Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 

Oare de ce?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
88 replies to this topic

#1
FirstMIX

FirstMIX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 19.08.2013
In ultima vreme ma simt foarte rupt de familia mea nu mai simt atractia aia fata de ei.. Am fost crescut de bunici parintii despartiti plecati in Italia de tata nu stiu mai nimic din ultimii 6 ani de zile. De cat am scazut foarte tare la scoala si i-am furat bani din portofel bunicului meu el este foarte suparat pe mine este si normal mi-a spus ca nu a avut incredere in nimeni cum a avut in mine si alte stouri de ale lui.. Am venit intr-o seara acasa si imi era rau si aveam ochii rosii imi era rau ca bausem la un var de al meu o sticla de vin dar ochii nu stiu de unde.. El atuncea a urlat la mine ca de ce fac prostii de astea ca nu stiu ce el pretindea ca m-as fi drogat.. A sunat-o de fata cu mine pe mama mea in italia si i-a spus sa vina neaparat acasa ca am venit drogat acasa eu. In ultima vreme ma tine inchis in casa nu imi da voie nicaieri sta geana pe mine si cand ies sa ma cac si numai suport simt ca inebunesc in casa nu sunt caine sa stau in lesa si de multe ori mai ieseam din casa pe neveu si veneam acasa abia dimineata ca simteam ca numai pot sa stau in casa.. Ce pot sa fac sa ma lase si pe mine macar sa ies afara din casa altceva nu vreau nimic de la el nu ma lasa nici macar la varul meu sa merg care sta la distanta de cateva case e prea prost batranul de la o vreme si nu il mai suport eu i-am spus lui si bunicii ca daca ma mai tine inchis ca pe un caine imi tai venele bineinteles ca nu o sa fac treaba asta a fost doar ca sa ii sperii pe ei putin.. Deci spuneti-mi si mie ce sa ii mai spun ca sa ma lase si pe mine sa ies afara cu prietenii..

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,630
  • Înscris: 19.04.2009
Familie dezorganizata. Punct.
Multumeste-le parintilor.

varsta?

Edited by lex404, 03 February 2015 - 21:17.


#3
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-dar cati ani ai ?

#4
FirstMIX

FirstMIX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 19.08.2013
Am 15 ani.

#5
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
1. Grow-up.
2. Move-out.
3. Get a wife.
4. Buy a dog.

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,630
  • Înscris: 19.04.2009

View PostFirstMIX, on 03 februarie 2015 - 21:17, said:

Am 15 ani.

Si la 15 ani bei de iti ies ochii din orbita?

Eu te-as lega ori de gura sobei, ori de veceul din curte.

Iti ajunge "afara" pana-n capatul curtii.


Apropo, treaba prin casa faci? Sau stai si-o pierzi la rece in fata calculatorului?
La scoala mergi?

Edited by lex404, 03 February 2015 - 21:25.


#7
Clarra

Clarra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 29.12.2014
Pai si ce-ai vrea sa-ti faca bunicul tau, tinand cont de comportamentul tau? Sa te pupe? Incearca sa te disciplineze si el cum se pricepe mai bine. In locul lui, nici eu nu te-as lasa sa iesi din casa; pentru ce? sa-i furi bani din portofel? sa te duci sa te duci la baut cu varul tau? La 15 ani un copil ar trebui sa aiba alte indeletniciri. Pune mana pe carte, lasa bautul si umblatul pe strazi.

#8
FirstMIX

FirstMIX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 19.08.2013
Da coios la scoala merg da ca orice elev de liceu mai trag si eu spilu la cate o ora daca ma intelegi..
Treaba prin curte fac destula defapt nu imi ofera libertatea care o merit pe masura muncii care o prestez in curte..

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,630
  • Înscris: 19.04.2009

View PostFirstMIX, on 03 februarie 2015 - 21:27, said:

Da coios la scoala merg da ca orice elev de liceu mai trag si eu spilu la cate o ora daca ma intelegi..
Treaba prin curte fac destula defapt nu imi ofera libertatea care o merit pe masura muncii care o prestez in curte..


Ai grija cu limbaju', nu suntem de-o varsta sa ne masuram co1ozitatea.

Primesti destula libertate pentru varsta ta.

Ce %$# !#@!$ aveti fratilor, o dat strecea-n voi astia nascuti in 2000 +/-?!
Auzi la el, pretentii sa iasa si sa bea, ca deh, are 15 ani. E "matur", e "coios".


Copile, vezi-ti de treaba. Stiu ca la sate se poarta 10 clase si maritis la 16 ani...dar credeam ca am evoluat si noi asa, nițel.


Ps. macar de-ai avea rezultate la scoala. Nici eu nu eram usa de biserica dar cu scoala o duceam bine.


Apropo, maica-ta ce presteaza in Italia? Nu are de gand sa vina sa te ingrijeasca?

Edited by lex404, 03 February 2015 - 21:33.


#10
FirstMIX

FirstMIX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 19.08.2013
Stai chill dilau ca nu imi arde mie de maritis si sincer vreau sa termin cele 12 clase dar fata de altii care la 15 ani trag pe nas si fumeaza matraguna deaia care ii baga in spitale nu cred ca sunt chiar asa de rau..

#11
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
U for real?

#12
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014
Te rog sa revizuiesti limbajul ,vorbesti cu oameni poate si de 3 ori mai in varsta ca tine.Daca nu merge de la sine vorbeste cu doamna diriginta sau cu psihologul liceului.Poti sa te duci si mai departe la psihologii de la Salvati Copiii sa gaseasca o solutie.Imi pare rau pentru familia ta,intr-un fel te inteleg .Lasati-l mai moale cu viciile,sunt copii de 13 ani crescuti in puf si tot fac asta.Cu mama ai vorbit?Tine-te bine de scoala ca o sa iti fie greu fara ,


Sunt curios daca scrii in halul asta si la romana.

Edited by VladBtz, 03 February 2015 - 21:38.


#13
FirstMIX

FirstMIX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 19.08.2013
Sincer eu de multe ori ma gandeam sa iau o seringa sa imping in vena ca numai am pentru ce traii daca de tata nu stiu nimic maicamea e bolnava saraca cred ca moare in italia se judeca de 3 ani de zile pentru un cacat de pensie care sa io acorde broscarii aia eu intr-un fel v-am cerut ajutorul voi imi spuneti de psihologi ma luati in balon.

#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,630
  • Înscris: 19.04.2009

View PostFirstMIX, on 03 februarie 2015 - 21:35, said:

Stai chill dilau ca nu imi arde mie de maritis si sincer vreau sa termin cele 12 clase dar fata de altii care la 15 ani trag pe nas si fumeaza matraguna deaia care ii baga in spitale nu cred ca sunt chiar asa de rau..


De unde le scoti, nu pricep; dilau.

Psiholog, as soon as possible.
Si spunei si mamei sa te insoteasca, musai. Sa faca un efort.

Amandoi meritati sa aveti bagate mintile in cap, si tu ca visezi cai verzi pe campii si ei sa inteleaga ca " Italea " nu-i mai buna decat propriul copil.


Stii o vorba: omul si-o face cu mana lui.
Decat sa stea acolo sa se chinuie singura, mai bine vine si sta cu tine.

Edited by lex404, 03 February 2015 - 21:40.


#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,230
  • Înscris: 07.11.2006

View PostFirstMIX, on 03 februarie 2015 - 21:08, said:

In ultima vreme ma simt foarte rupt de familia mea nu mai simt atractia aia fata de ei.. Am fost crescut de bunici parintii despartiti plecati in Italia de tata nu stiu mai nimic din ultimii 6 ani de zile. De cat am scazut foarte tare la scoala si i-am furat bani din portofel bunicului meu el este foarte suparat pe mine este si normal mi-a spus ca nu a avut incredere in nimeni cum a avut in mine si alte stouri de ale lui.. Am venit intr-o seara acasa si imi era rau si aveam ochii rosii imi era rau ca bausem la un var de al meu o sticla de vin dar ochii nu stiu de unde.. El atuncea a urlat la mine ca de ce fac prostii de astea ca nu stiu ce el pretindea ca m-as fi drogat.. A sunat-o de fata cu mine pe mama mea in italia si i-a spus sa vina neaparat acasa ca am venit drogat acasa eu. In ultima vreme ma tine inchis in casa nu imi da voie nicaieri sta geana pe mine si cand ies sa ma cac si numai suport simt ca inebunesc in casa nu sunt caine sa stau in lesa si de multe ori mai ieseam din casa pe neveu si veneam acasa abia dimineata ca simteam ca numai pot sa stau in casa.. Ce pot sa fac sa ma lase si pe mine macar sa ies afara din casa altceva nu vreau nimic de la el nu ma lasa nici macar la varul meu sa merg care sta la distanta de cateva case e prea prost batranul de la o vreme si nu il mai suport eu i-am spus lui si bunicii ca daca ma mai tine inchis ca pe un caine imi tai venele bineinteles ca nu o sa fac treaba asta a fost doar ca sa ii sperii pe ei putin.. Deci spuneti-mi si mie ce sa ii mai spun ca sa ma lase si pe mine sa ies afara cu prietenii..

View PostFirstMIX, on 03 februarie 2015 - 21:17, said:

Am 15 ani.

View PostFirstMIX, on 03 februarie 2015 - 21:27, said:

Da coios la scoala merg da ca orice elev de liceu mai trag si eu spilu la cate o ora daca ma intelegi..
Treaba prin curte fac destula defapt nu imi ofera libertatea care o merit pe masura muncii care o prestez in curte..

View PostFirstMIX, on 03 februarie 2015 - 21:35, said:

Stai chill dilau ca nu imi arde mie de maritis si sincer vreau sa termin cele 12 clase dar fata de altii care la 15 ani trag pe nas si fumeaza matraguna deaia care ii baga in spitale nu cred ca sunt chiar asa de rau..

View PostFirstMIX, on 03 februarie 2015 - 21:39, said:

Sincer eu de multe ori ma gandeam sa iau o seringa sa imping in vena ca numai am pentru ce traii daca de tata nu stiu nimic maicamea e bolnava saraca cred ca moare in italia se judeca de 3 ani de zile pentru un cacat de pensie care sa io acorde broscarii aia eu intr-un fel v-am cerut ajutorul voi imi spuneti de psihologi ma luati in balon.



POVESTI NEMURITOARE - volumul XXI

#16
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,705
  • Înscris: 25.11.2014
Copilu, lasa distractia si alcoalele.
Pune mana pe carte, lasa bautu, lasa-l pe dobitocu de vartu ca numa prostii te invata si asculta de bunicul tau. Ar trebui sa le fii recunoscator bunicilor. Ma-ta te-a lasat si a plecat(semn ca tare te-o mai iubit), iar bunicii te-au crescut.
Nu ii mai trata cu spatele ca ei ti-au fost si mama si tata. Ar trebui sa le fii recunoscator si sa nu-i mai superi.

Edited by Serafim606, 03 February 2015 - 21:50.


#17
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
Afara-i frig si e-nnorat
Si-n soba arde mama,
De lustra tata-i spânzurat,
Iar eu ma tai cu lama...
Pe jos stau fratii mei întinsi,
Sunt morti de-o saptamâna,
În putrefactie au intrat,
Dar nimeni nu-i aduna!
Ascuns e frati-miu-n dulap,
Nu-i pasa de nimica,
Are-un topor înfipt în cap
Sa-i tina cipilica.
Lungit e mosu' Mihu-n pod
Cu un cutit în spate,
L-am urmarit de la parter
Pe viata si pe moarte.
Iar sora mea, cu ochiu' scos,
Se zbate într-o lada,
Mai e un frate-ntins pe jos,
Si-n spate are-o barda.
Iar unchiu-miu e-n dormitor,
Pitit într-o valiza,
Legat cu doua fire lungi
Ce duc direct la priza.
În frigider în pungi de-un kil
Sta relaxat bunicul,
Iar din bunica-au mai ramas
Un deget si buricul.
Bunica-i lânga aragaz,
Cu un furtun în gura,
Si-n jurul ei miroase-a gaz,
Si nu a prajitura.
Unchiu' Matei sta în extaz,
Cu ochii la cornisa,
Cu un picior în aragaz,
Si degetele-n priza...
.........................
Dormi puiul tatii dormi
Caci tata te gazeaza,
Îti taie capu' cu-n topor,
S-apoi te împaiaza.

#18
Clementinae

Clementinae

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 374
  • Înscris: 07.12.2014
Nu inveti, bei si furi bani de la bunicul tau. Toate astea la 15 ani. Vai si amar. Si te plangi ca esti pedepsit si ceri sfaturi. Tu ce crezi ca ar trebui sa faci ca sa te intelegi mai bine cu ai tai? S-o tii tot asa, nu?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate