Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

pui de gaiana bolnav la tartita

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postautosos, on 07 mai 2016 - 16:37, said:

pe vremea cand eram copil cantam un cantecel :
" 10 negri mititei ....
au plecat sa-nnoate...
3 sau innecat din ei
si-au ramas doar 7 .. "
....
etc
...
acuma parafrazand as putea zice :
19 pui mititei
au iesit din coaja
1 sa imbolnavit
si-au rams doar 18

in fine n-are rima dar are morala ( probabil )
Eu nu prea vad unde-i morala si am si ochelarii pusi.Deci daca e sa te parafrazez 10 negri mititei,au crezut ca fac pui ei,dar cei 10 au ramas cu morala in suspans.))))))

Edited by isisceanoua, 07 May 2016 - 17:32.


#38
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Si in perioada preistorica femeia nastea f des, de 20 de ori in viata si doar 10 copii deveneau adulti, 6 din ei mai fecundau, si atat.

View PostFreeThinker, on 07 mai 2016 - 17:22, said:

Daca era viabil traia si acum. Cand l-am cunoscut eu era mort de ceva vreme. Cauza mortii nu era precizata pe eticheta de la Kaufland, probabil asa i-a fost soarta.
pai a fost ucis, un criminal l-a ucis. Daca era fiabil trebuiasa se lupte cu criminalul si sa evadeze?

Acum femeia romaneasca si din tarile din emisfera nordica naste odata in viata si atunci unul neviabil si defect, care traieste cu aparate si pastile toata viata sau moare dupa 3 ani, ca, cancerul la copii se instaleaza abia dupa 3 ani incolo. Asta daca nu a luat foc in maternitate. Si atunci femeia in loc sa incerce sa faca unul viabil da in judecata toate spitalele si autoritatile ca i-au ucis copilul nascut neviabil de parca n-ar mai putea concepe altul.

#39
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Tu compari procreerea la gaini cu cea la femei? Ai o problema  motanele .Cred ca deja te vezi leu daca faci asa comparatii si asta arata o stare halucinogena.

#40
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
ce conteaza ce compar? e vorba de fiiinte vii, adica de animale (din regnul animal) nu de plante (din regnul vegetal). Ca te simti tu gaina e altceva, ca daca nu nici nu ai fi raspuns, suna mai frumos cocos decat barbat probabil, in societatea asta probabil barbatii au devenit mai slabi decat femeile, nu insa si-n lumea animalelor unde era invers.

E vorba de inmultire la pasari vs oameni, nu gaini si femei sau cocosi si barbati. Eu am vb de specii nu de sexe, nu ai observat in mesajul anterior?
Stiu ca am o problema si nu doar una ci mai multe, culegerile sunt pline de probleme in debara

#41
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Deci clar ai o problema daca la tine scara e la fel)))) Ce ai baut? )))))) Ti-o fi dat autosos ceva prafuri de care a luat pt pui))))))))

#42
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
E si praf ptr pui? sa nu stranute puii??
Clar am multe probleme. Culegerile sunt pline.
Eu propun ptr sarbatori sa se vopseasca si ouale si puii, ce zici?
Sa fie acolo pui rosii verzi, albastrii galbeni etc, total colorati si sa piuie. Cred ca ar arata ca un autobuz dinala vechi terrribil, scos de la reparatie si vopsit complet rosu sau galben sa nu mai schimbe vopselele ca e inutil, conteaza sa nu rugineasca prea mult. Ce zici de comparatia mea?

#43
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Eu credeam ca deja ii vezi colorati))))))))))))))

#44
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Dar de incondeiatul puilor vopsiti sau nevopsiti ce zici? si asa oamenii se incondeiaza, nu se vopseste inca tot corpul.

In lumea vietatilor cam 1-10% din celulele pt rinmultire fecundeaza si din embrionii rezultati cam 70% trec mai departe, apoi cam 60% devin adulti si cam 80% din astia adulti se pot si reproduce, si apoi cam 20% din astia ajung sa fie veterani sau batrani.

Exista specii de insecte la care masculul moare imediat dupa fecundare, femela ramane sa nasca si ingrijeasca o perioada puii si moare si ea ulterior. Cam asa e viata in genneral
De asemenea fluturii traiesc in faza de adult sau fluture colorat dinala fain un timp f scurt iar rolul lor este imperecherea si reproducerea. Restul timpului destul de lung comparativ cu faza de fluture adult al individului din specia respectiva este petrecut sub forma de ou, larva pupa, etc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate