Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite
 IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 

Cu masina spre Grecia prin Bulgaria

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
13837 replies to this topic

#13771
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,426
  • Înscris: 23.04.2007

View Postadirot, on 23 mai 2024 - 11:21, said:

  Reparatiile inteleg ca au fost precipitate de un scandal in ultimele luni pe la ei in care televiziunile prezentau imagini si opinii de experti ca podul are grave probleme.Cu durata de viata atat de mult depasita e clar ca nu mai e loc de vesnicele conspiratii.
Pe 3 mai cam asa arata pe zona de "coborare" pe partea bulgareasca. Am ramas masca cand am vazut gaura din pod, vedeai prin el. Imi imaginez o roata de remorca incarcata ce presiuni aduce pe acea gaura(faceti un calcul chior : minim 15 tone remorca/6 roti = 2.5 tone/roata spate).

Attached Files



#13772
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,783
  • Înscris: 26.08.2008
Bai, frate, iti sta mintea in loc.
Vazusem si eu asa ceva in vara anului [2016?] in care s-a reabilitat partea noastra de pod si cand podul era PLIN de TIR-uri care stationau  Posted Image

Pare ca nu trebuie sa ne intrebam cand se va produce un dezastru, ci cand!

#13773
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,891
  • Înscris: 04.07.2010

View PostAdrianHH, on 23 mai 2024 - 11:54, said:

... Am ramas masca cand am vazut gaura din pod, vedeai prin el ...

Bine măcar că pici undeva pe uscat și nu cazi direct în Dunăre ...


Sănătate și tcb Posted Image  !

#13774
alber7

alber7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 12.04.2006
De la înălțimea aia aș prefera să cad in Dunăre!

#13775
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 30.04.2008
Veste proastă pentru românii care merg în Grecia și Bulgaria: Podul Giurgiu-Ruse intră în reparații timp de 2 ani

Citește mai mult la: https://www.digi24.r...e-2-ani-2802221



#13776
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,536
  • Înscris: 16.05.2007
trecem inot

#13777
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,491
  • Înscris: 13.03.2005

 w140, pe 24 mai 2024 - 13:45, a scris:

Veste proastă pentru românii care merg în Grecia și Bulgaria: Podul Giurgiu-Ruse intră în reparații timp de 2 ani

Citește mai mult la: https://www.digi24.r...e-2-ani-2802221
Am postat de ieri informația tot aici pe topic.

#13778
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,616
  • Înscris: 17.08.2007
La reparatiile anterioare de acum nu mai stiu cati ani tin minte ca am preferat sa iau feribotul din Turnu Magurele. Drumul liber, relaxant, trecerea s-a facut f repede.

#13779
Musteriu

Musteriu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.09.2020
Salutare , în Iunie plec spre Grecia , a fost cineva decurând pe traseul Ruse-Kulata? / mă interesează pe care parte este mai bine (asfalt bun) / Plevna sau Velico T? Mulțumesc anticipat.

#13780
andreiutzu000

andreiutzu000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 03.01.2013
Mai mult ca sigur nu s-au facut schimbari multe de anul trecut, deci tot Velico ramane. Stiu ca a zis un coleg ca a fost de 1 mai si a zis ca a mai scazut usor calitatea drumului, insa tot ramane peste Plevna.

#13781
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,985
  • Înscris: 22.12.2005
Varza ambele variante.in acest moment nu mai exista optiuni.se merge incet sau se schimba elementele caii de rulare .atentie la gropile adanci din asfalt si la bumpere.noaptea e si mai nasol.sunt practic invizibile. Am mers cu suvulet si cu duba.naspa..in ambele variante.cu autoturism..no comment

Varza ambele variante.in acest moment nu mai exista optiuni.se merge incet sau se schimba elementele caii de rulare .atentie la gropile adanci din asfalt si la bumpere.noaptea e si mai nasol.sunt practic invizibile. Am mers cu suvulet si cu duba.naspa..in ambele variante.cu autoturism..no comment

Varza ambele variante.in acest moment nu mai exista optiuni.se merge incet sau se schimba elementele caii de rulare .atentie la gropile adanci din asfalt si la bumpere.noaptea e si mai nasol.sunt practic invizibile. Am mers cu suvulet si cu duba.naspa..in ambele variante.cu autoturism..no comment

#13782
andreiutzu000

andreiutzu000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 03.01.2013
@foxbat

Ajungem sa o luam prin Romania pana la Calafat si pe montana in ritmul asta, luand in calcul podul de la Giurgiu si gropile :)) Macar pe Montana stiu ca au asfaltat si e ok,

#13783
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 06.11.2008
Ca fapt divers, vigneta pe o luna in Bulgaria 71 lei! Plătită prin BGTOLL https://www.bgtoll.bg/ro/

#13784
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 30.04.2008
...71 lei, mai bine zis 30 leva (aproximativ 15 euro), ...din ce stiu eu, acest pret este de ceva ani.

#13785
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,257
  • Înscris: 01.12.2005
Eu am fost prin Kulata acum 1 luna. Drumul mi s-a parut mai ok ca acum 2 ani, pana in Sofia s-au mai peticit gropile alea mari. Da, asfaltul tot "rugos" e, dar erau mai mlte cratere acum ceva ani. Autostrada pana la Sofia e si ea de nivelul Buc-Pitesti, prin tuneluri se liucreaza si sunt inchise pe cate un sens.

#13786
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,985
  • Înscris: 22.12.2005

View Postandreiutzu000, on 25 mai 2024 - 10:41, said:

@foxbat

Ajungem sa o luam prin Romania pana la Calafat si pe montana in ritmul asta, luand in calcul podul de la Giurgiu si gropile Posted Image) Macar pe Montana stiu ca au asfaltat si e ok,

sigur- e misto drumul ala prin munti. DAr mi -e teama ca nu se preteaza traficului de vacanta unde toti vor sa ajunga cat mai repede.
personal nu ma tem de drumuri grele ci de cele cu gropi invizibile  si adanci - cele care ti fac varza masina. Nesemnalizate, in plina zona de "Viteza".
in fine, drumuri bune si fara evenimente!

#13787
kesarion111

kesarion111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 15.06.2009
Cand treci la naveta, cazul meu, alegi si utilajul. La inceput si sfarsit de vara cand car calabalac ptr 3 luni, L 200 si nu prea conteaza carosabilul. Ptr dute-vino ca mai apar chestii la baza urgente,  Alfa Spider si zambet de la o ureche la alta. Pruncutza abia asteapta vant in freza (desi ea nu are urgente).

Edited by kesarion111, 26 May 2024 - 18:12.


#13788
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,985
  • Înscris: 22.12.2005
nu mai posta pe aici ca nu esti in target:))
desi..si L200-ul nu se simte bine daca da in ele..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate