Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Amazon Fire Phone

- - - - -
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#145
ozan2

ozan2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 26.07.2013

View Postnei-k, on 08 martie 2018 - 20:50, said:

Ce versiune de firmware ai? Al băiatului meu are Fire OS 4.6.6.1 (466001420) și merge Root doar cu iRoot, însă la restart pierde Root și trebuie aplicat iar. Cu Kingroot nu se lasă root-at.

Cu bateria cum stă? Fii-miu scoate max. 3 ore SOT cu Minecraft și Clash Royale.
Nu știu cum se comportă la utilizare normală...
La fel bateria, vrei una noua iei de pe aliexpress cu 12$ aproximativ
ROot gasesti pe Xda developers la sectiunea fire phone https://forum.xda-de....com/fire-phone
eu folosesc 4.6.1, customRom nu(face figuri camera si autonomia e mai slaba) plus ca imi place fara butoane de back cum e fireos, ecran aproape fullscreen

Edited by ozan2, 12 March 2018 - 21:50.


#146
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Este acuma la 280lei nou, pare best buy.
Se mai inlocuieste si acuma cu cel de 64gb ? Posted Image

#147
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,533
  • Înscris: 21.12.2006
Ce sa se înlocuiască? Dacă-l dai retur la Amazon îți trimit unul de 64Gb?

#148
ozan2

ozan2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 26.07.2013
Da, amazon germania, eu am primit unu nou de 64gb pentru ca celalalt a intrat in HardBrick, trebuie sa ai cont in care e atasat telefonul(cont amazon logic)
Accesoriile le pastrezi, ei vor doar telefonul
Ei ti-l trimit in avans, tu trebuie sa l trimiti in 30 de zile(trebuie sa ai card atasat contului)
Vine cu UPS(vine moca, e platit de ei) care costa de rupe cam in max 7 zile
Poti sa l trimiti cu posta romana(40 de lei maxim)
Iti deconteaza pretul transportului, prin voucher sau direct in card
Pe mine m-au intrebat prin chat daca telefonul e spart, scapat in apa etc...ei au mers pe incredere, baieti de treaba, depinde pe cine prinzi, eu am vorbit prin  amazon.de adica GERMANIA
Daca le zici si de praful din camera pe langa motivul principal ti-l inlocuiesc. Eu unul simt ca asta de 64gb merge mai bine decat 32gb,dar e acelasi telefon in mare parte
Apropo, vinde cineva casti de amaazon fire phone? Eu le-am pierdut si pe altele le-am ros Posted Image Da, 2 perechi de casti de la fire phone distruse

Edited by ozan2, 18 March 2018 - 22:04.


#149
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
FW e ultimul disponibil, 4.6.6.1 parca. Gaseste SuperSU me si incearca sa bagi SuperSU imediat dupa rootare. Sunt niste instructiuni pe threadul oficial de pe XDA.
Bateria...nu e prea grozava. Uneori o mananca in idle cam tare. Fara SIM, am folosit telefonul mai bine de 6h, cand l-am cumparat si l-am foit cu gapps si alte alea. Pe de alta parte, 3h nu e chair atat de rau, cand mi-am luat Mi5-ul meu, m-am interesat mult despre S6 si utilizatorii ziceau ca nu au SOT mai mare de 3h, so...
Mare pacat ca nu au mai mentinut ceva suport oficial pentru telefon si nici developerii nu au reusit sa scoata un custom ROM la care sa mearga si camera bine. Telefonul are un hardware inca bun.
Am incercat ceva aplicatii care folosesc giroscopul si nu pare foarte precis. Asa "face" toate?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate