Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Ce premier propune PSD?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
127 replies to this topic

Poll: Ce premier propune PSD? (64 member(s) have cast votes)

Ce premier propune PSD?

  1. Liviu Dragnea (24 votes [37.50%] - View)

    Percentage of vote: 37.50%

  2. Victor Viorel Ponta (11 votes [17.19%] - View)

    Percentage of vote: 17.19%

  3. C.A.C. Popescu Tariceanu (2 votes [3.12%] - View)

    Percentage of vote: 3.12%

  4. Eugen Teodorovici (7 votes [10.94%] - View)

    Percentage of vote: 10.94%

  5. Altul (20 votes [31.25%] - View)

    Percentage of vote: 31.25%

Vote Guests cannot vote

#91
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005

 41ex, on 27 octombrie 2016 - 14:20, said:

deci se transforma in flurure daca ajunge la carma, nu?

Spre deosebire de pontica-a-tau, care a avut ani la dispozitie sa se transforme (si tot vierme a ramas) DA, dracnea are potentialul transformarii ba chiar se-vede-pe-el ca este capabil sa o faca. Posted Image

#92
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004

 Bursul, on 26 octombrie 2016 - 12:10, said:

Dragnea nu va fi propus. Johannis il va respinge si se va produce o criza politica, iar PSD va fi in pierdere.

De ce PSD va fi in pierdere intr-o astfel de ipoteza? Daca ajunge PSD-ul sa aiba majoritatea absoluta in Parlament, chiar si cu ajutorul atlor partide, atunci inseamna ca un numar foarte mare de oameni a votat cu acest partid stiind ca seful sau este o persoana condamnata. Este foarte putin probabil ca acest numar foarte mare de oameni sa aiba vre-un fel de problema pentru ca PSD incearca sa il impuna pe Dragnea premier,

Cei care au probleme cu faptul ca un condamnat sa ajunga premier deja nu vor fi votat cu PSD. Deci nu vad de unde ar veni pierderea.

#93
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

 dmx85, on 26 octombrie 2016 - 11:19, said:

si Abramburica era o varianta de pus in poll. Nu m-am gandit la ea...

Si pe Sova! De fapt Sova trebuia sa fie primul in poll!

#94
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Nu stiu ce penal din psd a fost primul pe nu stiu ce lista , si dragnea a zis ca sa il excluda
Problema e ca ala e cu gasca de hoti in spate si aia nu vor sa il stearga si au zis ca vor derogare asa cum are ponta si alti penali din psd ca sa candideze
Nu stiu in ce judet e asta

#95
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 63,014
  • Înscris: 21.04.2011
Oameni fini, cu grija la orice nuanta. Au evitat elegant misoginismul:

Ieri aveam patru candidaţi bărbaţi la Senat, iar unul l-am înlocuit cu soţia”, a spus preşedintele PSD Caraş-Severin, deputatul Ion Mocioalcă (News)

Edited by catalina1, 27 October 2016 - 16:01.


#96
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

 petre69, on 27 octombrie 2016 - 15:58, said:

Nu stiu in ce judet e asta

Gorj, nene.

Edited by Bucifon, 27 October 2016 - 15:59.


#97
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,880
  • Înscris: 06.08.2004

 41ex, on 27 octombrie 2016 - 13:41, said:

eu sper sa-l propuna din nou pe ponta, a fost cel mai bun de dupa revolutie. tariceanu pe locul 2. restul ori nu-i stiu ori sunt praf, buni de impartit cu basistii/securistii.
Pai daca lui Ponta ii retrag titlul de doctorand iese si din Barou si ce ii mai ramane? Bacalaureatul?
Nu stiu sigur daca poti sa fi prim-ministru doar cu Bacul dat. Adica ca ministru poate. Dar ca prim-ministru, macar o facultate sa ai..

#98
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004

 Cris007, on 27 octombrie 2016 - 16:01, said:

Pai daca lui Ponta ii retrag titlul de doctorand iese si din Barou si ce ii mai ramane? Bacalaureatul?

Pai ce dupa bacalaureat urmatoarea diploma e direct doctoratul? De unde ti-a venit ideea asta? Dupa Bacalaurea urmeaza facultatea cu studiile de licenta apoi masterul si in final doctoratul. Ma rog nu stiu sigur daca nu cumva poti sa te duci la doctorat direct de la licenta dar daca ai numai bacalaureatul in mod sigur nu poti sa devii doctor.

 Cris007, on 27 octombrie 2016 - 16:01, said:

Dar ca prim-ministru, macar o facultate sa ai..

Asta este mentalitatea romaneasca. Premierul Suediei a fost sudor si nu a absolvit nicio facultate. Liceul sigur l-a facut ca a incercat si un an la facultate dar apoi s-a lasat.

#99
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

 e2k, on 27 octombrie 2016 - 16:57, said:

Pai ce dupa bacalaureat urmatoarea diploma e direct doctoratul? De unde ti-a venit ideea asta? Dupa Bacalaurea urmeaza facultatea cu studiile de licenta apoi masterul si in final doctoratul. Ma rog nu stiu sigur daca nu cumva poti sa te duci la doctorat direct de la licenta dar daca ai numai bacalaureatul in mod sigur nu poti sa devii doctor.



Asta este mentalitatea romaneasca. Premierul Suediei a fost sudor si nu a absolvit nicio facultate. Liceul sigur l-a facut ca a incercat si un an la facultate dar apoi s-a lasat.
In Romania te numesti asistat si primesti doar flegme de la corporatistii de pe forum.

#100
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,736
  • Înscris: 24.10.2005
Un sondaj care poate arunca PSD în aer

Quote

Alegerile parlamentare din 11 decembrie ar putea produce o surpriză de proporţii pe scena politică, arată un sondaj ISSPOL realizat în perioada 17-20 octombrie. La prima vedere, PSD ar obţine 54% din voturi, însă nehotărâţii ar putea să producă o răsturnare majoră de situaţie.
Potrivit sondajului, PSD ar câştiga detaşat alegerile parlamentare cu 54%, urmat de PNL - 21%, USR - 10%, ALDE - 5%, PMP -3% şi UDMR – 3%. În acest context, PSD ar face singur Guvernul, o situaţie în premieră în politica post-decembristă.
http://www.evz.ro/so...d-in-aer-1.html

#101
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006

 chaosss, on 27 octombrie 2016 - 22:29, said:

Un sondaj care poate arunca PSD în aer

http://www.evz.ro/so...d-in-aer-1.html
Sau poate e o explicatie a disperarii PNL+USR+DNA+Guvern+Presedinte+Ambasada SUA de a-l ataca toti deodata pe Dragnea

#102
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005

Quote

PSD ar câștiga detașat alegerile parlamentare cu 54%

Asta este o veste minunata!
...sondaj facut acuma 10 zile. Excelent.
========

Trebuie sa intelegem un lucru: caricatura de dreapta ramasa (daca e dreapta, ca ma indoiesc) asta merita.

La locale aveau niste fumuri in cap...gen: nu sprijinim nici unu` candidatu` celuilalt si etc...pana a ajuns capitala, prima oara in istorie, sa aibe toti primarii pesedisti.

...era de asteptat sa se trezeasca cineva, am crede.
Aa, nu, nici poveste...gaia matu` in continuare cu cautari de personalitati pentru liste (neintelegand nici macar o secunda ca din Romania a plecat un sfert de popor pentru ca nu exista munca pe saturate iar ce se munceste este fix platita "pe nesaturate")

Pur si simplu nici o intelegere a faptului ca flamanzilor nu poti sa le fluturi sub nas onirisme...pentru ca nu aud nimic din cauza chioraielilor din mate, doh.


Astea fiind zise: este super sa castige pesedeul TOT.
Avand TOT nu mai au pe cine sa acuze ca nu fac Paradis in tara.
...in plus opozitia are timp (in ceas 17 sau 99) sa se reinventeze in anii care urmeaza.

Pur si simplu cand nu poti sa castigi salvezi tot ce poti ca sa lupti cu sanse de victorie in viitor...desi, caricaturile pe care le sprijineam, nu cred sa inteleaga mare lucru.

(totusi bine ca USR ajunge in parla...macar sa fie cine sa strige cand o sa cada bustean totul)

#103
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006

 dmx85, on 27 octombrie 2016 - 11:59, said:


deci tu mergi pe varianta Livioo "The Necromancer" Dracnea premier sa inteleg...
Nu cred ca nivelul lui de educatie este potrivit acestei pozitii si nici nu cred ca se pune problema ca PSD sa-l numeasca. Cred ca vor merge cu vreo persoana de calibrul lui Florin Georgescu. Faptul ca statul politienesc se teme de el ma face sa-l apreciez oarecum. Ca orice om are cateva puncte tari dar si unele abilitati pe care ar trebui sa si le imbunatateasca. Daca ar fi sa fac un top al liderilor de partide in vad peste gorghiu, nicusor si ciolos dar sub tariceanu.

#104
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,816
  • Înscris: 02.10.2009
Mizerabil acest Dragnea.
L-a pus pe Ghita sa faca plangere penala inpotriva lui Ciolos, sa fie si ala "manjit", ca sa iasa basma curata toti... sa nu mai poata zice Iohannis ca nu mai numeste infractori ca prim ministri...

#105
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004
@Rosebud09

Ce mentalitate mai e si asta? Daca cineva depunde plangere penala impotriva ta atunci inseamna automat ca esti manjit? Doamne in ce hal am ajuns, credem ca daca cineva este cercetat penal, chiar daca nu pus sub invinuire atunci automat este penal. Posted Image  Daca depui plangere penala cineva trebuie sa investigheze plangerea dar asta nu inseamna ca cel investigat este penal.

Cei cu adevarat penali sunt numai cei condamnati definitiv. Intr-o situatie putin mai buna sunt cei condamnati cu hotarare care nu este definitiva si si mai bine sunt cei trimiti in judecata. Cei impotriva carora s-a depus plangere penala insa nu au nicio treaba.

#106
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,519
  • Înscris: 30.10.2003
Pana acum avem urmatoarele indicii:
Dragnea- o persoana care arata bine.
Ponta - un membru din fostele sale guverne, pregatit pentru o guvernare grea.

Eu cred ca e Ioana Petrescu.

#107
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 dmx85, on 26 octombrie 2016 - 11:13, said:

Care ar fi motivu' pentru care PSD nu propune niciun nume deocamdata?
in secunda 2 are dosar penal
deja stim foarte bine gogomaniile presului....

 e2k, on 28 octombrie 2016 - 17:08, said:

@Rosebud09

Ce mentalitate mai e si asta? Daca cineva depunde plangere penala impotriva ta atunci inseamna automat ca esti manjit? Doamne in ce hal am ajuns, credem ca daca cineva este cercetat penal, chiar daca nu pus sub invinuire atunci automat este penal. Posted Image  Daca depui plangere penala cineva trebuie sa investigheze plangerea dar asta nu inseamna ca cel investigat este penal.

Cei cu adevarat penali sunt numai cei condamnati definitiv. Intr-o situatie putin mai buna sunt cei condamnati cu hotarare care nu este definitiva si si mai bine sunt cei trimiti in judecata. Cei impotriva carora s-a depus plangere penala insa nu au nicio treaba.
asa se prostesc prostii
chesta e ca tine!

 Rosebud09, on 28 octombrie 2016 - 16:58, said:

Mizerabil acest Dragnea.
L-a pus pe Ghita sa faca plangere penala inpotriva lui Ciolos, sa fie si ala "manjit", ca sa iasa basma curata toti... sa nu mai poata zice Iohannis ca nu mai numeste infractori ca prim ministri...
mizerabilitatea e inceputa de pres...el nu vrea penabili
asa sunt toti...penabili....ceea ce este foarte corect...politicaly...
ori suntem toti golani...ori...

Edited by sarac.lipit, 14 November 2016 - 14:55.


#108
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,309
  • Înscris: 03.07.2008

 chaosss, on 27 octombrie 2016 - 22:29, said:

Un sondaj care poate arunca PSD în aer

http://www.evz.ro/so...d-in-aer-1.html

Quote

Potrivit sondajului, PSD ar câştiga detaşat alegerile parlamentare cu 54%, urmat de PNL - 21%, USR - 10%, ALDE - 5%, PMP -3% şi UDMR – 3%. În acest context, PSD ar face singur Guvernul, o situaţie în premieră în politica post-decembristă.

Pentru asta trebuie sa le multumim din inima tinerilor frumosi si liberi care au iesit anul trecut pe strazi si l-au dat jos pe Ponta. PSD trebuia sa fie la putere pana la sfarsitul mandatului cand din cauza erodarii / scandalurilor de coruptie ar fi scazut sub 30%.

Dar tinerii frumosi, liberi si extrem de manipulabili au gandit altfel...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate