Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea
 Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?
 recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 

LeTV LeEco Le Pro 3

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
785 replies to this topic

#217
fintex62

fintex62

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.11.2008
Ce parere aveti despre telefonul de la emag -Telefon mobil LeEco Le S3, Dual SIM, 4G, Deca-Core Helio X20, 4GB RAM, 32GB, 16MP, Android 6.0, 3000mAh   820 lei

#218
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Nu eram singurul care s-a plans de volumul mic in convorbiri telefonice,
Nu stiu ce sa zic, eu sunt multumit, chiar si in conditii de strada se aude bine. Eu am instalat Omni cand era destul de matur si poate am nimerit vreo versiune mai buna
Ai instalat camera de la Google? Daca da ce versiune ti-a dat cele mai bune rezultate?
.
S3 nu e prea stralucit fiindca are o baterie normala de 3000 in loc de ceva de 4000 sau peste. Plus procesorul de mediatek. Pentru banii aia nu e un telefon rau dar eu nu l-as lua. Daca avea macar baterie de 4000 era ceva. Plus ca suportul la Le Eco nu e stralucit. Daca tot iei asa ceva ia un varf de gama pentru care o sa gasesti mai multe rom-uri cum e Le pro 3.

#219
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,535
  • Înscris: 19.08.2012
Folosesc acest rom: GCam_4.4.012.156195200_MI5S_MIUI_Android_7.0_PIXEL_II_XL_v.1.1, functioneaza exemplar.
Tu ai altceva, se poate stoarce si mai mult din acest senzor ?

#220
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 28.04.2003
O folosesc pe cea modificata de BSG ai pe xda acolo toate variantele. Poti sa incerci de la 3.0 pana la 5.014 sau cat e ultima. Sunt o groaza. Modul ala HDR face toti banii. Chiar si pe low light si scoate niste fotografii super. Zici ca le faci cu dslr-ul.

#221
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,535
  • Înscris: 19.08.2012
Al 3-lea update de cand am instalat acest rom, baietii lucreaza.

#222
fintex62

fintex62

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.11.2008

View Postunpuisor, on 23 octombrie 2017 - 10:16, said:

Nu stiu ce sa zic, eu sunt multumit, chiar si in conditii de strada se aude bine. Eu am instalat Omni cand era destul de matur si poate am nimerit vreo versiune mai buna
Ai instalat camera de la Google? Daca da ce versiune ti-a dat cele mai bune rezultate?
.
S3 nu e prea stralucit fiindca are o baterie normala de 3000 in loc de ceva de 4000 sau peste. Plus procesorul de mediatek. Pentru banii aia nu e un telefon rau dar eu nu l-as lua. Daca avea macar baterie de 4000 era ceva. Plus ca suportul la Le Eco nu e stralucit. Daca tot iei asa ceva ia un varf de gama pentru care o sa gasesti mai multe rom-uri cum e Le pro 3.
Multumesc pentru informatii. Zilele astea am reusit  sa-mi pierd telefonul note 4. Nu stiu cum e cu taxele vamale la telefoanele comandate din China

#223
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,535
  • Înscris: 19.08.2012
Din pacate acest telefon nu se mai gaseste la un pret mic, adica in jur de 240 usd, peste tot este de la 330 usd in sus, ceea ce nu il mai face competitiv, pretul il arunca catre Xiaomi Mi6 care este superior lui.

#224
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 28.04.2003
pai se apropie black fridaay si cresc preturile ca sa aiba unde sa scada.

#225
marcutm

marcutm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 23.04.2008
Daca cauti se gaseste si mai ietin, de exemplu: aici este 238$ varianta x720.

Nu stiu daca merita sa trec de la redmi note 4x la acest telefon. Stie cineva daca camera este mai buna decat la note 4?

#226
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,718
  • Înscris: 24.11.2015

View Postkiario, on 25 octombrie 2017 - 04:40, said:

Din pacate acest telefon nu se mai gaseste la un pret mic, adica in jur de 240 usd, peste tot este de la 330 usd in sus, ceea ce nu il mai face competitiv, pretul il arunca catre Xiaomi Mi6 care este superior lui.


Am observat si eu. Probabil au avut multe comenzi si au ridicat preturile. Sa te consideri norocos :))
Cum se numeste aplicatia camera de la google care ziceai ca e buna ? IN magazin gasesc doar Open Camera facuta de Mark Harman (Pegi 3).

#227
fintex62

fintex62

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.11.2008
Am gasit de cumparat de la o cunostinta note4 910F cu 600 lei, in stare foarte buna. L-am butonat, platit avans 100 lei.Mai raman o perioada cu note 4 si  urmaresc  postarile voastre cu plusuri si minusuri la LeTV LeEco Pro 3.

#228
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,718
  • Înscris: 24.11.2015
Pret foarte bun la Note 4-ul ala :)

#229
totbulgaru007

totbulgaru007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.10.2017
Salut.  De 2 saptamani am si eu un Pro 3 x720..Vreau si eu sa instalez un ROM nou dar nu stiu cum.. Este cineva dispus sa ma ajute si pe mine cu tutorial ceva ?

#230
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Cum se numeste aplicatia camera de la google care ziceai ca e buna ? IN magazin gasesc doar Open Camera facuta de Mark Harman (Pegi 3).
E cateva posturi mai jos am pus un link. E facuta de un tip BSG, nu o gasesti in google play ci pe xda la link-ul ala. Merge doar daca ai android 7 nougat. Pe 6 nu merge.

Quote

Salut.  De 2 saptamani am si eu un Pro 3 x720..Vreau si eu sa instalez un ROM nou dar nu stiu cum.. Este cineva dispus sa ma ajute si pe mine cu tutorial ceva ?
Am facut eu un tutorial aici cum se schimba rom-ul. Daca vrei camera buna trebuie sa pui Nougat. Recomand Omni sau AICP. O sa mai dureze cel putin 6 luni cred pana o sa scoata un Oreo bun. Deocamdata lineage e in teste si are multe buguri.

#231
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,535
  • Înscris: 19.08.2012
Pentru volum mai mare in convorbire.

#232
marcutm

marcutm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 23.04.2008
Pentru cine e interesat de acest telefon, varianta cu snapdragon 820, il gasiti pe Gearbest la pretul de 800 lei cu toate taxele incluse. La metoda de transport selectati Priority Line si va ajunge in cel mult 2 saptamani acasa cu DPD.
Vad ca incep sa apara custom rom si pentru aceasta varianta, X722. Din punctul meu de vedere, nu merita diferenta de pret pt modelul X720, chiar daca e putin mai performant

#233
rapzap

rapzap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 27.04.2007
Am pus si eu Omnirom.
Dureaza foarte mult "Finishing Android update", e normal?
De asemenea inca am aplicatiile de pe EUI pe el... nu trebuiau sa fie sterse, sau trebuie sa dau din recovery Wipe cache si Wipe Data? cine stie sa specifice care.

Multumesc.

#234
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,535
  • Înscris: 19.08.2012
Normal ca trebuiau sterse.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate