Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded
 DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt

Cum setez sa trimit sms de pe dig...
 Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi

Marantz MM7025 vs Rotel RB1552 mkii
 Recomandare bicicleta electrica

Venom - The Last Dance

Demolarea blocurilor prea vechi s...

Alimentare motor stea-triunghi
 

Amazon Fire Phone

- - - - -
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#91
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
Sau de aici, dar s-ar putea sa reseteze telefonul: http://www.amazon.co...odeId=201607550


#92
alecsutzu4u

alecsutzu4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 30.04.2006
Oare sunt singurul posesor multumit si chiar incantat de telefonul asta?

#93
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 12.02.2012
Mai sunt si eu. Posted Image
Il am de un an si vreo 4 luni. Mi l-a adus cineva din America. Nu mi-a facut niciodata probleme.

Edited by SineNomine, 29 May 2016 - 21:24.


#94
Rekhinu

Rekhinu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.02.2016
Si eu sunt foarte mulțumit de el dar nu cu fire os, care mi se pare o prostie. Cu cm11(din păcate nu a apărut încă 12 sau 13) merge perfect. Si e cât se poate de personalizabil

#95
ozan2

ozan2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 26.07.2013
Merge perfect, asta nou. Stie cineva cum pot sa reduc consumul de energie? Am dynamic perspective si toate chestiile oprite, dar 2 ore cu luminozitatea pe la 25% si wi fi on am ajuns la 70% de la 100%, m-am jucat putin in acest timp, 15 minute. Folie pentru fata si spate stie cineva unde gasesc in romania(de preferat temperata) si husa cat de cat bunicica?

#96
Rekhinu

Rekhinu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.02.2016
Eu folosesc husa asta https://www.google.r...kTYiHE6K2LtlM:.

Am avut si folii dar de proastă calitate. Acum il folosesc fara dar e ok. Nu e încă zgaraiat deși de 2 luni am luat folia de pe ecran. Acum am comandat de pe aliexpress o husa cu folie dar încă nu a ajuns.

Asta: http://m.aliexpress....obilesitedetail

#97
ozan2

ozan2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 26.07.2013
https://www.mobiledi...eSpeed=noscript
Asta pare buna, dar are un pret.... cam mare.
http://www.ebay.com/...pered&_sacat=0#
Foliile astea mikvon fata si spate 16$ sunt bune.... altundeva nu am gasit pt spate, doar pe aliexpress pt fata la 2$

Dar nu mai e in stoc husa aia. https://www.mobiledi..._iz2t203q2.html asta nu imi da siguranta...

#98
elkosta

elkosta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 08.01.2013
Am inteles ca este foarte geru de folosit, asa este? Nu are buton de back. Trebuie sa misti telefonul pentru asta...?

Edited by elkosta, 14 June 2016 - 16:52.


#99
Rekhinu

Rekhinu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.02.2016
Eu nu am rezistat mai mult de o oră cu fire os. Dacă mergeau toate aplicațiile probabil îl păstram, dar așa am trecut rapid la android

#100
ozan2

ozan2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 26.07.2013

View Postelkosta, on 14 iunie 2016 - 16:52, said:

Am inteles ca este foarte geru de folosit, asa este? Nu are buton de back. Trebuie sa misti telefonul pentru asta...?
Nu am simtit acest greu, butonul are mai multe roluri(home, voice si quick switch). Acest back se realizeaza cu miscarea degetului de la baza inspre sus, adica opusul cand vrei sa vezi notificarile la android. Google services imi merge foarte bine, nu am nicio problema cu vreo aplicatie. Hardware-ul la banii astia este foarte bun. In rest te invit sa citesti review-uri pentru mai multe detalii, mi se pare ok fire os.

#101
elkosta

elkosta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 08.01.2013
Am vizualizat pe yt mai multe. Majoritatea erau negative din cauza sistemului de operare, lipsa aplicatiilor google (a magazinului) si a bateriei foarte slabe. Acum are magazin google?

#102
Rekhinu

Rekhinu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.02.2016
La mine nu a mers myvodafone, bt24, bestjobs si nu mai stiu acum, dar erau vreo 5 aplicații care nu mergeau. Cu android am rezolvat problema

#103
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Android e si fireos.

#104
Rekhinu

Rekhinu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.02.2016
Da, dar un pic mai ciudat

Eu am cm11

#105
Rekhinu

Rekhinu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.02.2016
Si nu merg unele aplicații pentru android, în rest e android

#106
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 12.02.2012

View PostRekhinu, on 15 iunie 2016 - 20:39, said:

Da, dar un pic mai ciudat

Eu am cm11

Cum ai procedat? Mai poti sa revii la fireos?

Edited by SineNomine, 16 June 2016 - 05:16.


#107
Rekhinu

Rekhinu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.02.2016
Eu l-am luat cu cm11 dar am revenit la un moment dat la fire os(păsărici de-a mele). Am ajuns la concluzia că "e frumos dar nu prea" si in 2 ore am trecut înapoi la cm11. Găsești tutoriale de instalare si dezinstalare pe You tube, nu tre sa fii mare it-ist. Totul durează maxim 30 minute

#108
elkosta

elkosta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 08.01.2013
E adevarat ca poti sa ii instalezi magazin google direct pe fire os si dupa sa ii descrci un launcher din magazin si gata? fara sa ii mai instalezi tu CM ? Am inteles ca atunci cand ii bagi cm, chiar si 11 camera spre exemplu nu mai este la fel de bună, etc etc. Daca ar merge cu un launcher din magazin ar fi mult mai simplu. A incercat cineva?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate