Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Cum caracterizati prestatia lui Iohannis in functia de presedinte?

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
19613 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Cum caracterizati prestatia de pana acum a lui Iohannis in functia de presedinte? (890 membri au votat)

Cum caracterizati prestatia de pana acum a lui Iohannis in functia de presedinte?

  1. Votat Excelenta, sunt foarte multumit. (91 voturi [12.30%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 12.30%

  2. Votat Buna, dar se poate si mai bine. (194 voturi [26.22%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 26.22%

  3. Votat Mediocra. (135 voturi [18.24%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 18.24%

  4. Slaba, nu ma asteptam sa fie asa. (143 voturi [19.32%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 19.32%

  5. Votat Execrabila. (177 voturi [23.92%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 23.92%

Votează

#5545
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.911
  • Înscris: 11.07.2015
Mie imi place un presedinte cu rol mai decorativ, cum e Iohannis.

Asta trebuie sa faca un presedinte, vizite, poze, strangeri de mana si cafele cu demnitari straini.

#5546
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.164
  • Înscris: 04.02.2011
Postez aici, având în vedere că subiectul a fost șters.
Nu vreau să fiu inconsecvent însă în această privință chiar simt o datorie să o fac, fiind un susținător a lui Klaus Johannis în funcția pe care o are acum.
Ca mulți alții, mă simt trădat de prestația de tip "mămăligă" a instituției prezidențiale care fac ca diferența între Domnul Klaus Iohanis și Pontaur să scadă semnificativ. Ca umil cetățean sunt dispus să accept că acesta nu este un comportament dictat de rea voință cât poate și de naivitate.
Astfel, o mobilizare generală în rândul populației ar avea un succes în ambele direcții: Dacă Johaniis este pungaș, atunci îi va da motive de teamă, dacă este mămăligă, îl va încuraja să fie mai ferm.
Oricum am pune-o, un protest "la cald" adică în perioada verii nu ar avea succes pentru că nu ar avea destui susținători. Un protest în toamnă însă ar putea să se dovedească de succes iar mesajul mai mult ca sigur va fi primit.
Să fie primit, cum s-ar spune!

#5547
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.022
  • Înscris: 12.02.2009
Mai reluam noi tot ce am postat ????

#5548
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 52.859
  • Înscris: 06.08.2004
Nu am de ce sa ies in strada, mie imi place ce face, pentru asta l-am votat.
Vremea mitingurilor de amploare a trecut in Romania.

#5549
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 69.266
  • Înscris: 28.05.2013

Vizualizare mesajbenis, pe 06 august 2015 - 21:14, a scris:

Domnul Klaus Iohanis și Pontaur

Nu crezi ca este potrivit sa dai acelasi respect si presedintelui si primului ministru ?
Pana la alte alegeri sunt cei ce te conduc

#5550
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.164
  • Înscris: 04.02.2011
Respectul meu pentru politicieni, este cam cât respectul pentru prezervativ, nu îi înțep că nu e bine/frumos însă fac ceva pe ei.
Respectul meu pentru pontaur este sub zero.

#5551
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 63.014
  • Înscris: 21.04.2011

Vizualizare mesajCris007, pe 06 august 2015 - 21:06, a scris:

O sa faca, in limitele Constitutionale.
Astept sa vina dreapta la guvernare ca sa vad mai multe. Deocamdata Presedintele face ce trebuie, pe plan extern si nu numai.
Omul ti-a dat un link cu o lege pe care a ales sa o promulge. De ce aduci vorba de limitele constitutionale?

Editat de catalina1, 06 august 2015 - 21:27.


#5552
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 52.859
  • Înscris: 06.08.2004

Vizualizare mesajbenis, pe 06 august 2015 - 21:24, a scris:

Respectul meu pentru politicieni, este cam cât respectul pentru prezervativ, nu îi înțep că nu e bine/frumos însă fac ceva pe ei.
Respectul meu pentru pontaur este sub zero.
Totusi nu ajuta cu nimic un astfel de limbaj. Lumea se enerveaza si incepe sa arunce cu jigniri in stanga si-n dreapta.. sau asa ti-ar place sa decurga discursurile lui Iohannis? :)

#5553
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.164
  • Înscris: 04.02.2011

Vizualizare mesajCris007, pe 06 august 2015 - 21:28, a scris:

Totusi nu ajuta cu nimic un astfel de limbaj. Lumea se enerveaza si incepe sa arunce cu jigniri in stanga si-n dreapta.. sau asa ti-ar place sa decurga discursurile lui Iohannis? Posted image

Aparent nu ai înțeles nimic din postarea mea. Probabil te-ai enervat, după cum bine zici. Ia, trage o gură de aer, pune aerul condiționat pe maxim și gândește-te limpede: De ce aș avea respect pentru politicieni când nu știu unul să nu fi trădat? Apoi, nu încerca să eviți discuțiile directe, eu am dat un exemplu pertinent și tu te legi de cai verzi pe pereți. Te deranjează subiectul? Spune și nu mai insistăm.
Dar în acest caz, nu mai insista nici dumneata cu frecatul mangalului pe'acilea.

Editat de benis, 06 august 2015 - 21:34.


#5554
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.642
  • Înscris: 17.03.2009

Vizualizare mesajCris007, pe 06 august 2015 - 21:18, a scris:

Nu am de ce sa ies in strada, mie imi place ce face, pentru asta l-am votat.
Vremea mitingurilor de amploare a trecut in Romania.

Eu il respect pentru faptul ca a schimbat toate perdelele in Cotroceni, ca a cerut sa i se achizitoneze 3 Clase S noi, pentru coloana sa oficiala, pentru patul in care se odihneste in Vila Lac Y, cumparat din Europa de Vest si pentru ca se plimba in fiecare saptamana Bucuresti - Sibiu . E o placere cand trece coloana pe bulevard!

#5555
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 52.859
  • Înscris: 06.08.2004

Vizualizare mesajcatalina1, pe 06 august 2015 - 21:27, a scris:

Omul ti-a dat un link cu o lege pe care a ales sa o promulge. De ce aduci vorba de limitele constitutionale?
Si daca a promulgat-o? Nu e constitutional sa o promulge?
Aduc aminte fiindca lumea are impresia ca menirea presedintelui e sa se certe cu toata lumea. Cat mai des. Ori nu e specificat nicaieri aceasta indatorire in Constitutie.

Vizualizare mesajgozmyn, pe 06 august 2015 - 21:32, a scris:


Eu il respect pentru faptul ca a schimbat toate perdelele in Cotroceni, ca a cerut sa i se achizitoneze 3 Clase S noi, pentru coloana sa oficiala, pentru patul in care se odihneste in Vila Lac Y, cumparat din Europa de Vest si pentru ca se plimba in fiecare saptamana Bucuresti - Sibiu . E o placere cand trece coloana pe bulevard!
Fiecaruia ii place ce-i convine, e o tara libera..

#5556
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 31.987
  • Înscris: 31.03.2003

Vizualizare mesajvio69a, pe 06 august 2015 - 21:21, a scris:

Nu crezi ca este potrivit sa dai acelasi respect si presedintelui si primului ministru ?
Pana la alte alegeri sunt cei ce te conduc

La ce alegeri a iesit Ponta prim-ministru?

#5557
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.845
  • Înscris: 31.08.2006

Vizualizare mesajDaian95, pe 06 august 2015 - 21:03, a scris:

Iohannis a candidat din partea unui partid de corupti vopsiti in ,,noua clasa de politicieni cinstiti''. Acest PNL, fost ACL, fost PDL nu este altceva decat o gasca de corputi, care ii bate si pe PSD-isti la orice ora la capitolul furtaciuni, doar ca au stiut sa isi ascunda urmele.


  Pai in toate partidele sunt banditi ordinari, multi depasindu-i cu mult in nemernicii pe  nomenclaturistii comunisti. Ei sunt doar niste talhari aroganti de ultima speta, insa vina cea mare o poarta cei care ii aleg in mod iresponsabil pe acesti talhari sa-i reprezinte in parlament. In ceea ce-l priveste pe Iohannis, sper ca istoria sa-l uite cat mai repede si pe asta. Ma felicit ca nici pe asta nu l-am votat, ca sa am ce regreta dupa. Da-i in balarii pe toti...

#5558
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 31.987
  • Înscris: 31.03.2003
In alta ordine de idei, am identificat numai pe topicul asta 3-4 (posibili) presedinti extraordinari.
Ma intreb doar unde erati in noiembrie 2014, la momentul alegerilor prezidentiale.

#5559
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.642
  • Înscris: 17.03.2009

Vizualizare mesajCris007, pe 06 august 2015 - 21:34, a scris:

Si daca a promulgat-o? Nu e constitutional sa o promulge?
Aduc aminte fiindca lumea are impresia ca menirea presedintelui e sa se certe cu toata lumea. Cat mai des. Ori nu e specificat nicaieri aceasta indatorire in Constitutie.

Fiecaruia ii place ce-i convine, e o tara libera..

Inteleg ca il sustii pe neamt, insa trebuie sa fim constenti de faptul ca neamtul nu a fost votat doar de ca e el o persoana draga, ci mai degrama a luat multe voturi Anti-PSD. A iesit la TV cu cele 15-20 de porunci pe care sustinea ca le va indeplini, printre care si reducerea cotei de TVA. Te intreb, cand un om spune un lucru si face altceva, ce parere ai despre el?

#5560
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 69.266
  • Înscris: 28.05.2013

Vizualizare mesajoaspetele, pe 06 august 2015 - 21:34, a scris:

La ce alegeri a iesit Ponta prim-ministru?


cunosc legea, nu te ingrijora.

#5561
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 63.014
  • Înscris: 21.04.2011

Vizualizare mesajCris007, pe 06 august 2015 - 21:34, a scris:

Si daca a promulgat-o? Nu e constitutional sa o promulge?
Aduc aminte fiindca lumea are impresia ca menirea presedintelui e sa se certe cu toata lumea. Cat mai des. Ori nu e specificat nicaieri aceasta indatorire in Constitutie.
Ai scris-o ca o scuza. Bineinteles ca are voie sa o promulge, dar nu o promulgat-o pentru ca zice nu stiu ce Constitutia, a fost alegerea lui.

Si intelege ca a respecta Constitutia nu te face automat un presedinte bun.

Vizualizare mesajoaspetele, pe 06 august 2015 - 21:34, a scris:

La ce alegeri a iesit Ponta prim-ministru?
La alea in care PNL s-a maritat cu PSD si ni l-au bagat pe gat. Ca aveau ei super intelegeri sa ne scape tara de dictator.

Editat de catalina1, 06 august 2015 - 21:39.


#5562
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 52.859
  • Înscris: 06.08.2004

Vizualizare mesajgozmyn, pe 06 august 2015 - 21:37, a scris:

Inteleg ca il sustii pe neamt, insa trebuie sa fim constenti de faptul ca neamtul nu a fost votat doar de ca e el o persoana draga, ci mai degrama a luat multe voturi Anti-PSD. A iesit la TV cu cele 15-20 de porunci pe care sustinea ca le va indeplini, printre care si reducerea cotei de TVA. Te intreb, cand un om spune un lucru si face altceva, ce parere ai despre el?
Si cand a fost contra reducerii cotei? Cred ca confunzi revizuirea legii cu pozitia contra reducerii cotei. Prea usor cazi in plasa populismului psd.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate