Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez
 Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online
 AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...
 Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa

"Gipane" cu girofar care ...
 

Pot da din nou examenele de bacalaureat daca nu am picat?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,523
  • Înscris: 06.02.2008
Offtopic dar ma uitam pe subiecte si nu pricepeam mai nimic. Am fost profil matematica fizica, am dat bac-ul acum 16 ani, am luat nota mare, in liceu eram mediu spre bun la matematica si totusi ma uit ca pisica in calendar. Deci da, scoala românească e cvasi inutila, uiti tot daca nu exersezi constant.

#20
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

View PostVl4d0n3, on 12 iulie 2016 - 14:46, said:

Salut. Pot da examenele de bacalaureat daca nu sunt multumit de notele obtinute (nu din cauza corectorului, ci din cauza ca nu m-am pregatit destul si neatentie) ? Stiu despre contestatie, dar as vrea sa stiu daca pot da din nou examenul la romana si istorie in toamna fiindca as vrea note mai mari.

Quote

IV. ÎNSCRIEREA CANDIDATILOR
Art.35 - (1) La examenul de bacalaureat se pot înscrie atât candidatii din seria
curenta, cât si cei din seriile anterioare, care nu au promovat examenul de
bacalaureat
.
  Sursa
*ce scrie acolo e valabil si in 2016
Concluzie: nici macar nu te mai poti inscrie dar  sa dai examenul din nou !

Edited by stlk, 12 July 2016 - 17:41.


#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,398
  • Înscris: 07.11.2006

View PostVl4d0n3, on 12 iulie 2016 - 14:46, said:

Salut. Pot da examenele de bacalaureat daca nu sunt multumit de notele obtinute (nu din cauza corectorului, ci din cauza ca nu m-am pregatit destul si neatentie) ? Stiu despre contestatie, dar as vrea sa stiu daca pot da din nou examenul la romana si istorie in toamna fiindca as vrea note mai mari.

Mai fa inca o data liceul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate