Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...
 Coaxial pentru cablare casa

"Gipane" cu girofar care ...

Mai e cineva pe forum, in afara d...

COSAFA CUP 2024
 Cartela internet cu roaming - com...

Service Liebherr

Modificare lucrare cimentata

Refinanțare credit ipotecar ...
 

Pareri SAMSUNG NX1000 amator

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#37
iulius_utz

iulius_utz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.06.2007
Salut, eu am nx 1000 de cativa ani si pot sa iti spun cate ceva despre el. In primul rand eu l-am luat tot pt pretul mic, cred ca era cel mai ieftin mirrorless. Mi-am luat de pe ebay un adaptor pt obiective cu montura fd( canon vechi) 10$, un zoom 70-207 cu diafragma 3.5 50$, un 50mm cu 1.8 cu 40$ plus zoom-ul lui 20-50 la care am o lentila aditionala pt wide, o lentila pt macro.

      Am incercat sa tin totul cat mai low budget. Poti sa iti iei adaptor pt lentile noi daca ai de unde sa imprumuti, cel mai important lucru e ca nu ai focus automat iar la cele noi care nu au inel de diafragma, nu poti modifica diafragama.  Parerea mea e ca te descurci in facultate cu mirrorless-ul, pana la urma nu e mare diferenta intre el si un dslr, mai important e factorul uman.

     Cu toate astea nu iti recomand modelul asta : -lcd-ul e fix si te incurca la unghiuri mai joase sau pozitii mai ciudate, eu am un ocular magnetic care se ataseaza de ecran pt ca e f complicat cu focusul mai ales in soare
                                                                              - nu are focus assist bun, ai un zoom 5x sau 8x, dar daca filmezi nu e activ
                                                                              - nu are viewfinder

Sper ca ti-am fost de folos, succes!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate