Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring
 achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1
 Ce benzinarie vinde motorina euro...

Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...
 La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?

Cunoaste cineva metoda de semideg...
 

Fidelizare?!

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postdaniel:), on 21 mai 2015 - 20:54, said:

Exista asa ceva la Digi Mobil sau pot pleca in liniste?
La ce "acoperire" au poti pleca linistit.
Degeaba platesti putin daca serviciul platit este inexistent.

#20
Arader

Arader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 16.01.2011
Plecand de la intrebarea initiala raspund eu cu DA, exista. Multi dintre clientii vechi de la mine din oras au primit o oferta de fidelizare care consta in reducerea abonamentului la serviciile fixe (INTERNET si CABLU TV) timp de 4 luni sau puteai opta pentru nu stiu ce tip de tableta gratis. Cuantumul reducerii cred ca este 200 RON indiferent ce alegi.
Am zis ca la banii aia oricum nu poate sa fie mare lucru de ea si oricum nu sunt fan tablete.

#21
bogocnb

bogocnb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 20.03.2006
Am plecat de la digi de mult timp. Nu regret.

#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,377
  • Înscris: 07.11.2006

View Postdaniel:), on 21 mai 2015 - 22:56, said:

Se pare ca multi dintre voi nu vor intelege de ce Orange se afla pe primul loc si digi mobil mai la coada, sau ce inseamna fidelizare ... dar ce sa explici unor troli care cred ca fidelizarea inseamna mocangeala si nu accesul la anumite facilitati.

N-am spus ca as fi extrem de nemultumit de servicii, am intrebat doar daca exista asa ceva. Si cat timp unii vin cu oferte asemanatoare financiar, de ce sa nu plec?


De ce ar fi nevoie de fidelizare?

Tu alegi un produs,un serviciu,un furnizor etc. in functie de "cadouri" sau in functie de cat esti de multumit cu ce primesti pentru banii dati?

ps
Nici de-l dracului n-am vrut sa scriu "gradul de multumire".Posted Image

#23
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Peste un an termin contractul cu DIGI mobil si ma gandeam nu la o oferta de fidelizare [ca sincer nici nu am nevoie]ci la o re-negoniciere[nu stiu cum sa-i zic altfel]si anume ca eu vreau in loc de 300 de minute nationale,150 dar 5-6 Gbt de net la viteza superioara. Acum am doar 3. Eu nu folosesc decat 150 minute nationale asa ca nu am nevoie de atitea. S-ar putea? Am optim3 fara alte serviciuri. Oricum eu nu am sa plec din DIGI pentru am tot ce-mi trebuie dar si semnal.

#24
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 28.08.2007

View Posteu-DECEBAL, on 22 mai 2015 - 09:17, said:

Peste un an termin contractul cu DIGI mobil si ma gandeam nu la o oferta de fidelizare [ca sincer nici nu am nevoie]ci la o re-negoniciere[nu stiu cum sa-i zic altfel]si anume ca eu vreau in loc de 300 de minute nationale,150 dar 5-6 Gbt de net la viteza superioara. Acum am doar 3. Eu nu folosesc decat 150 minute nationale asa ca nu am nevoie de atitea. S-ar putea? Am optim3 fara alte serviciuri. Oricum eu nu am sa plec din DIGI pentru am tot ce-mi trebuie dar si semnal.
Fara suparare, ajungem sa ,,ne tiganim" abonamente de 3 euro?! Parere personala.

#25
daniel:)

daniel:)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.02.2007
mocangeala, tiganeala ... astfel de exprimari venite din partea unor asa zisi "fani" mai degraba dauneaza imaginii Digi Mobil, gen "ce prost esti ca ...", limbaj ce poate fi asociat cu marlania, iar asocierea se poate duce mai departe si din cauza unor astfel de persoane imaginea unei retele de telefonie mobila se poate transforma dintr-o "retea accesibila tuturor" in "reteaua marlanilor". Din fericire parerile unor anonimi pe forum nu conteaza atat de mult.

#26
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,377
  • Înscris: 07.11.2006

View Posteu-DECEBAL, on 22 mai 2015 - 09:17, said:


S-ar putea? ....... Oricum eu nu am sa plec din DIGI ........

La intrebarea asta poate sa-ti raspunda doar DIGI,asa ca intreaba-i pe ei.
Poti sa le trimiti in scris dorintele tale.Eu cred ca iti vor da un raspuns clar si concis.De altfel sunt singurii care pot sa o faca.
Raspunsurile de pe forum conteaza doar la impresia artistica si la numarul de postari,valoarea lor fiind egala cu zero si aplicabilitate asisderea.

#27
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Nu m-am tiganit si nu astept nimic gratis de la DIGI. Pot sa tragi apa dupa comentariul unora. :-)

#28
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,684
  • Înscris: 13.01.2011
Fidelizarea este că tarifele rămîn aceleaşi la prelungire, nu se măresc ca la concurență.

Apoi mai ai surpriza că se măresc ,,vitezele " + alte beneficii fără măriri de tarife.

#29
Neadumitru

Neadumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 02.11.2014

View Postdaniel:), on 21 mai 2015 - 22:56, said:

Se pare ca multi dintre voi nu vor intelege de ce Orange se afla pe primul loc si digi mobil mai la coada, sau ce inseamna fidelizare ... dar ce sa explici unor troli care cred ca fidelizarea inseamna mocangeala si nu accesul la anumite facilitati.

N-am spus ca as fi extrem de nemultumit de servicii, am intrebat doar daca exista asa ceva. Si cat timp unii vin cu oferte asemanatoare financiar, de ce sa nu plec?
Și care este oferta asemănătoare financiar? Un link dacă se poate.

#30
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,767
  • Înscris: 17.04.2007

View Postdaniel:), on 21 mai 2015 - 22:56, said:

Se pare ca multi dintre voi nu vor intelege de ce Orange se afla pe primul loc si digi mobil mai la coada, sau ce inseamna fidelizare ... dar ce sa explici unor troli care cred ca fidelizarea inseamna mocangeala si nu accesul la anumite facilitati.

N-am spus ca as fi extrem de nemultumit de servicii, am intrebat doar daca exista asa ceva. Si cat timp unii vin cu oferte asemanatoare financiar, de ce sa nu plec?
As dori macar un exemplu de abonament similar, corespondent al oricarui abonament digi. multumesc.

#31
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,143
  • Înscris: 26.02.2010

View PostModemuri3G, on 20 mai 2015 - 21:06, said:

Pana acum pe 2 useri i-am ajutat sa beneficieze de oferta de la Orange, eu am portat 2 numere din Indigen deorece nici pina acum nu au venit SIM-urile de Vodafone
Daca mai sunt doritori, va ajut cu placere !
Nelimitat national minute/SMS, 200 min/SMS internationale fix/mobil anumite prefixe, 2GB+100MB internet 4G
primele 2 luni este gratuita extraoptiunea ulterior costa 6E/luna

Oferta fara perioada contractuala.

#32
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,981
  • Înscris: 01.07.2007
Si costa 7.44euro pe luna... Eu vreau ceva similar cu DON la 5 euro cu tva!

#33
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Si cu trafic nelimitat, 5 GB recomandati si sa nu te limiteze imediat ce treci de cei 5 GB http://forum.softped...6#entry17247411 Posted Image

Edited by danzi23, 27 May 2015 - 09:12.


#34
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,005
  • Înscris: 25.01.2007

View Postaris86, on 27 mai 2015 - 08:01, said:

Oferta fara perioada contractuala.

Si zici ca ma duc acum la shop/store si primesc oferta?

#35
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,981
  • Înscris: 01.07.2007

View Postdanzi23, on 27 mai 2015 - 09:11, said:

Si cu trafic nelimitat, 5 GB recomandati si sa nu te limiteze imediat ce treci de cei 5 GB http://forum.softped...6#entry17247411 Posted Image

Hai ca 2GB imi ajung...
Dar nu ar merita sa trec pe alta retea, mai ales ca din cauza costurilor de roaming.

#36
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,143
  • Înscris: 26.02.2010
Ca sa obtii la digi, abonamentul de 5 euro, mai trebuie sa mai ai minim 2 servicii la ei. Altfel 7,44 euro este mai ieftin decat 5 euro + celelalte servicii.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate