Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Ma simt singur!

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#55
flayer

flayer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 05.06.2014

View PostByblos4, on 23 martie 2015 - 22:25, said:

Am schimbat foarte multe anturaje pana acum.

Sunt lamurit, stiu ce pot oamenii, in general. Foarte putin.

Au un nivel de inteligenta scazut, cultura generala mai deloc si un egoism pronuntat.


Iar treaba cu "mai cauta", asta nu se aplica. Eu nu "caut" asa ceva Posted Image
Iti dau dreptate in unele cazuri. de exemplu de cand sunt la liceu ma intreb uni de ce mai traiesc..am intalnit fel de fel de oameni unu mai retardat ca altul...ma bucur ca eu nu sunt asa

Edited by flayer, 23 March 2015 - 22:30.


#56
ragabader

ragabader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.09.2008
Ce se aseamana se aduna , ai prieteni pe acelasi calapod

,,daca erai un pic mai prost erai fericit,,

Edited by ragabader, 23 March 2015 - 22:34.


#57
flayer

flayer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 05.06.2014

View PostByblos4, on 23 martie 2015 - 22:28, said:


Da-i incolo, nu pierzi nimic.

Poti oricand sa refaci relatiile cu ei, dar intrebarea este daca merita sa faci asta.

Ce ai avut tu de invatat pana acum de la oamenii aia? Cu ce te-au ajutat, cu ce te-au dezvoltat intelectual si ca om?

Probabil ca relatia cu ei a fost o mare pierdere de vreme.

View PostCazimi, on 23 martie 2015 - 21:10, said:

Eu speram să aflu ce hobbyuri are inițiatorul....
Sport..atletism si desenez de mic...si as vrea sa fac ceva in viitor cu asta vreau sa profit de acest talent:(

#58
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,736
  • Înscris: 24.10.2005

View Postflayer, on 23 martie 2015 - 00:48, said:

In ultimu timp ma simt destul de trist si singur.mi-e frica sa nu intru in depresie... Cunosc pe cineva care sa omarat si ma tot gandesc la asta

Acum 2 ani de zile am locuit in apartament cu un coleg de serviciu. Tipul era depresiv sub tratament de specialitate de vreo 7 ani, se prezenta periodic la psiholog.

Am petrecut ore intregi discutand cu el, incurajand sa vada partea pozitiva a lucrurilor, dar din pacate afectiunea era mai serioasa decat credeam.

Atunci cand a avut o relatie cu o fata a fost in regula, doar ca tipa avea intentii serioase de a intemeia o familie si cand a vazut ca el nu isi da interesul i-a zis pa. Si asa a luat-o razna si pe fondul unor probleme la munca. A plecat la el in tara iar la nici o luna de zile am auzit ca s-a aruncat in fata trenului si acolo i-a fost sfarsitul.

Chiar daca mi-a parut rau ca a apelat la gestul ala personal nu am imprumutat vreo stare depresiva de la el, fiind si un temperament destul de puternic si ma controlez bine indiferent ce probleme apar.
Ba mai mult inainte sa plece a incercat sa isi taie venele in apartament, dar ranile au fost superficiale. Si locuiesc inca in apartamentul ala. ;)

Asa ca nu te lasa influentat, ia si traieste-ti viata, fa ce iti place, gaseste-ti ocupatie si o sa fie bine.

Edited by chaosss, 23 March 2015 - 22:44.


#59
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
pai deseneaza in continuare; perfectioneaza-te; cauta-ti si un profesor sa vada ce faci si cum o faci; inscrie-te la concursuri dupa

#60
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Uite ca sa dau un mic exemplu - seful meu, un om care merge de ani de zile in Austria la ski  ca de, ce sa faca un om cu bani iarna, decat sa-si taraie curul platit cu mii de euro la ski - habar n-are ce e ala un "lied", a trebuit sa ii explic despre ce e vorba.

Asta e doar un exemplu marunt, dintr-o multime care apar pe parcurs.

E, pai ce sa stau sa vorbesc cu oameni de-astia, care n-au nicio treaba?

Si omul are facultate, master, are functii de conducere de cativa ani... E important, vorbeste grav, se imbraca bine.

Dar sa nu credeti ca macar profesional da pe dinafara... Probabil ca a fost ajutat de.."conjuncturi"

#61
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
Byblos

e alegerea ta sa ii vezi pe aceia care nu au habar ce e cu liedul
tinteste mai sus

imprieteneste-te cu un pianist sau violonist; vreti oameni cu 'spirit inalt' dar nu ii vedeti; duceti-va la sursa; normal ca intr-o firma, nu toata lumea e preocupata de 'structuri artistice'

Edited by Rhini, 23 March 2015 - 22:39.


#62
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014

View Postchaosss, on 23 martie 2015 - 22:34, said:

Asa ca nu te lasa influentat, ia si traieste-ti viata, fa ce iti place, gaseste-ti ocupatie si o sa fie bine.

Corect, fa ce vrei tu sa faci, fa ce te face sa te simti bine.

Lasa tu ce spune societatea ca e normal, "normele" acelea sunt pentru mediocri.

Vrei sa fii si tu un mediocru? Eu cred ca nu.

View PostRhini, on 23 martie 2015 - 22:39, said:


Eo chestie de cultura generala, nu de cultura muzicala.

Nu trebuie sa fii preocupat de arhitectura, sau sa lucrezi in domeniu, ca sa fi auzit de Gaudi

Aici intervine o chestie care determina respectul fata de interlocutor. Daca vezi ca omul e limitat, de ce sa-ti petreci timpul cu el>?

Edited by Byblos4, 23 March 2015 - 22:42.


#63
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostByblos4, on 23 martie 2015 - 22:37, said:

habar n-are ce e ala un "lied", a trebuit sa ii explic despre ce e vorba.

Si omul are facultate, master, are functii de conducere de cativa ani... E important, vorbeste grav, se imbraca bine.

E clar că nu avea Conservatorul.

#64
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
in Romania ba cam trebuie :)

la noi bogatii sunt consumeristi, nu pasionati de cultura; pricepi?

#65
flayer

flayer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 05.06.2014

View PostByblos4, on 23 martie 2015 - 22:28, said:


Da-i incolo, nu pierzi nimic.

Poti oricand sa refaci relatiile cu ei, dar intrebarea este daca merita sa faci asta.

Ce ai avut tu de invatat pana acum de la oamenii aia? Cu ce te-au ajutat, cu ce te-au dezvoltat intelectual si ca om?

Probabil ca relatia cu ei a fost o mare pierdere de vreme.
Bine zis !...e ma mai cheama afara la ocazii/evenimente... De la alti am invatat de la alti nu..insa nu prea conteaza asta pt. mine in momentu asta vreau sa am cu cine vorbi si sa ies afara:)  Ai dreptate in multe privinte insa momen inca mai tin la ei.

#66
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
asa ca repet; direct la sursa; eu asa am facut si am prieteni din toate domeniile artistice;

View Postflayer, on 23 martie 2015 - 22:43, said:

Bine zis !...e ma mai cheama afara la ocazii/evenimente... De la alti am invatat de la alti nu..insa nu prea conteaza asta pt. mine in momentu asta vreau sa am cu cine vorbi si sa ies afara:)  Ai dreptate in multe privinte insa momen inca mai tin la ei.

daca nu vrei sa renunti, ok, da-le timp; iesi afara; fa un curs; uite-te pe fb ce evenimente mai sunt in orasul tau

#67
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
iertare dacă mi-a scăpat răspunsul. Inițiatorul are sub 18 ani?

#68
flayer

flayer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 05.06.2014

View PostRhini, on 23 martie 2015 - 22:20, said:

subscriu
Si uite ca ti-ai dat seama..am fost timit pana in clasa a 9-a probabil sufeream si de anxietate si mai multe:)) Incet incet m-am schimbat treptat si ma bucur ca am progresat..dar imi pare si rau poate daca nu eram asa eram altfel acum aveam mai multi prietenii si poate si o relatie.

Edited by flayer, 23 March 2015 - 22:53.


#69
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010

View Postflayer, on 23 martie 2015 - 22:50, said:

Si uite ca ti-ai dat seama..am fost timit pana in clasa a 9-a probabil sufeream si de anxietate si mai multe:)) Incet incet m-am schimbat treptat si ma bucur ca am progresat..

toate fac parte din viata :) important e sa mergi mereu mai departe

#70
flayer

flayer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 05.06.2014

View PostCazimi, on 23 martie 2015 - 22:46, said:

iertare dacă mi-a scăpat răspunsul. Inițiatorul are sub 18 ani?
Am peste 18 ani !

#71
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
Si mai bine :)

#72
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Flayer, dacă îmi mai permiți o sugestie....
Unul dintre motivele pentru care nu îți găsești prieteni erudiți este că ei probabil nu te acceptă.
Ai putea depăși diferența asta printr-o metodă simplă: citește. Citește mult, până ce vei stăpâni bine ortografia și punctuația.

Edited by Cazimi, 23 March 2015 - 23:06.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate