Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...
 

Sa plec in UK sau in...

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
banGz0r

banGz0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 05.05.2011
@Gaby_Paul: Agricultura in RO mi se pare un domeniu pe o panta ascendenta. Cu toate astea, NU VREAU O CARIERA IN AGRICULTURA SI NICI O FACULTATE DE GENUL.

@Quantum: Mersi!

@Engineer_XXL: Mersi!

@Bonygy: mersi, o sa tin cont!

@Silviu_Ro: N-are rost sa termin nici macar anul atata timp cat n-o sa-mi trebuiasca. Prefer sa pierd anul asta si sa castig dintr-o posibila experienta afara decat sa stau 4 ani doar "sa am o facultate". Cu siguranta imi voi lua un atestat de limba engleza!

@Babalaul: Ai hazul lui Viorel Lis!

@Blue_Ivy: n-ai de unde sa stii. Orice sfat este bine-primit! Plus ca am luat legatura cu cineva care a terminat acolo facultatea anul asta




Mersi pt reply-uri si pentru sfaturi!

#38
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Postviotl, on 24 noiembrie 2014 - 04:05, said:

Ajunge, ca-s pe dreapta in uk.

Lolalau! :)

#39
Clau_UK

Clau_UK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 13.11.2014
Mult succes, sunt sigur ca vei reusi, dar cum a postat cineva anterior, trebuie neaparat sa cunosti pe cineva acolo care sa te ajute cu chiria..altfel iti vor trebui circa £2,000 pana iti gasesti de munca, cunosc mai multi romani aici fara studii carora le-a luat 2 luni de zile in medie sa-si gaseasca de munca si stiu engleza la nivel conversational.

#40
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,818
  • Înscris: 08.02.2007

View PostClau_UK, on 28 noiembrie 2014 - 17:50, said:

... cunosc mai multi romani aici fara studii carora le-a luat 2 luni de zile in medie sa-si gaseasca de munca si stiu engleza la nivel conversational.

Mai stimati colegi! Multi o dau in barci cu treaba "am studii / facultate / master / etc." si au impresia ca hartia aceea le confera toate drepturile, de parca britanicii / italienii / francezii / etc sunt obligati sa angajeze pe posturi superioare pe cei cu studii. Aaa... nu discutam despre cei cu studii care sunt asteptati acolo prin fel de fel de aranjamente sau alte contracte, sunt specie diferita!
Dar asa... tu cu 50 de diplome de licenta si inca tot atatea specializari, te urci in avion si aterizezi in diaspora, ai impresia ca gata, bati din palme si stau ciorchine angajatorii sa te ia la treaba. Ce vedeti pe la TV ca pleaca pe specializarea lor... Da! Dar aceia au aranjata treaba dinainte, nu ca cei mai multi care pleaca acolo fomisti, chiar si cu studii.
Pui osul la treaba (o perioada mai lunga sau mai scurta) pe ceea ce primesti si sa zici mersi, poti sa te gandesti sa incerci mai departe.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate