Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

DigiFM sau EuropaFM ?

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

Poll: DigiFM sau EuropaFM (158 member(s) have cast votes)

Ce post preferați? DigiFM sau EuropaFM ?

  1. Voted DigiFM (69 votes [43.67%] - View)

    Percentage of vote: 43.67%

  2. Voted EuropaFM (89 votes [56.33%] - View)

    Percentage of vote: 56.33%

Vote Guests cannot vote

#37
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
În preajma unei ore fixe fără animator, DigiFM lasă melodia să curgă până la capăt și apoi bagă insertul de știri. În schimb, Europa FM o întrerupe pentru a anunța doar ora exactă, apoi continuă muzica.

#38
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Iar RRA intrerupe melodiile si da stiri. Si acum, la ora 2, sunt 3 minute de stiri si 2 de informatii sportive (astea sunt inregistrate de seara. Se vede lucrul asta cand sunt competitii care au loc noaptea - ora Romaniei. Atunci crainicul de la stiri anunta rezultatul si apoi intra insertul inregistrat cu redactorul de sport).

#39
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 04.04.2005
RRA dă știri în direct noaptea (mai puțin cele sportive), spre deosebire de Europa si Digi.

#40
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
La tine merge Digi Vrancea sau nu, Pity ?
Europa dă știri doar lunea, marțea, miercurea și joia noaptea. Vineri ultimul insert e la miezul nopții, iar în weekend la ora 18. DigiFM dă știri la toate orele.

#41
SFP

SFP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 30.08.2015
Avand un program destul de incarcat si nemaiavand timp de ascultat stiri, eram abonat la Jurnalul de seara de la Europa FM. Pana in momentul in care au redus durata de la vreo 20 de minute la maxim 3-5 minute. Ala a fost momentul in care am tras apa - nu merita sa vorbesc mai frumos de atat - si am mutat pe Romania Actualitati. Apreciez in mod deosebit emisiunea de dimineata din intervalul ora 05:00-07:00 (respectele mele, d-l Ion Marinescu Posted Image ), Stirile de seara de la orele 22:00, emisiunea Arena Nationala din weekend dar si faptul ca dau rapid stirile de maxima importanta - parerea mea - inclusiv pe cele sportive.

Romania Actualitati si atat. Restul sunt cel putin deocamdata, diletanti. Fara suparare.

#42
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Jurnalul de noapte de la 22 s-a transformat în insert scurt. Cel de la 18 ține 20 de minute.

#43
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Pentru cine nu stie: Ion Marinescu zis si Turla a facut cu cativa ani in urma matinalul la Pro FM, dar parca i se potriveste mai bine RRA. Eu am probleme cu trezirea de dimineata, dar daca e Turla la microfon, parca merge mai bine :D

#44
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,392
  • Înscris: 14.10.2008
Si eu, m-as pensiona sau as castiga la Loto numai ca sa pot dormi pana la 11-12 mereu.

Cine se trezeste de dimineata...e obosit toata ziua.

Din 13 mai 2014 ma trezesc la 8. Pana atunci 10 era cea mai matinala ora si nu in fiecare zi.

Edited by Neaceasca85, 01 December 2015 - 22:40.


#45
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013
Digi +Europa = playlist slab si prezentatori obositi. Din pacate...

#46
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
Clar Europa FM, Digi Fm imi impuie neuronii cu toate non-sensurile din lume, pe mine unul m au pierdut de ascultator asa ca ascult Radio SUD si Europa FM, urasc taina la radio si in general delirurile lor.

Edited by xperia_ray, 03 December 2015 - 01:41.


#47
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012
Sunt singurul care are ghinionul de a se delecta cu urletele maimuței numită Anastasia, de cate ori ajung pe dili FM?
Cred ca din 60 de minute pe care le am acordat unul peste altul, de cel puțin 5 ori m-am simțit obligat sa apăs butonul telecomenzii, înainte sa ma apuce durerea de creier. Deci,în concluzie: nu.

#48
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
In Constanta, in afara de faptul ca Digi "urla" cam cel mai tare din toate posturile, "urla" si prost. Se aude infundat si pe alocuri distorsionat. Europa FM e in alta liga. Prima. Deviatie ca la carte, sunet bun de tot. Nu stiu pe ce criterii angajeaza astia oamenii pe tehnic, pentru ca nici Pro FM nu e departe de Digi.

#49
InfoFMRegional

InfoFMRegional

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 19.07.2015
Cu mentinuea ca ProFM 90,1 emite acum doar muzica de la statia locala, nu mai preia nimic de la centru din cauza problemelor tehnice.

Intre Digi si Europa prefer Digi fiindca am fost cateva zile in sud-estul tarii si am comparat receptia DigiFM cu cea a Europa FM care e mai buna. 96,2 bate lejer pana la Nicolae Balcescu apoi AF-ul trece pe 93,9 pana putin dupa Harsova unde sare pe 92 chiar daca 93,9 merge si la Gura Ialomitei.

Europa 106,1 bate doar pana la Hanul Morilor apoi trebuie sa cauti manual 99,5 sau 100,9 care se aud cam prost, plus ca de la Giurgeni pana la Gura Ialomitei 100,9 e bruiat de 101 Cultural Vrancea, iar 99,5 Calarasi e bruiat si acoperit complet in zona popasului de 99,6 Digi. De la Gura Ialomitei pana la Viziru te chinui sa prinzi 107,5 cat de cat fiindca e mai slab acum decat 99,6 iar de acolo in sfarsit poti prinde calumea pe 103,4 fiindca nu ajung bulgarii pana la Viziru, dar la popas si la Harsova acum 4-5 ani se prindea Europa 103,4 foarte bine.

#50
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
Eu ma refeream si la calitatea audio. Nu pot sa ascult un radio cu sunet de butoi, totusi.

#51
InfoFMRegional

InfoFMRegional

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 19.07.2015
Pe 93,9 si 92 se aude foarte bine. Doar ca pe 92 e mai incet sunetul, dar e bine si asa fiindca nu e supramodulat deloc.

#52
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
In Km 4-5 Constanta, indoor, nu intra frecventele astea. Si nici 90.1, apropo.

#53
InfoFMRegional

InfoFMRegional

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 19.07.2015
Hm, ciudat... La mine intra foarte bine 96,2 indoor cu telefonul mobil. Cand era ProFM ziceai ca intra foarte bine 96,2 la tine...
De vina pentru 90,1 sunt bulgarii. La mine se prinde foarte bine.

Edited by InfoFMRegional, 04 December 2015 - 21:07.


#54
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
Aaaaaaa... Pai de 96.2 zic ca se aude ca un butoi. Sunet prost si pe alocuri supramodulat. Personal, zic ca e neascultabil.

Edited by SebyD, 04 December 2015 - 21:11.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate