65 m. Mi se parea cam mare marja. Multumesc.
Sunt posibile diferentele astea, ca sa fiu precis, la mine peretele cu chiuveta, masurat in partea de jos, sub faianta, cu o ruleta laser, de mare precizie, are 2,69 , insa dupa cum am zis, a fost o masuratoare rapida, cu scop orientativ. Pentru siguranta iti recomand sa mai mergi odata :)

Edited by TheoB, 06 March 2018 - 16:15.


#596
nikomates

nikomates

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 19.11.2014

View Post36valentin36, on 06 martie 2018 - 14:12, said:

Buna ,si-a cumparat cineva hota de bucatarie? imi puteti recomanda un model de hota sa fie puternica si cat de cat silentioasa? multumesc

Din experienta unui vechi proprietar: eu am de ceva vreme o hota UTDRAG de la Ikea (http://www.ikea.com/...ducts/20304623/) si sunt multumit de ea, rata de extracţie în mod de evacuare este de 320 m³/h si face fata cu bine la gatit, fara probleme. E un pic mai zgomotoasa la putere maxima, insa e eficienta si nu sunt probleme cu mirosurile inspre casa.

View PostCaragiale1919, on 06 martie 2018 - 15:10, said:

Salutare!
Are cineva dimensiunile reale ale bucatariei pt apartamentul cu 3 camere? Ma intereseaza dimensiunea peretilor pe care vine mobila. Multumesc.
Cel mai bine e sa masoare inca o data meseriasul care face mobila, ca sa nu ai surprize. Intr-adevar, pot sa existe diferente de pana la 1-2 cm, in functie de cum a fost pus rigipsul, cum zicea mehighbiz sau de cat de incarcat a fost peretele cu tencuiala. Omul care a facut mobila mea a fost multumit ca peretii au fost drepti si s-au respectat unghiurile, asa ca nu a fost problema cu imbinatul corpurilor.

#597
Caragiale1919

Caragiale1919

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.01.2018

View Postnikomates, on 06 martie 2018 - 18:21, said:



Din experienta unui vechi proprietar: eu am de ceva vreme o hota UTDRAG de la Ikea (http://www.ikea.com/...ducts/20304623/) si sunt multumit de ea, rata de extracţie Ă®n mod de evacuare este de 320 m³/h si face fata cu bine la gatit, fara probleme. E un pic mai zgomotoasa la putere maxima, insa e eficienta si nu sunt probleme cu mirosurile inspre casa.


Cel mai bine e sa masoare inca o data meseriasul care face mobila, ca sa nu ai surprize. Intr-adevar, pot sa existe diferente de pana la 1-2 cm, in functie de cum a fost pus rigipsul, cum zicea mehighbiz sau de cat de incarcat a fost peretele cu tencuiala. Omul care a facut mobila mea a fost multumit ca peretii au fost drepti si s-au respectat unghiurile, asa ca nu a fost problema cu imbinatul corpurilor.
Multumesc pentru sfaturi. Ca sa va faceti o idee, am fost cu maseriasul sa ia masuratori ca, apoi, sa imi faca proiectul pe dimensiunile date initial, din antecotract. Si, dupa cum stiti, nu sunt nici macar apropiate de cele reale. Acum nu prea stiu daca sa ma incred ca a masurat corect..

#598
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Alta întâmplare:
Ma duc azi la rcs rds sa-i întreb cum pot și când sa-mi mut serviciile.
Ajunge discuția la fibra optica, pai Bl Dvs nu are fibra optica, dezvoltatorul a optat ptr cablaj normal.
Știați treaba asta, cât de mult contează dacă ai fibra sau normal?

#599
TheoB

TheoB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.08.2016

View PostValimania2016, on 06 martie 2018 - 18:51, said:

Alta întâmplare:
Ma duc azi la rcs rds sa-i întreb cum pot și când sa-mi mut serviciile.
Ajunge discuția la fibra optica, pai Bl Dvs nu are fibra optica, dezvoltatorul a optat ptr cablaj normal.
Știați treaba asta, cât de mult contează dacă ai fibra sau normal?
RDS lucreaza DOAR cu fibra optica, vechea retea e incet incet inlocuita peste tot...sincer ma indoiesc ca ar putea fi o retea depasita in bloc nou, plus ca nu e treaba dezvoltatorului ce serviciu aleg...eu daca vreau optez pentru Telekom sau Orange...deci trebuie sa existe posibilitatea de a-ti pune ceea ce vrei!
Si DA, conteaza foarte mult daca este fibra optica, am fibra de ani buni si nu cred ca as mai vrea un alt tip de internet!

#600
bradu07

bradu07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.10.2007
Pe site asa scrie:
"Ești pasionat de tehnologie și ai nevoie de o viteză bună a internetului? Ei bine, pentru că știm cât de important este să te bucuri de internet de mare viteză și de programele tale favorite TV în format HD, toate camerele viitorului tău apartament sunt dotate cu prize TV şi internet prin fibră optică FTTH."

https://www.isaran.r...eriale-finisaje

#601
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Da nu știu ce sa zic, așa mi au zis de la rds.
Sun mâine la Isaran.

#602
Costi_09

Costi_09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 12.10.2017

View PostValimania2016, on 06 martie 2018 - 19:34, said:

Da nu știu ce sa zic, așa mi au zis de la rds.
Sun mâine la Isaran.
Tocmai ce am sunat la RDS si mi s-a comunicat ca nu detin informatii in legatura cu infrastructura blocului.

#603
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Și eu la fel. Ce înseamnă asta?

#604
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Ca sunt incompetenți :)) sigur nu au în baza lor de date adresa. Dacă abia a fost intabulat.

#605
Georrgge

Georrgge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 31.03.2016

View Posteddybv, on 06 martie 2018 - 20:13, said:

Ca sunt incompetenți Posted Image) sigur nu au în baza lor de date adresa. Dacă abia a fost intabulat.

Despre ce adresă ați întrebat? Labiș nr. 1 sau 13 Decembrie 129?

#606
Costi_09

Costi_09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 12.10.2017

View PostGeorrgge, on 06 martie 2018 - 20:23, said:

Despre ce adresă ați întrebat? Labiș nr. 1 sau 13 Decembrie 129?
Au verificat ambele adrese.Blocul figureaza in evidentele dumnealor, insa doamna care a raspuns la telefon nu a putut confirma daca blocul este prevazut cu fibra sau cablu. Mi-a recomandat sa cer detalii intr-un centru RDS.

Edited by Costi_09, 06 March 2018 - 21:04.


#607
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Colegul Valimania2016 a fost la RDS și cei de acolo i-au spus ca nu e fibra... Acum cine știe

#608
Costi_09

Costi_09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 12.10.2017

View Posteddybv, on 06 martie 2018 - 21:00, said:

Colegul Valimania2016 a fost la RDS și cei de acolo i-au spus ca nu e fibra... Acum cine știe
Personal mi-e greu sa cred ca nu are fibra optica.

#609
Caragiale1919

Caragiale1919

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.01.2018

View Post36valentin36, on 06 martie 2018 - 14:12, said:

Buna ,si-a cumparat cineva hota de bucatarie? imi puteti recomanda un model de hota sa fie puternica si cat de cat silentioasa? multumesc
Salut,
Eu mi-am achizitionat hota de pe intelo.ro
Am vrut ceva foarte puternic(preventiv) si mi-am luat una de 950m3/h. Destul de scumpa, dar am zis ca la o treapta inferioara va avea o capacitate mai mare de absorbtie fata de cele din comert si destul de silentioasa. Intereseaza-te de cela Pyramis(produse in italia).

Edited by Caragiale1919, 06 March 2018 - 21:31.


#610
paul_predeal

paul_predeal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 03.06.2016
Ce model ai luat și cât te-a costat?
Apropo, unde credeți ca găsesc sa fac mobila de bucătărie la un raport calitate /preț ok?

#611
Caragiale1919

Caragiale1919

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.01.2018

View Postpaul_predeal, on 06 martie 2018 - 23:44, said:

Ce model ai luat și cât te-a costat?
Apropo, unde credeți ca găsesc sa fac mobila de bucătărie la un raport calitate /preț ok?
Nu stiu sa iti zic acum modelul, ce pot sa iti spun este ca e telescopica si a costat undeva la 2300 de lei. Marca pyramis, produsa in Italia.

#612
paul_predeal

paul_predeal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 03.06.2016
Mobila unde o faci dacă nu te superi?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate