Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid
 Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Ajustare pret contract mixt

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...
 Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded
 DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt

Cum setez sa trimit sms de pe dig...
 

U.P.C. - TV cablu digital (S.D.) - Topic General. Partea I.

* * * * - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
20948 replies to this topic

#17407
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,420
  • Înscris: 05.09.2005
Poate actioneaza si ei acum.. Diferenta la Maxpak e enorma. Stiu ca UPC nu este un produs ieftin si tocmai de aceea nu vreau sa se ieftineasca, ci din contra, sa aduca posturi noi, servicii noi. UPC este clar pentru oamenii care vor mai mult

#17408
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,881
  • Înscris: 07.07.2009
Da. Vrem mai mult dar totusi Maxpak mi se pare cam scump fata de oricare cablist. Singura modalitate de a primi Maxpak la super pret este prelungirea contractului sau daca esti client nou. Nu stiu cu ce canale vor veni dar de intrat oricum vor intra posturi ca doar nu degeaba sunt testele alea/

#17409
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,420
  • Înscris: 05.09.2005
Spunea cineva pe aici ca o sa fie ID extra HD, AXN HD, Food Network HD si Turbo Xtra HD. Acum sa vedem..

#17410
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,881
  • Înscris: 07.07.2009
Eu ma iau dupa vecinii nostri unguri ca la unele chestii chiar au contat si este oarecum o legatura ca parca Savarina e sefa si acolo. Nu avem insa nici o legatura cu UPC-ul din alte tari. Ei sunt intr-un alt univers, primul exemplu ar fi mediaboxurile SD care nu se mai ofera deloc.

#17411
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
E obligatoriu sã miște ceva acum, dupã loviturile date de concurenþã!

#17412
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,420
  • Înscris: 05.09.2005
Eu am mai spus si o repet. Anul acesta imi doresc de la UPC

- canale mai multe pe horizon: pachetul mtv, pachetul turner, pachetul discovery
- introducerea UPC apps ( integrare jocuri ambiental, fireplace si ce o mai fi) , aplicatii gen facebook, youtube, vremea,
- introducerea myPRIME,
- introducerea V.O.D
- si introducerea unor canale gen TurboXtra, Food Newtork sau alte chestii de genu.

Edited by a_d_y, 12 May 2015 - 19:39.


#17413
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Prima miscare ar trebuii facuta pe partea de Maxpack. Macar scazut la 15 lei fara HBO GO si 17 lei cu HBO GO.

#17414
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,420
  • Înscris: 05.09.2005

View Postsatanistu, on 12 mai 2015 - 20:07, said:

Prima miscare ar trebuii facuta pe partea de Maxpack. Macar scazut la 15 lei fara HBO GO si 17 lei cu HBO GO.

Nu cred. In general preturile la UPC sunt cu +10 lei fata de concurenta. Deci, un 20 ron pentru Maxpak+GO ar fi un pret corect.

#17415
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View Postsatanistu, on 12 mai 2015 - 20:07, said:

Prima miscare ar trebuii facuta pe partea de Maxpack. Macar scazut la 15 lei fara HBO GO si 17 lei cu HBO GO.

E aberant cat cer pe Maxpak + HBO Go. Prohibitiv chiar.

#17416
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Familia SD vs Maxim SD (98 posturi vs 112 posturi) => diferenta 14 posturi (dintre care 3 posturi disponibile neoficial si in Familia)
-> Fashion TV (neoficial disponibil si in Familia)
-> TV 1000
-> Sundance Channel
-> Nautical Channel
-> Crime&Investigation Network
-> Travel Channel
-> Viasat Explorer
-> Viasat History
-> Viasat Nature
-> Megamax
-> RTL (neoficial disponibil si in Familia)
-> Pro Sieben
-> Sat.1
-> Samanyolu (neoficial disponibil si in Familia)

Intrebare: Se merita diferenta de 20 de lei pentru 11 posturi, avand in vedere ca un abonament de BAZA la concurenta e cu 5 lei mai scump decat diferenta de la Familia la Maxim ?
Intrebare 2: Cati dintre voi ati mai fi dispusi sa platiti pentru Maxim daca s-ar introduce un pachet cu Viasaturile care sa coste 1,5 lei?
Intrebare 3: UPC se intelege aluzia ca pachetul Maxim e doar Maxim cu numele si ca nu are nimic special?

Edited by satanistu, 13 May 2015 - 12:14.


#17417
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,881
  • Înscris: 07.07.2009
Daca ai Familia mai bine dai 5 lei pentru pachetul Smart unde ai Travel Channel, Viasat (3 canale) + Megamax, asta daca nu esti interesat de cele nemtesti si daca vorbim exclusiv de SD. Per total diferenta intre Familia si Maxim este destul de mica dar la partea de HD sunt cateva care merita sa ai Maxim HD.

#17418
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View PostKalman2007, on 13 mai 2015 - 13:00, said:

Daca ai Familia mai bine dai 5 lei pentru pachetul Smart unde ai Travel Channel, Viasat (3 canale) + Megamax, asta daca nu esti interesat de cele nemtesti si daca vorbim exclusiv de SD. Per total diferenta intre Familia si Maxim este destul de mica dar la partea de HD sunt cateva care merita sa ai Maxim HD.

Nici la HD diferenta nu e mare sincer, la HD avem asa:
-> Sundance HD
-> Shorts HD
-> Auto Motor Sport HD
-> Travel Channel HD
-> Viasat HD
-> Fashion HD
-> Etno HD
-> Mooz Dance HD
-> Mezzo Live HD
-> Arte HD

Sunt 10 posturi, fiecare are nisa lui, dar din ele, avem asa : Arte HD pe satelit e FTA, Etno HD la fel, Mooz Dance HD nu e cine stie ce.
Oricum la urmatoarea re-pachetizare Etno HD si Mooz Dance HD o sa ajunga in Optim respectiv Familia 100%.
Tot nu se merita 20 de lei diferenta oricum.

Singurele rasarite sunt Viasat HD, Shorts HD, Arte HD si Mezzo Live HD. (ultimile doua au o nisa foarte restransa, vorbitori de franceza respectiv iubitori de muzica clasica)

Edited by satanistu, 13 May 2015 - 13:14.


#17419
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,881
  • Înscris: 07.07.2009
Pentru mine asta conteaza foarte mult: Auto Motor Sport HD :D

#17420
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View PostKalman2007, on 13 mai 2015 - 13:17, said:

Pentru mine asta conteaza foarte mult: Auto Motor Sport HD Posted Image

Da si din restul posturilor enumerate de mine (cele 11 SD si cele 10 HD), care mai conteaza asa mult incat sa dai 20 de lei?

#17421
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,881
  • Înscris: 07.07.2009
Pentru mine din Maxim conteaza: RTL, Pro 7, Sat 1 apoi Viasat Explore, Nature, History + Nature/History HD, Arte HD, AMS HD, Tv 1000. Pentru mine a meritat dar nu am dat in plus 20 ci 10 lei pentru ca am Familia HD + Special Divertisment + Extra HD = Maxim HD. Prin combinatia asta am iesit mai bine la pret, chiar ei mi-au recomandat ca e mai avantajos sa las asa decat sa trec la Maxim HD. Prin combinatia asta am toata grila.

#17422
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Aveti dreptate cu diferenta foarte mica iar posturile alea hd sunt incadrate aiurea in maxim. Ar trebui ca posturile hd sa fie in folosinta zilnica, nu un lux.. dar se pare ca cei de la upc nu inteleg asta. Probabil ei cred ca lumea foloseste antena blocului de pe vremea raposatului in caz ca ne lasa fara posturi.

PS: Iar concurenta are HD la ordinea zilei http://www.digi24.ro...load pentru cli

Edited by gigsnet, 13 May 2015 - 13:59.


#17423
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,881
  • Înscris: 07.07.2009
Cel mai bine ar fi sa dispara Maxim HD si daca unele chiar sunt considerate ''premium'' sa le bage intr-un pachetel. Am mai vazut la cehi asa ceva: http://www.upc.cz/te...licky/extra-hd/

#17424
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Nu zic neaparat ca TOATE ar trebui sa fie in Familia/Optim, dar : Mooz Dance HD, Etno HD, Travel Channel HD, Viasat HD, Fashion HD chiar nu au ce cauta in Maxim.

In Maxim ca HD-uri ar trebui sa fie asa:
-> Sundance HD
-> Shorts HD
-> Auto Motor Sport HD
-> Mezzo Live HD
-> KBS HD
-> Bollywood HD

Iar ca posturi noi:
->Food Network HD
->DocuBox HD
->E! Enterteiment HD
->Fashion One HD
->fashion Box HD
->FightBox HD
->Fuel TV HD
->MotorVision HD
->Museum Channel HD
-> myzen tv HD
->Outdoor Channel HD
->Trace Sports HD
->Trace Urban HD
-> Hustler HD
-> Redlight HD
-> Penthouse 3D
-> BBC Earth HD

Cred ca cu pachetul asta nimeni nu ar mai comenta nimic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate