Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Salavati-l pe Tweety

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#19
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005

View Postzuppy, on Jan 19 2006, 15:08, said:

(raspunsul asta trebuia sa apara acum vreo 2h, inainte sa pice rdsu'  :death: )
Si la tine?  :D  Oriucm...cum suna "Care-i treaba mestere" in loc de "What's up doc?"  :death:

#20
Eminem

Eminem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 11.01.2004
:lol:  c_cris85 cati ani ai ? :lol:

#21
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005
20

#22
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View Postzuppy, on Jan 19 2006, 15:08, said:

si mie imi place sa-l aud pe bugs bunny in engleza, dar trebuie sa fim rationali, pentru copii este mai bine sa fie in romana. mai bine ar face o petitie pentru stoparea traducerii de catre amatori, asa cum sunt cei de acum.

(raspunsul asta trebuia sa apara acum vreo 2h, inainte sa pice rdsu'  :death: )
Pana la urma vad ca problema e deja rezolvata dar putini stiu asta :D Fiecare asculta in ce limba vrea... Si tocmai mi-am dat seama ca pana la urma nu e treaba noastra ...  discutia asta ar trebui purtata de cei care se uita la desene.. copii, ei stiu daca vor in engleza sau in romana :D

#23
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005

View Postrashid, on Jan 19 2006, 15:17, said:

Pana la urma vad ca problema e deja rezolvata dar putini stiu asta :D Fiecare asculta in ce limba vrea... Si tocmai mi-am dat seama ca pana la urma nu e treaba noastra ...  discutia asta ar trebui purtata de cei care se uita la desene.. copii, ei stiu daca vor in engleza sau in romana :D
Nu toti au butonul ala...apropo... South park ti se pare pt copii? shrek, ti s-a parut pt copii? Dar automat un film ca Lord of the ring este  un film pt adulti...nu suport ideea preconceputa de "desenele animate sunt pentru copii"
Mi-ar placea sa-l aud pe kenny dublat de Irina Nistor! fac pariu ca aia l-ar traduce!!

Edited by c_cris85, 19 January 2006 - 15:24.


#24
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View PostEminem, on Jan 19 2006, 15:15, said:

:lol:  c_cris85 cati ani ai ? :lol:

da ce conteaza omule??? sunt unele desene clasice, pt toate varstele.
satul de munca si de tot rahatul asta de tara si eu simt uneori nevoia sa imi amintesc de vremuri mai lipsite de stres si ma uit la desene animate ........(twety rules)

Edited by gika_killeru', 19 January 2006 - 15:21.


#25
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005
eminem te joci pe calculator?

#26
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View Postc_cris85, on Jan 19 2006, 15:20, said:

Nu toti au butonul ala...apropo... South park ti se pare pt copii? shrek, ti s-a parut pt copii? Dar automat un film ca Lord of the ring este  un film pt adulti...nu suport ideea preconceputa de "desenele animate sunt pentru copii"
South Park? Pentru copii...? Nu, in nici un caz... Shrek? Da... pentru copii desi cred ca si un adult se poate distra vizionand-ul, dar noi acum vorbim despre Cartoon Network, si sincer sa fiu in afara de Samurai Jack, toate desenele au ca target copii...
95% din desenele animate existente sunt pentru copii, nu poti sa spui ca un numar mic de desene pentru adulti [South Park, Simpsons, Family Guy etc.] schimba ideea ca desenele sunt pentru copii ;) Totusi sunt de acord ca  si adultii se pot "bucura" de ele... [tatal meu se uita la "Tom si Jerry" si se vede pe fata lui ca de fiecare data se distreaza :D]

#27
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005

View Postrashid, on Jan 19 2006, 15:26, said:

South Park? Pentru copii...? Nu, in nici un caz... Shrek? Da... pentru copii desi cred ca si un adult se poate distra vizionand-ul, dar noi acum vorbim despre Cartoon Network, si sincer sa fiu in afara de Samurai Jack, toate desenele au ca target copii...
95% din desenele animate existente sunt pentru copii, nu poti sa spui ca un numar mic de desene pentru adulti [South Park, Simpsons, Family Guy etc.] schimba ideea ca desenele sunt pentru copii ;) Totusi sunt de acord ca  si adultii se pot "bucura" de ele... [tatal meu se uita la "Tom si Jerry" si se vede pe fata lui ca de fiecare data se distreaza :D]
Shrek are niste poante pe care eu pana la 12 ani nu le-as fii inteles. Dexter, johny bravo...sunt multe care au poante ascunse de creeatori pt persoane mai "coapte"

#28
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,249
  • Înscris: 12.10.2002

View Postrashid, on Jan 19 2006, 15:26, said:

[tatal meu se uita la "Tom si Jerry" si se vede pe fata lui ca de fiecare data se distreaza :D]
offtopic: niciodata nu l-am putut suferi pe jerry, mi se pare anormal ca sa chinuie atat biata pisica si tot el sa castige in final  :lol:

si eu mai ma uit, dar rar pentru ca nu mai am rabdare. familia flintstone de exemplu, nu cred ca se adreseaza copiilor. sunt multe faze pe care copiil fiind, nu le poti intelege.

@Eminem: esti la varsta aia ... critica ? te crezi "mai mascul" daca nu te uiti la desene animate ?

#29
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005
Filmele la care am ras cel mai tare in ultimii ani nu au fost comedii pt adulti sau teen-movie sau mai stiu eu ce... au fost: Ice Age, Shrek 1,2, Monsters Inc., Robots, Madgascar...

Tom si Jerry fusesera interzise inainte de 89 pentru violenta excesiva!  :death:

#30
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View Postzuppy, on Jan 19 2006, 15:36, said:

offtopic: niciodata nu l-am putut suferi pe jerry, mi se pare anormal ca sa chinuie atat biata pisica si tot el sa castige in final  :lol:

si eu mai ma uit, dar rar pentru ca nu mai am rabdare. familia flintstone de exemplu, nu cred ca se adreseaza copiilor. sunt multe faze pe care copiil fiind, nu le poti intelege.

@Eminem: esti la varsta aia ... critica ? te crezi "mai mascul" daca nu te uiti la desene animate ?
Off-topic: In sfarsit avem aceiasi parere, niciodata nu l-am placut pe jerry, de fapt, chiar l-am urat din primul episod pe care l-am vazut, ca si pe toate celelalte personaje de genul asta, strutul ala [beep-beep], tweety... da chiar:
On-Topic: Sa fie schimbat numele threadului in "Salvati-l pe Silvester", ce ... Tweety e mai important decat Silvester ?!?!  :cursing:  :cursing:  :cursing:

#31
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Am invatat engleza aproape nativ de pe Cartoon Network, si cu toate desenele idioate care apareau printre cele faine, m'am uitat pana cand a trecut pe dublare in limba romana. Sincer, it sux. Si cum nu locuiesc in capitala sa am doo semnale audio la un singur canal, la mine e doar in limba romana. Imi dau seama ca nu as fi stiut engleza asa bine fara Cartoon Network in engleza vazut cu galeata cand eram mic. Sunt pentru.

p.s. site-ul de la care o plecat: www.savetweety.lx.ro

#32
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005

View Postrashid, on Jan 19 2006, 15:50, said:

Off-topic: In sfarsit avem aceiasi parere, niciodata nu l-am placut pe jerry, de fapt, chiar l-am urat din primul episod pe care l-am vazut, ca si pe toate celelalte personaje de genul asta, strutul ala [beep-beep], tweety... da chiar:
On-Topic: Sa fie schimbat numele threadului in "Salvati-l pe Silvester", ce ... Tweety e mai important decat Silvester ?!?!  :cursing:  :cursing:  :cursing:
RoadRunner e chiar misto. jerry e fals...cati soareci maro ati vazut si cati soareci manaca branza??? Am un prieten care a dat 500 de mii pe un silvester de plush. Are 21 de ani ;)

#33
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,124
  • Înscris: 02.09.2005
Si eu sunt pentru...Nici nu vreau sa ma gandesc la ce-as auzi daca ar dubla voci ca ale lui Eddie Murphy, Chris Rock etc etc...

#34
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

View Postc_cris85, on Jan 19 2006, 15:40, said:

Tom si Jerry fusesera interzise inainte de 89 pentru violenta excesiva!  :death:
eu imi amintesc ca erau... rar ce-i drept, dar totusi erau (sambata parca)...

#35
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005
la tv? sau pe casete? pe casete se gaseau

#36
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
la tv :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate