Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16195 replies to this topic

#16165
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 14.03.2006
S-a schimbat de ceva timp, am calatorit cu troler de cabina si geanta acum mai multi ani in biletul de baza. daca tin bine minte, aveai voie cu troler de 55 cm, acum intra doar rucsac de 40 cm.

#16166
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,615
  • Înscris: 17.08.2007
Sa tot fie vreo 8 ani de cand au inceput sa ceara bani pe bagajul mare de cabina de 55cm.

#16167
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,934
  • Înscris: 10.12.2006
Am gasit stiri din 2022 care zic ca pe aeroportul din Cluj nu mai trebuie scoase lichidele si electronicele, puteti careva confirma ca e asa?

nvm am gasit https://www.reddit.c.../aeroport_cluj/

#16168
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,538
  • Înscris: 07.04.2005
Da, in aeroporturile din Cluj si Timisoara nu mai trebuie scoase afara electronicele.

Si nu mai exista nici limita de 100ml la lichide.

La noul terminal din Iasi nu stiu daca mai au sau nu restrictia asta. Chiar si au scanere mai moderne, dureaza o perioada pana sunt certificate de SRI.

#16169
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,352
  • Înscris: 24.11.2002
La Iași, și în noul terminal trebuiesc scoase electronicele mari si lichide maxim 100ml. Sunt scanare moderne, dar nu ultima generație, pentru ca erau prea scumpe consumabilele pentru ele. 😞

#16170
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 24.04.2007
Si la Craiova se poate trece cu recipiente cu lichide mai mari de 100 de ml, laptopuri si echipamente electronice.

#16171
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,538
  • Înscris: 07.04.2005
Wizz Air returns to post-pandemic profitability; sees record passenger count


Wizz Air Plans To Receive 300 More Planes By 2030: Can Airbus Keep Up?

#16172
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,781
  • Înscris: 03.04.2017
Otp-dxb si retur,curse ce trebuiau sa plece si sa ajunga la burduful aeroportului otopeni ,nu mai ajung deoarece constant au intarzieri de peste o ora.Dacacpe otopeni ne-a trimis un mesaj sa ne spuna asta,in dubai am aflat doar de 15 minute intarziere din aplicatie(care de fapt au fost mai mult de o ora). Din cauza asta pe otopeni ne-au mplimbat pe la 3 porti.La aterizare si plecare in,din dubai,nu stiu ce nu au facut pe la filtre la avioane ca s-a facut o ceata de nu vedeai la 3 randuri.Din cauza ca nu prea au concurenta pe anumite linii,astia de la wizz cam incep sa-si bata joc de lume!

In dubai lumea continua sa arunce sticlele de apa inainte de securitate,dar pe mine nu m-a intrebat nimeni nimic,chiar daca aveam fiecare din familia mea cate o sticla.Dar wcolo apa in aeroport e undeva la vre-o 4lei sticla de 0,5l in otp vre-o 10 daca am retinut bine

Attached Files


Edited by dacrad2, 05 June 2024 - 16:35.


#16173
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 967
  • Înscris: 22.02.2011
Zbor Wizz: București-Copenhaga, 2 ore și 10 minute, a ajuns cu 10 minute mai devreme. Avion plin!
Atenție luați-vă mâncare de acasă! prețurile la orice în Otopeni depășesc prețurile din Copenhaga, care recunoscut ca un oraș f scump.

https://youtu.be/9ze...LbUQiiI0TZE3cgd

Edited by nasty2, 06 June 2024 - 05:32.


#16174
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,781
  • Înscris: 03.04.2017
Aveti gtija ce ce tipuri de bagaje va luati la cala,stateau oamenii in avion si fil mai cum arunca astia in dubai,bagajele in masina cu care le carau.In bucuresti era prea intuneric pe pista ca da vezi ce fac.Eu m-am invatat minte si la cala iau o geanta de panza mai ieftina,ca si pe asta au deteriorat-o.

#16175
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,294
  • Înscris: 19.07.2008

 dacrad2, on 05 iunie 2024 - 16:30, said:

Otp-dxb si retur,curse ce trebuiau sa plece si sa ajunga la burduful aeroportului otopeni ,nu mai ajung deoarece constant au intarzieri de peste o ora.Dacacpe otopeni ne-a trimis un mesaj sa ne spuna asta,in dubai am aflat doar de 15 minute intarziere din aplicatie(care de fapt au fost mai mult de o ora). Din cauza asta pe otopeni ne-au mplimbat pe la 3 porti.La aterizare si plecare in,din dubai,nu stiu ce nu au facut pe la filtre la avioane ca s-a facut o ceata de nu vedeai la 3 randuri.Din cauza ca nu prea au concurenta pe anumite linii,astia de la wizz cam incep sa-si bata joc de lume!

In dubai lumea continua sa arunce sticlele de apa inainte de securitate,dar pe mine nu m-a intrebat nimeni nimic,chiar daca aveam fiecare din familia mea cate o sticla.Dar wcolo apa in aeroport e undeva la vre-o 4lei sticla de 0,5l in otp vre-o 10 daca am retinut bine

Parcă vă pregăteau de gazare

#16176
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 11.10.2007
Salutare, anul asta in februarie am fost cu fi-miu in Larnaca, bilete luate cu o luna inainte, am platit in jur de 750 lei dus-intors.
Simulam o perioada similara, februarie 2025, si vad ca preturile sunt in jur de 1600, desi mai sunt 8 luni pana la zbor.
Aveti idee daca e posibil sa mai scada preturile, are rost sa astept pana la o luna inainte?
Multumesc

#16177
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,877
  • Înscris: 28.11.2001
Așteaptă. Eu am mers la larnaca cu 118 lei de persoana dus întors. Fara bagaj de cala. Bilete luate cam cu 1-2 luni in avans.

#16178
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,934
  • Înscris: 10.12.2006
O sa mai scada, nu are cum sa coste atat la 8 luni distanta.

#16179
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,201
  • Înscris: 06.02.2011

View Postyesyesyesyo, on 07 iunie 2024 - 15:57, said:

Salutare, anul asta in februarie am fost cu fi-miu in Larnaca, bilete luate cu o luna inainte, am platit in jur de 750 lei dus-intors.
Simulam o perioada similara, februarie 2025, si vad ca preturile sunt in jur de 1600, desi mai sunt 8 luni pana la zbor.
Aveti idee daca e posibil sa mai scada preturile, are rost sa astept pana la o luna inainte?
Multumesc
Si-au schimbat strategia, baga preturi f mari cu mult timp inainte, cel mai bun pret il gasesti undeva inainte cu  6 saptamani inainte de datele ce le doresti. Google flights ajuta mult.

View Postdacrad2, on 06 iunie 2024 - 08:32, said:

Aveti gtija ce ce tipuri de bagaje va luati la cala,stateau oamenii in avion si fil mai cum arunca astia in dubai,bagajele in masina cu care le carau.In bucuresti era prea intuneric pe pista ca da vezi ce fac.Eu m-am invatat minte si la cala iau o geanta de panza mai ieftina,ca si pe asta au deteriorat-o.
Eu nu mai iau bagaj de cala, pe langa faptul ca-ti face bagajul praf e si foarte scump. Prefer sa trimit colet cu firma de transport , e si mai ieftin iar coletul ajunge in stare perfecta.

#16180
blackiesasha

blackiesasha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 21.01.2013
De cativa ani mi-am facut un obicei sa merg in Cipru in mai-iunie. Tot timpul am gasit bilete la aprox. 150 lei de persoana dus-intors. Din Iasi. Pana anul asta. Desi am urmarit preturile din toamna incoace, nu au mai scos oferte de genul ala.
Din Iasi este cam tragica situatia cu preturile la avioane. Au monopol si din cauza moldovenilor si ucrainienilor care le umplu avioanele, tin preturile sus.

Edited by blackiesasha, 07 June 2024 - 19:32.


#16181
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,766
  • Înscris: 02.10.2009

View Postdanigoleman, on 11 aprilie 2024 - 20:12, said:



Eee, omul ia salariul in America se pare, ptr el e maruntis, stai linistita...



Zborurile wizz apar pe orice motor de cautare zbor/site de rezervari.
Nu e ca la Southwest  :)

Nu am vazut inca companii low cost prezente  pe site de rezervari (din CAN/US), site-uri mari (Flight Hub, Kayak, Expedia), cel putin in relatia cu Romania unde am avut drum, doar ceva de la Lufhansa City Line.

Quote

Si iata si de ce uneori apar niste preturi aberant de mari la wizz...fiindca mai sunt clienti care dau 385 dolari pe un bilet.
O tampenie si atac inutil.

Ca a trecut luna si facut zborul Cluj-Napoli si retur.
Impecabil ca respectare a orarului dar si zborurile printre cele mai line, inclusiv aterizarile. E drept ca vreme destul de buna.
737 un pic obosit dar curat, echipaj Ok. Nici macar un pahar cu apa gratis- aici cred ca e un abuz, lipsa de respect pentru calatori. De politete macar.
Am platit cred ca degeaba ptr troler, nimeni nu s-a uitat la el. La intoarcere am avut inca un bagaj de mana, nu i-a pasat nimanui. Singurul control la imbarcare. Verificarea bagajelor superficiala (dupa mine) dar asta depinde de aeroport.


#16182
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,781
  • Înscris: 03.04.2017

 maladetz, on 07 iunie 2024 - 18:34, said:


Eu nu mai iau bagaj de cala, pe langa faptul ca-ti face bagajul praf e si foarte scump. Prefer sa trimit colet cu firma de transport , e si mai ieftin iar coletul ajunge in stare perfecta.
Poate trimiti in europa cu curieratul dar in afara UE e mai dificil,trebuie vamuit coletul ,nu stii cand ajunge.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate