Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Bacul vieti :P

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,661
  • Înscris: 30.10.2009

View Postsheky203, on 14 aprilie 2016 - 13:32, said:

Dar mai intai as vrea sa stiu daca la romana si bio le mai dau din nou, odata ce am luat nota de trecere?
Nu le mai dai încă o dată. În cererea de înscriere la examen  există o rubrică  

Quote

II. Solicit recunoaşterea probelor promovate la examenul de bacalaureat naţional _______ sesiunea _____________ etc.  
și se anexează o adeverință de la liceu cu notele pe care le-ai obținut. Întreabă la secretariat înainte de a începe înscrierile, poate durează până ți-o dau. E mai bine s-o ai dinainte.

Edited by althea, 14 April 2016 - 13:59.


#20
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

View Postsheky203, on 14 aprilie 2016 - 13:57, said:

La romana am luat fara sa invat fara sa-mi dau interesul
Fa ceva in privinta felului in care te exprimi ca o sa isi bata toti joc de tine si poate tu nici nu o sa iti dai seama de ce...

#21
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,189
  • Înscris: 04.09.2013

View Postsheky203, on 14 aprilie 2016 - 13:32, said:

Salut,am 20 de ani si sunt intr-un moment foarte important al vieti, vara trecuta am terminat liceul si am picat bacul la mate, la romana si bio l-am luat.

In toamna nu l-am mai dat deoarece am zis ca ma duc la serviciu si ca nu o sa am nevoie de el...dar pe parcurs mi-am dat seama cat de mult am gresit...si regret nespus de mult ca nu mi-am ascultat parintii si bunicii cand imi spuneau sa invat...

M-am saturat de slugarimea care este la serviciile astea de c....

Si m-am gandit sa mai incerc o data la bac ce spuneti as avea sanse daca ma apuc de invatat pana-n toamna cu meditatii si cu vointa pe care o am acum in mine as reusi sa-l iau? Dar mai intai as vrea sa stiu daca la romana si bio le mai dau din nou, odata ce am luat nota de trecere?

Va rog fiti seriosi nu faceti misto am nevoie de niste sfaturi...

P.S: daca as lua bacul m-as indrepta spre domeniul it daca as avea media bacului de 6-7 as putea face ceva pe domeniul it?


Chiar nu stiu de unde sa incep. Ne intrebi daca ai sanse sa acumulezi informatia necesara pentru examen? Pai asta doar tu stii, cata ambitie ai, cata capacitate de acumulare in timp scurt ai. Cat despre cele doua probe la care ai trecut, uite chiar nu stiu. Cauta informatii oficiale pe internet sau la liceul de care ai apartinut.
Despre domeniul IT, unul care are habar de ce face acolo, castiga 1-2000 mii de euro pe luna. Poate si mai mult, poate mai putin, depinde si de companie acum. Raspunde sincer: Te vezi castigand atat in conditiile in care scrii Bacul vieti? Lucrurile astea iti devin familiare poate chiar inainte de a incepe scoala, adica clasa I. Tu dupa 12 clase, inca nu le stapanesti.

Si fara a voi sa fiu rautacios, prietena mea simpatica spune ca trebuie sa existe si astfel de oameni pe pamant. Cineva trebuie sa faca si munca de jos. Vezi daca vrei sa te situezi printre ei sau nu. Bafta la Bacul vieti.

#22
sheky203

sheky203

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 14.09.2011
In legatura ca titlul,am pus acel titlu gandindu-ma ca pebtru mine bacul mi-ar schimba viata/viitorul..si poate are dreptate @draculescudraculescu poate arunc vorbe in vant si nu imi dau seama ca supar pe cineva,dar in fine ma scuza-ti daca v-am jignit...

Edited by sheky203, 14 April 2016 - 14:08.


#23
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
n-ai jignit pe nimeni, poate doar pe tine. sa nu stii sa scrii si sa vorbesti in limba materna inseamna ca nu te respecti pe tine in primul rand.

#24
sheky203

sheky203

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 14.09.2011
Ok,sa revenim la subiect ce spuneti as putea sa mai recuperez de un 5-6 pentru matematica in 2 luni jumate cu meditatii si bineinteles cu vointa?

#25
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

View Postsheky203, on 14 aprilie 2016 - 14:17, said:

Ok,sa revenim la subiect ce spuneti as putea sa mai recuperez de un 5-6 pentru matematica in 2 luni jumate cu meditatii si bineinteles cu vointa?
nu, insa ai putea sa ai o sansa daca dai in toamna

Edited by DraculescuDraculescu, 14 April 2016 - 14:18.


#26
sheky203

sheky203

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 14.09.2011
Am inteles,dar o sa incerc cat pot de mult sa invat poate poate scot un 5 din prima...

#27
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015
m cat dai? m1? m2?

Edited by DraculescuDraculescu, 14 April 2016 - 14:28.


#28
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,494
  • Înscris: 30.10.2003
Cred ca omul nu a inteles ca in titlu mai lipseste inca o litera.

#29
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View Postsheky203, on 14 aprilie 2016 - 13:44, said:

@DraculescuDraculescu
Ce e de ras omule? E de rau ca vreau sa invat? Am vazut ce ma asteapta daca nu voi avea o facultate... Si in plus te rog da-mi niste sfaturi nu iti bate joc,poate un sfat de al tau m-ar ajuta...

Fix tot aia te asteapta si cu facultate ...doar ca ai o scuza mai buna sa te plangi de societate . Nu mai poate zice nimeni ca esti puturos .

Mo , tu ai nevoie de tot ajutorul din lume. Adica , nu lasa la o parte aspectul tehnic. Fa rost de cerneala simpatica , microfon mini de ascuns in ureche , ochelari cu camera cu bluetooth , ca sa vada si premiantul din curtea scolii ce subiecte ai tu la bac . Nu iti pune toate ouale intr-o singura plasa. Mergi pe mai multe optiuni.

Edited by JurasikMan, 14 April 2016 - 14:49.


#30
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
"Bacul vietii" ... "i-auzi brâul, trece râul" Posted Image uite un filmulet despre "Viața pe un bac" Posted Image "Life on a ferry"
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/upmP021AGyc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

@ 'sheky203' Posted Image  ... succes deplin in viata, tu chiar o sa ai mare nevoie Posted Image  de o gramada de sanse favorabile Posted Image

#31
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Cand o sa fie primar la sectorul 5 o sa plangeti toti de ciuda.
Acolo e test de vorbit/scris/citit in romaneza.
La cum se exprima pisoiul, e deja pe liste.

Pai bine ma maestre, vrei sa te luam in serios, dar tu-ti pui avatarul asta?
(dupa tu-ti am facut o pauza, tentatia fiind mare sa continui altfel...)

#32
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,494
  • Înscris: 30.10.2003
Initiator: care e diferenta dintre "sa fi f*utut" si "sa fii f*utut"?

#33
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

View Postsheky203, on 14 aprilie 2016 - 14:07, said:

In legatura ca titlul,am pus acel titlu gandindu-ma ca pebtru mine bacul mi-ar schimba viata/viitorul..si poate are dreptate @draculescudraculescu poate arunc vorbe in vant si nu imi dau seama ca supar pe cineva,dar in fine ma scuza-ti daca v-am jignit...

Posted Image

#34
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Mai bine scria numele alora din comisia de Bac pentru romana...

#35
sheky203

sheky203

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 14.09.2011

View PostDraculescuDraculescu, on 14 aprilie 2016 - 14:28, said:

m cat dai? m1? m2?
M1

#36
adrgu372

adrgu372

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 20.02.2016

View Postsheky203, on 14 aprilie 2016 - 16:22, said:

M1
La simularea care am dat.o in martie nu a fost foarte mare diferenta intre m1 si m2, dar te.ai trezit cam tarziu pentru ca nivelul este umpic ridicat,sper sa promovezi BAC-ul in toamna

Edited by adrgu372, 14 April 2016 - 17:02.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate