Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

DigiFM sau EuropaFM ?

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

Poll: DigiFM sau EuropaFM (158 member(s) have cast votes)

Ce post preferați? DigiFM sau EuropaFM ?

  1. Voted DigiFM (69 votes [43.67%] - View)

    Percentage of vote: 43.67%

  2. Voted EuropaFM (89 votes [56.33%] - View)

    Percentage of vote: 56.33%

Vote Guests cannot vote

#55
InfoFMRegional

InfoFMRegional

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 19.07.2015
Are sunet cam prost dar se aude cu RDS.

#56
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,446
  • Înscris: 20.11.2010
Toti se aud, insa doar cativa o fac calitativ. E o diferenta intre se aude ceva si se aude bine.

#57
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,089
  • Înscris: 04.04.2005
Digi FM a reusit in timp scurt sa se debaraseze de balastul "hiturilor" mioritice, de o calitate indoielnica. E un mare merit al RCS-RDS ca a rezistat presiunii caselor de productie locale.

#58
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Digi FM a depășit Europa FM în poll între timp.

#59
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007
Mandruta ala e de o scarbosenie incredibila. Nu suport sa-i aud vocea aia plangareata semi-gay.

CAND O SA MAI EMITA PROFM IN TOATA TARA? Sau macar in Baia Mare...

#60
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Mândruță e mai slab decât Muscalu însă mai bun decât Guran.
Ai 88,5 Kiss alternativă la ProFM.

#61
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
La început a fost cam „stîngaci” Mândruță ăsta, dar în ultima vreme și-a mai dat drumu'...Posted Image  Îmi place modul în care își conduce interlocutorii, deși nu întotdeauna sunt de acord cu direcția pe care o apucă...Posted Image

@necolae: Nu confunda marfa cu ambalaju', fiecare din cei trei are propria sa abordare a problemelor...

#62
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Înseamnă că i-a prins bine pauza de două zile...

Edited by necolae, 10 December 2015 - 14:03.


#63
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
ambele sunt bune, dar la Digi playlistul imi pare mai diverificat. De aia am votat Digi.

#64
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Și pentru acoperire am votat Digi, Europa își bate joc de Bucovina și Valea Oltului. Eu unul aș retrage licențele care nu respectă detaliile tehnice din pachetul primit la concurs.

Edited by necolae, 10 December 2015 - 14:38.


#65
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,378
  • Înscris: 01.09.2012

View Postnecolae, on 10 decembrie 2015 - 14:36, said:

Și pentru acoperire am votat Digi, Europa își bate joc de Bucovina și Valea Oltului. Eu unul aș retrage licențele care nu respectă detaliile tehnice din pachetul primit la concurs.
Ai niste glume...

#66
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
InfoPro/DigiFM au pus toate emițătoarele acolo unde scria pe licență de la bun început. Când ai primit o licență națională de mare putere, te asiguri că o respecți. Europa FM putea să facă exact așa cum a făcut Radio Maria pe Harghita, să renoveze din bugetul propriu toate amplasamentele Radiocom.

Lista puterilor de emisie DigiFM vs lista puterilor de emisie EuropaFM.

Attached Files


Edited by necolae, 10 December 2015 - 16:08.


#67
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007

View Postnecolae, on 10 decembrie 2015 - 13:53, said:

Mândruță e mai slab decât Muscalu însă mai bun decât Guran.
Ai 88,5 Kiss alternativă la ProFM.

La ce e mai bun decat Guran? Pe Guran il pot asculta 3 zile, pe Mandruta nici 2 minute. Mandruta e la fel de enervant ca handicapatii aia doi de la Zu: Morar si Buzdugan.

Kiss alternativa la ProFm??? Hahahahahahahahaha!

#68
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008

View Postnoone2, on 10 decembrie 2015 - 08:47, said:

Mandruta ala e de o scarbosenie incredibila. Nu suport sa-i aud vocea aia plangareata semi-gay.

CAND O SA MAI EMITA PROFM IN TOATA TARA? Sau macar in Baia Mare...

Mare dreptate ai! Eu nu știu ce-a fost în capul mai-marilor de la digi de l-au angajat pe idiotul ăsta de mândruță! Eu am încercat să ascult digi, dar nu știu cum dracu am dat numai de ăsta! Așa că m-am lipsit.

#69
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Poți asculta DigiFM în afara intervalului 10-12.
Singurul lucru care era bun la ProFM era matinalul. În weekend Onuc și Goldic sunt mai plictisitori decât Fințescu și Boba.

Edited by necolae, 10 December 2015 - 18:02.


#70
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,378
  • Înscris: 01.09.2012

View Postnecolae, on 10 decembrie 2015 - 18:00, said:

Poți asculta DigiFM în afara intervalului 10-12.
Singurul lucru care era bun la ProFM era matinalul. În weekend Onuc și Goldic sunt mai plictisitori decât Fințescu și Boba.
Sa mor eu dde n-ai o logica de ma doare capu , in weekend nu se asculta matinalul aasa cum se asculta in cursul saptamanii , de aiaa nu sse vorbeste mult

#71
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,446
  • Înscris: 20.11.2010
Ca sa nu mai zic de faza distractiva cu respectatul detaliilor tehnice din pachetul primit la concurs de catre Europa :))
Pai radiourile din trustul Lagardere au fost cam primele care s-au aliniat cu deviatia la 75 kHz, conform campaniei initiate de ANCOM, care le recomanda tuturor radiodifuzorilor sa intre in legalitate cu valorile deviatiei. Digi si Pro sunt singurele care inca nu sunt in standarde. Ca sa nu mai zic ca puterea de emisie vine si o regleaza ANCOM la fiecare statie. Nu isi regleaza fiecare puterea dupa capul lui. Pentru informatia generala, cand se pune in functiune, sau se modifica parametrii de emisie, se anunta ANCOM, iar o echipa de la Bucuresti vine cu un osciloscop pe care il conecteaza la emitator, se regleaza puterea conform licentei (si restrictiilor de azimut, dupa caz), se regleaza deviatia, nivelul RDS, si se masoara valorile de sunet, armonice, etc. O data stabilite, se regleaza tot, se semneaza niste acte, se strange mana prieteneste si sanatate. Asa ca, @necolae, sa nu crezi ca isi regleaza ei de capul lor puterile. Totul se face milimetric, masurat ca la carte.

#72
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Da, dar o licență națională de mare putere trebuie respectată. Europa nu prea există în Bucovina, 102.7 în loc să emită de pe Rarău așa cum a primit licența, emite de pe hotel Zimbru. Dincolo de Prisaca Dornei și Pojorâta nu se mai prinde, plus că de bătaia de joc a Europei a profitat Vocea Speranței care a luat 102,7 la Suceava. Mai sunt și 90 Bistrița, 102 Bihor, 104.4 Timișoara, 105.8 Vrancea, 103.4 Galați care emit de pe alte amplasamente decât în cele de pe licență. Și la Galați e o bătaie de joc ce face EFM, emit de pe un bloc din oraș cu câțiva KW în loc să emită de pe Văcăreni cu 60 KW acoperind și golul dintre Giurgeni și Hanul Morilor. Și la Călărași la fel, puteau să emită măcar de la Canlia dacă nu pe Băneasa, dar nu de pe hotelul Călărași...

Edited by necolae, 11 December 2015 - 14:52.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate