Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...
 

propunere - inchisoare pe viata pt pedofili

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
345 replies to this topic

#127
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postsun_kid, on 02 august 2015 - 15:52, said:

fara ele s-ar uita la stiri/pe net. ti-am scris si mai sus
Stirile acopera doar o mica parte din cazuri iar numele e posibil sa nu apara.

In registry apar toti, inclusiv cazuri extrem de triviale (te pisi in tufe si te vede o tanti cu copilul) ... insa registry nu scriu detaliile astea

#128
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009
O initiativa tampita. Mai cititi despre diferentele dintre dreptul roman si cel anglo saxon. Pai dupacapatana voastră intra jumate de liceeni la bulau pe viată....

#129
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006
Romania.

USA.

Edited by X-plane, 02 August 2015 - 16:01.


#130
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012

View PostMrReason, on 02 august 2015 - 15:58, said:

Stirile acopera doar o mica parte din cazuri iar numele e posibil sa nu apara.

In registry apar toti, inclusiv cazuri extrem de triviale (te pisi in tufe si te vede o tanti cu copilul) ... insa registry nu scriu detaliile astea
logica spune ca cetatenii cinstiti si decenti trebuie sa stie daca au pe langa ei vreun infractor

#131
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostX-plane, on 02 august 2015 - 15:56, said:

Bai, baitasu'

Tu scrii ca in SUA au fost omorâți adolescenti(MINCIUNA ORDINARA) penru un act sexual consensual (AI FOST MATALE DE FATA SI STII) din cauza ca americanii au vârsta de age of consens (ASTA ESTE LEGE PENTRU INFORMAREA MATALE) prea mare(18ani) daca trăiau in Europa nu păreau nimic(sa crezi tu asta)
Grele....
Nu este problema mea daca tu nu crezi ca tineri de 15 ani fac sex consimtit cu tineri de 19 ani. Cazul respectiv e celebru nimeni nu a contestat vreodata asta.
Asadar:
1. daca age of consent era mai mica de 16, mai aparea ala in sex offender registry? raspuns: categoric NU! adica paduchele criminal nu avea ce sa afle, fiindca nu era nicio infractiune!
2. age of consent ramanea la fel, dar daca nu exista deloc acest sex offender registry, mai putea afla paduchele criminal de acest individ? extrem de putin probabil!

See? Oricum nu ma astept sa pricepi mare branza... iar raspunsul meu era strict replica la ce a scris cazimi...

#132
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012

View PostMrReason, on 02 august 2015 - 16:07, said:

Grele....
Nu este problema mea daca tu nu crezi ca tineri de 15 ani fac sex consimtit cu tineri de 19 ani. Cazul respectiv e celebru nimeni nu a contestat vreodata asta.
Asadar:
1. daca age of consent era mai mica de 16, mai aparea ala in sex offender registry? raspuns: categoric NU! adica paduchele criminal nu avea ce sa afle, fiindca nu era nicio infractiune!
2. age of consent ramanea la fel, dar daca nu exista deloc acest sex offender registry, mai putea afla paduchele criminal de acest individ? extrem de putin probabil!

See? Oricum nu ma astept sa pricepi mare branza... iar raspunsul meu era strict replica la ce a scris cazimi...
daca age of consent era 15 cereai sa fie 14 daca era 14 cereai sa fie 13 ai tot asa. grele grele
daca acele registre n-ar exista multi parinti ar fi delasatori si din cauza asta pedofili ar profita si ar mai face n mii de victime. grele rau...
sa mai spun de banii consumati cu eventualele mii de procese?

Edited by sun_kid, 02 August 2015 - 16:15.


#133
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,851
  • Înscris: 08.12.2006

View Posttomaso, on 02 august 2015 - 13:24, said:

Cât am fost june (11-13), am tot visat la aventuri cu femei mai în vârstă ca mine.  
Cu singuranță că nu mi-ar fi afectat psihicul în rău, iar cât privește răul comis asupra mea de către o madamă majoră, cred că l-aș fi suportat cu mare plăcere.
Și acum se zbârlește părul pe mine când îmi aduc aminte de profa de geografie.
Blondă, voluptoasă, lungă-n craci, când ne dădea lucrare și se plimba printre noi cu arătătorul, i se mula fusta pe cur și i se vedea dunga chiloților.   Cremisimo!

După moravurile de atunci, dacă ne-ar fi făcut bine suprem, i-am fi ridicat statuie. Acum, după actualele moravuri, unii o vor moartă pe biata profă de geografie.
Firi haine!
Poate că nu ţi-ar fi afectat psihicul în rău, atâta timp cât nu s-a întâmplat nu ai de unde să ştii. Cu siguranţă nu ţi l-a afectat în rău faptul că nu s-a întâmplat, şi ar trebui să-i mulţumeşti că încă îţi mai zbârleşte părul. :)
Poate că profa de geografie nu era atrasă de micul tomaso ci de colegul lui, ăla mai frumuşel, blond cu ochi verzi care stătea în prima bancă de la geam. Ştii, era mai romantic de felul lui, mai visător, le aducea fetelor câte o floare când era ziua lor şi se înroşea când le pupa pe obraz de la mulţi ani. Eşti sigur că nu l-ar fi afectat o astfel de relaţie?

Edited by antinari, 02 August 2015 - 16:14.


#134
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006
Daca legea nu incrimina furtul, mai mergeai la inchisoare?
Daca legea nu incrimina omorul, mai mergeai la inchisoare?
Daca si cu parca....


#135
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postsun_kid, on 02 august 2015 - 16:13, said:

daca age of consent era 15 cereai sa fie 14 daca era 14 cereai sa fie 13 ai tot asa. grele grele
daca acele registre n-ar exista multi parinti ar fi delasatori si din cauza asta pedofili ar profita si ar mai face n mii de victime. grele rau...
age of consent trebuie sa fie in jurul varstei de incepere a pubertatii... pe acolo prin zona...
registrele alea nu folosesc la absolut nimic bun...

#136
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012

View PostMrReason, on 02 august 2015 - 16:24, said:

age of consent trebuie sa fie in jurul varstei de incepere a pubertatii... pe acolo prin zona...
registrele alea nu folosesc la absolut nimic bun...
age of consent trebuie sa fie de la 16 ani si numai pt relatii
sustii tu ca nu folosesc la nimic, alte milioane spun ca-s bune.
oricum, nu mai posta asa ca cer sa ti se inlature postul asta. in romania legal trebuie sa ai 18 ani. ceea ce face din postarea ta, si a mea, o ilegalitate

#137
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006
Modificarea legii ar foarte buna. La prima fapta, inchisoare de la 5 la 25 ani in funcție de vârsta victimei, diferența de varsta intre victima si agresor si circumsante fara drept de eliberare condiționata. La a doua infracțiune de același gen, inchisoare pe viața.
In afara de pedeapsa, făptașii, la prima condamnare, microcipați pe viața.



View Postsun_kid, on 02 august 2015 - 16:30, said:


age of consent trebuie sa fie de la 16 ani si numai pt relatii
sustii tu ca nu folosesc la nimic, alte milioane spun ca-s bune.
oricum, nu mai posta asa ca cer sa ti se inlature postul asta. in romania legal trebuie sa ai 18 ani. ceea ce face din postarea ta, si a mea, o ilegalitate

Ce stiu milioanele...

#138
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Pedofilii sunt acele persoane straine simpatice care ofera dulciuri copiilor?

#139
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View PostClovis, on 02 august 2015 - 16:59, said:

Pedofilii sunt acele persoane straine simpatice care ofera dulciuri copiilor?
Da si care dupa ce le ofera dulciuri copiilor ii molesteaza sexual ( atat fetite cat si baietei ) . Uneori ii si ucid.

#140
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostX-plane, on 02 august 2015 - 16:49, said:

Modificarea legii ar foarte buna. La prima fapta, inchisoare de la 5 la 25 ani in funcție de vârsta victimei, diferența de varsta intre victima si agresor si circumsante fara drept de eliberare condiționata. La a doua infracțiune de același gen, inchisoare pe viața.
In afara de pedeapsa, făptașii, la prima condamnare, microcipați pe viața.
Eu nu sunt de acord cu pedepse atât de mari, dar supravegherea ulterioară (cu o durată mult mai lungă decât durata detenției) foart atentă, da. Că asta deschide calea unor vigilante, da, este adevărat, dar vigilante se găsesc oricum peste tot, pentru foarte multe infracțiuni (sau nici măcar). Și, da, în momentul în care pedofilul se dedă pasiunilor sale, să știe că nu riscă doar închisoarea (care este mult mai grea pentru pedofili decât pentru ceilalți infractori și nu din cauza sistemului penitenciar, ci din cauza felului în care sunt tratați de ceilalți deținuți).

#141
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postsun_kid, on 02 august 2015 - 16:30, said:

age of consent trebuie sa fie de la 16 ani si numai pt relatii
sustii tu ca nu folosesc la nimic, alte milioane spun ca-s bune.
oricum, nu mai posta asa ca cer sa ti se inlature postul asta. in romania legal trebuie sa ai 18 ani. ceea ce face din postarea ta, si a mea, o ilegalitate
Nu, nu pentru relatii (pt. asa ceva nu exista varsta in mod normal). 16 e prea mult. Sunt multe alte milioane care stiiu mult mai bine decat paduchii de americani. De exemplu nemtii, austriecii, italienii, portughezii, japonezii, argentinienii samd.
In romania varsta pentru sex e 15 sau diferenta de 3 ani(ex. 13 cu 16). 18 doar daca "autorul" major e profesor sau alt personaj ce are in grija adolescentul

Indiferent care ar fi varsta, este perfect legal sa discuti.

#142
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
De la legea asta o sa se ajunga la adevarate aberatii, sunt oameni care chiar ofera bomboane copiilor, fara sa le treaca prin cap dorinta sa-i phota, sunt oameni carora le plac copii, si adora sa fie in preajma lor, desigur, fara sa aiba in cap gandul sa-i reguleze, cum vom face diferenta intre ei ? sau ii bagam la gramada pe principiul ca trebuie sa prevenim aceste lucruri?

In preajma voastra cate cazuri de pedofilie ati auzit? In zona mea nici unul, si toti am fost copii, si nu am fost abordati cu bomboane si violati, de regula pedofilii isi aleg cu grija victimele, ei sunt copii strazii DE CARE SI PE VOI VA DOARE IN FATA CUCULUI LA PATRU METRI,dar va place sa aberati cu 25 de ani de parnaie, cu inchisoare pe viata, dar de ce sa nu-i ghilotinam cucul in piata Victoriei? v-ar placea ? nu-i asa ca v-ar placea?

Edited by Platon, 02 August 2015 - 17:42.


#143
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,520
  • Înscris: 06.04.2006
Perfect de accord.@Platon nici nu stii cat aberezi.Scoate capul din nisip .Punete in situatia unui copil de 5 ani ademenit si apoi violat.Sa te vad apoi cum te comporti tot restul vietii.

#144
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

View PostPlaton, on 02 august 2015 - 17:41, said:

De la legea asta o sa se ajunga la adevarate aberatii, sunt oameni care chiar ofera bomboane copiilor, fara sa le treaca prin cap dorinta sa-i phota, sunt oameni carora le plac copii, si adora sa fie in preajma lor, desigur, fara sa aiba in cap gandul sa-i reguleze, cum vom face diferenta intre ei ? sau ii bagam la gramada pe principiul ca trebuie sa prevenim aceste lucruri?

In preajma voastra cate cazuri de pedofilie ati auzit? In zona mea nici unul, si toti am fost copii, si nu am fost abordati cu bomboane si violati, de regula pedofilii isi aleg cu grija victimele, ei sunt copii strazii DE CARE SI PE VOI VA DOARE IN FATA CUCULUI LA PATRU METRI,dar va place sa aberati cu 25 de ani de parnaie, cu inchisoare pe viata, dar de ce sa nu-i ghilotinam cucul in piata Victoriei? v-ar placea ? nu-i asa ca v-ar placea?


Sunt si cărora le-ar plăcea, cu siguranta. Dar nu asta e scopul. Scopul este sa îndepărtezi criminalii din societate. Simplu si foarte ușor de înțeles.
Aia care oferă bomboane la copii necunoscuți, nu sunt pedofili neaparat. Adica nu asta ii face pedofili, dar cumsiguranta unii dintre ei au gena.

Nu am înțeles niciodata traba asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate