Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Valoare vanzare laptop

Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....
 Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 

A facut cineva boxe pe 3 cai cu dif de bass QS10P20....?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tymonel

tymonel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.01.2006
......tocmai am achizitzionat 2 dif Eminence pt medii....Alpha 8....in ideea in care doresc sa imi fac 2 boxe tip coloana pe 3 cai, cu bass-ul pe lateral ....shi stau in dubii cu dif de bass.....
      Sunt o groaza de oferte dar de pe Forum am aflat ca de fapt nu toate dif de firma (ex. SAL, BM,.....) se aud asa cum se preteaza.....
Nu doresc ceva cine-stie-ce, dar sa nu imi para rau mai tarziu......
       Daca are cineva o sugestie.........
       Are cineva QS10P20.......? (ma intereseaza parerea personala, cum se aude, etc...
Va multzumesc anticipat...!!!! :eek:

#2
Dj Shock

Dj Shock

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 21.10.2005

Quote

ma intereseaza parerea personala, cum se aude, etc
Am vrut sa mi-l cumpar, si mi-a facut proba un prieten. Ce pot sa zic, parerea mea nu va valora la toata lumea, pentru ca urechile si gusturile difera.
Diametrul lui e prea mic ca sa redea frecventele joase (eu sunt un bass freak, daca nu coboara sunetul pana  la 23 Hz nu ma simt bine) si cand l-am ascultat, nu cobora bine sub 60 Hz. La forja, puteam auzi 42 Hz, dar mai jos nu. In rest, nu am nimic impotriva, ar fi alegerea buna pentru dif. de medii.
In general, caracteristicile de frecventa ale difuzoarelor se mai corecteaza cu un egalizator montat la intrarea amplifului, dar daca ampliful are probleme te c**i in ele de difuzoare...

Iti urez succes in realizarea boxelor       :D

#3
tymonel

tymonel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.01.2006
Well......am avut noroc shi am pus mana pe o statzie PIONEER A-77X.....careia nu am nimic sa ii reproshez.......
Ma intereseaza un dif de joase care sa coboare destul de mult......dar cu diam pana in 12``.......shi care se gaseste pe piatza romaneasca....


     Astept sugestii...!!!!
                                        -_-

#4
Dj Shock

Dj Shock

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 21.10.2005
Tin sa te anunt ca la 12 inci nu poti cobora asa jos...nu permite diametrul sa pompeze atata. Si, in plus, daca vrei sa cobori jos jos, vei avea nevoie de incinte pe masura. :D

Eu utilizez un 12sw5 pentru bass , dar vreau sa trec la 15 sw5 (are bobina dubla, deci il poti configura pe 4, 2, 1 ohm.
Attached File  extreme_12sw5_15sw5_new.pdf   596.69K   50 downloads

Am observat ca poate fi cumparat si de aici: www.hi-end.ro

#5
tymonel

tymonel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.01.2006
Eu utilizez un 12sw5 pentru bass , dar vreau sa trec la 15 sw5 (are bobina dubla, deci il poti configura pe 4, 2, 1 ohm.
Attached File  extreme_12sw5_15sw5_new.pdf   596.69K   50 downloads


.........in fisierul care l-ai trimis, culmea e ca dif de 12`` are gama de frecventze 30-3000...shi ala de 15``.....35-3000.. :D ....aku` care-i mai bun ca bass...?!? :huh:

#6
Dj Shock

Dj Shock

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 21.10.2005
E o eroare
:)  Normal ca ala de 15 inci coboara mai jos in frecventza.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate