Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Meciuri euro cu comentariu in eng...

Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...
 lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 

ESTE OFICIAL: Primera Division-La Liga, ed. 2015-2016, 2016-2017 și 2017-2018 vor fi televizate de către DIGI SPORT și DOLCE SPORT.

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#55
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
Chiar dacă drepturile nu sunt exclusive s-ar putea ca T. să nu fie mulțumit cu prețul cerut și atunci sunt motive să fiarbă în suc propriu (magenta) ... Probabil s-a dorit cumpărarea în comun dar  RCS-RDS nu a fost de acord și atunci lucrurile au luat o turnură nedorită ... Colac peste pupăză mi trebuia să apară și anunțul cu 4G și afacerea cu Ghță ! Este clar anul ăsta nu a fost prea darnic cu T.

Edited by cipaul66, 21 August 2015 - 10:35.


#56
ChrisD

ChrisD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 06.10.2013
Pentru T nu cred ca este o problema asa de mare ca Digi va avea 4G pentru DigiMobil, mai degraba ca vor putea sa intre in rural cu LTE si sa ofere internet acolo unde T au retea de sarma.(idilis deja ofera un astfel de serviciu in rural pe aceasta banda)

#57
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
M-am cam plictisit sa astept. S-a cam terminat. Cel putin etapa asta, nu mai pupam noi La Liga...Profesionalism desavrasit la Dolce Sport! Posted Image Posted Image

#58
semacadj2003

semacadj2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 06.02.2011
Nourescu nu mai zice nimic ?

#59
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 15.06.2014
Ehh.. Reactiile domului Samuila si a lui Nourescu au fost unele nu tocmai fair  ! Am inteles de atunci(cand ati publicat acele discutii) ca oamenii erau frustrati si au inceput cu mistourile(cel din urma) la adresa celor de la Digi !  "da, asa e , dar e secret"

PS: domnule Nourescu,mai bine ii spuneai omului ca nu stii nimic de La Liga decat sa-ti arati frustrarea si ironia la adresa concurentei, prin mesajul ala,mesaj in care omul acela isi facuse o speranta ! ;)

#60
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
da voi comparati Digi Sport cu Dolce sport? :))))))))))) Le dau baietii de la digi sport clasa din toate punctele de vedere, si ca grafica, calitate samd :))) Normal ca sunt frustrati :)) Nici macar o sigla nu-s in stare astia de la Dolce sa-si faca :D

#61
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 26.07.2009
Eu tot cred ca vor da si cei de la Dolce. De ce? Ca nu vad exclusivitate la Digi. Iar faza cu Nourescu, ati vazut si voi cum i-a zis lui Samuila, la faza cu "sa ma intrebati pe mine". Caterinca pe oameni. Posted Image

Edited by cristinel07, 21 August 2015 - 12:46.


#62
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
pai dolce are zoom sport( o  caricatura  de emisiune ,deh  sa manance si gura lui nourescu alaturi de o proasta ) si digisport are primera (messi,ronaldo,neymar,suarez,benzema).

daca as fi seful de la telekom alde enachescu & com  ar zbura imediat afara.in state rupert murdoch(fox) cand au pierdut niste drepturi tv ia dat pe toti sefii afara.nu a mai stat la discutie.

dolcesport e doar o clona a tvr.astia de comenteaza meciul parca sunt adormiti.se vede ca au lucrat la uzina tvr(unde frecau menta toata ziua si banu curgea ca sa-i la stat)

Edited by ramiz, 21 August 2015 - 12:50.


#63
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 15.06.2014
a spus cineva cand(poate) va da si Dolce, La Liga.. din 2018..

#64
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 16.08.2008
Stati ca meciul nu s-a terminat ... nu scrie nicaieri in comunicatul Digi ca au exclusivitate ... poate ia si Dolce ... poate nu din prima etapa dar timp este destul si dupa

Edited by Nexxus2, 21 August 2015 - 12:51.


#65
ksabian

ksabian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.03.2012
Nu, enechescu nu poate sa zboare, omul are niste relatii. relatii care s-ar putea sa se intoarca impotriva lui. Mai ales daca Stelian Tanase de la tvr va cadea vreodata, o sa apara intrebari in legatura cu micile schimburi dintre dolce si tvr in ceea ce priveste de exemplu meciurile cedat de tvr la Euro 2012 parca catre dolce. Sa vezi atunci ce groapa frumoasa isi sapa atunci...

#66
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Dumnezeule mare, dar voi cand aveti timp sa va uitati la toate meciurile astea care sunt la tv?? Chiar asa va intereseaza non-stop La Liga, UCL, Italia, Anglia, Germania...Chiar aveti timp sa va uitati la toate meciurile? Incredibil.

#67
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
atata vreme cat enachescu(aceasta nulitate  sef peste dolcesport) este acolo nimic bun nu se va intampla.el ridica mii de euro pe luna si-l doare fix undeva de abonati. au luat  euro 2016 (datorita incompetentilor de la tvr) si ?.o luna si gata sa terminat. nu vedeti ca ei cumpara in majoritate ce are legatura cu tvr? ei nu sunt in stare sa cumpere: primera,serie a,ligue 1 campionate foarte puternice de altfel.degeaba au 4 canale daca sunt varza.dar mai bine e sa te duci pe la lucescu,pe la olaroiu cu amaratii aia din arabia(reportaje peste reportaje de parca interesa pe cine la noi).si campionatele puternice pauza.nu vedeti ca toti astia de la tvr au plecat la dolcesport?sau tras unii pe altii ca serpii.

nici digisport nu e perfect dar e cu 100 de  ani peste dolcesport.

#68
ksabian

ksabian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.03.2012
Cred ca este bine sa ai de unde sa alegi...cine sta sa priveasca chiar tot. Si al UCL cand sunt 4 meciuri televizate, iti legi unu nu cred ca sta cineva sa butoneze non stop de pe unu pe altu. Eu cand era UCL la digi nu am privit niciodata meciu de pe digisport 3...sunt maxim 2 meciuri de mare interes pe etapa si dintre cele doua alegeam. Dar e bine sa ai de unde sa alegi.

#69
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
nu a inventat dolcesport apa.cand aveam abonament la art sport dadeau live 6 meciuri din ucl .sa numai zic de marii operatori dth care transmit live toate meciurile din ucl.adica sunt operatori care-si respecta abonatii.

Edited by ramiz, 21 August 2015 - 13:14.


#70
yakas

yakas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 20.08.2015

View PostB-Adrian, on 20 august 2015 - 20:33, said:



Hai mă lasă vrăjeala, azi te-ai înregistrat și deja ai 5 posturi făcute aiurea. Ai Pro TV pentru Champions League.
pai cand era la Digi puteam muta de pe Digi1 pe Digi2 sau 3 daca nu-mi placea meciul. ProTV-ul ce o sa dea? Il Luce? Bine ca nu s-a calificat Steaua.

#71
marius198918

marius198918

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 10.08.2015
inca sper sa apara si pe dolce caci nu apare nicaieri "in exclusivitate pe digi".... credeti ca ar fi posibil?

#72
djgraffs

djgraffs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 22.12.2011
deci practic dolce sport mai are decat 2 meciuri din Premier league si 2 meciuri amarate din Bundesliga sambata la 16:30 (cand romanii mai au si alte treburi) din campionatele externe si alea sublicentiate de la Eurosport :)) .Mediocru ! Anul trecut chiar aveau grila, nu gluma. Degeaba tin exclusive UCL si EL. Sper sa nu ia si de la Digi niste meciuri din Spania de pluton, adica sa nu ia primele 2 optiuni pe etapa. Ori iei 2-3 meciuri (care le vrei tu) ori mai bine nu mai iei nimic. Mie unul mi se pare o prostie si cu premier league si bundeslinga..nu tu emisiuni de analiza inainte si dupa meciuri, nu tu rezumate de la celelalte meciuri, decat meciul si PA, nu mai ciripeste nimeni nimic de ele de parca n-ar fi la ei :)). Am regretat la un moment dat ca Eurosportul a cedat cele 2 meciuri catre dolce, initial crezand ca ei o sa difuzeze in continuare 5 meciuri dar au ramas la 3. Te tineau in priza timp de 5-6 ore intr-o serie de meciuri sambata si Duminica. La dolce e jalnic.
   Deci eu repet, din ce se credea in primavara ca Telekom va da lovitura cu drepturile exclusive pentru UCL si EL s-a ajuns iar de unde au plecat acum 2-3 ani. Liga 1....in conditiile in care vezi si pe Antena 1 meciul etapei, si pe look tv si pe digi sport nu mai e ceva wow ( nu ca ar fi fost pentru mine vreodata dar ma mai uit la un fcsb - dinamo, fcsb - astra ..etc).

  Sa inchei aici, Probabil prin septembrie o sa ajunga la o intelegere cu digi UCL/EL pentru LaLiga sau din nou Serie A / Ligue 1 (nu stiu daca toate meciurile dar ceva va fi. e ceva suspect cu aceea lipsa a cuvantului "exclusivitate" de la Digi pentru Primera.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate