Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?
 contract de inchiriere obligatii ...

Panasonic GH7

Comutare rapida setari regionale

impozit chirii 2024
 Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie

Recomandare smartwatch

Alipire apartamente
 Curba Q-U invertor Fronius Gen24?

Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android

HR - nota de relatie?
 

Liga I: numai aici toate detaliile despre drepturile TV(2014-2019). Digi Sport, Dolce Sport, Antena 1, Look TV și Look Plus TV vor transmite Liga I.

- - - - -
  • Please log in to reply
4370 replies to this topic

#91
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

 Venboteam, on 28 noiembrie 2014 - 22:23, said:

(...)
Au vrut ei sa faca o "combinatie", asa ca intre "baietii destepti", dar sper sa fie altii mai destepti.
(...)
Se aude că băieții de la Procuratură și de la DNA ar fi suficient de „deștepți” pentru astfel de cazuri...Posted Image

#92
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Un nou articol privind drepturile tv din Liga 1

http://www.enational...tv-444787.html/

#93
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

 Venboteam, on 28 noiembrie 2014 - 22:23, said:

Mi-as dori sa se intample asa. Si mi-as dori ca Gino sa fie pus pe fuga de la LPF. E un mafiot la fel de mare, sau poate mai mare decat Mitica.
Au vrut ei sa faca o "combinatie", asa ca intre "baietii destepti", dar sper sa fie altii mai destepti.
Oricum, urmeaza doua-trei luni in care numarul noilor abonati va tinde spre zero.
Pamflet!
Venbo, parcă ai fost prezent la mica mea discuție cu tipul respectiv!? :) Tu erai cel cu o antenă într-o mână, iar în cealaltă cu un microfon! :D

#94
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,313
  • Înscris: 05.01.2012
Cred ca ma confunzi... Eu am obiceiul sa tin microfonul intr-o mana si in cealalta antena. :D

#95
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 04.08.2010

 matyred, on 28 noiembrie 2014 - 21:36, said:

Azi am vorbit cu un tip de la RDS, și l-am întrebat dacă RDS-ul va prelua liga1! Tipul mi-a spus că șeful său i-a zis că sunt șanse minuscule să preia posturile respective în configurația actuală!...??? Am întrebat eu!?! Sunt deranjați că nu s-a făcut o licitație sau măcar nu au fost întrebați dacă sunt interesați să preia liga1! Configurația actuală (Arpi-Gino) va fi lăsată să-și "rupă" gâtul și-n retur! A mai zis tipul ăsta că dacă din retur ISB se retrage, RDS-ul nu va transmite liga1, decât în niște condiții super avantajoase pentru ei! Acum dacă tipul m-a mințit nu am de unde să știu, cert este că și el era un pic "cătrănit" că se uită pe net la meciuri, dar nici nu era dispus să plătească un abonament la concurență pt. 2 meciuri pe lună!
Mi se pare şi normal... Pentru ce să plătească? Pentru scheme precum cea de mai jos? :lol:Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/skrAwXqOeec?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#96
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
oare ce profit isi imagina arpi atunci cand a luat liga1? Posted Image pro tv care vand cel mai bine publicittate, a renuntat la liga campionilor deoarece publicitatea nu acoperea costurile .

arpi s-a bazat pe vinderea drepturilor de retransmisie look tv spre alte companii. insa germanii nu is prosti. au preferat sa isi ia si ei meciuri, decat sa ramana doar cu dreptu de retransmisie.look tv e in grila germanilor, nu ? Posted Image

daca zoli o fi avut ceva dubii ca tactica sa de-al- tine in sah pe arpi nu va da rezultate, ultimele evolutii a situatiei drepturilor tv, il face pe zoli sa se tina si mai tare pe pozitie, stiind ca arpi imediat va ceda.

in conditiile de fata, e o utopie sa credem ca arpi va duce la capat cei 5 ani de drepturi tv.

parca si abonatii rdfs nu mai sunt atat de suparati ca nu mai au liga1, cum erau in primele saptamani de la inceputul sezonului. e ca la dinamo, o data ce joci cu grecu si cordos, daca la inceput te enervezi, cu timpu te resemnezi si nu iti mai arde de protest.

Edited by ShevaDani, 29 November 2014 - 00:11.


#97
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

 Cipry7, on 29 noiembrie 2014 - 00:08, said:


Mi se pare și normal... Pentru ce să plătească? Pentru scheme precum cea de mai jos? :lol:Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/skrAwXqOeec?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Meciul ala era pe canalul de baza.Daca dadeai imagini de la un meci de pe Look TV te credeam, dar asa nu.

Germanii de la Telekom au luat meciurile de pe Look Plus.E inclus si Look TV acolo.

#98
The_Cult

The_Cult

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,423
  • Înscris: 11.11.2014
Ce legatura are canalul cu schema? Sau sa inteleg ca daca meciul era pe clock tv schema nu mai era aceeasi?
Mare e gradina ta Doamne! :lol:

Edited by The_Cult, 29 November 2014 - 00:59.


#99
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,313
  • Înscris: 05.01.2012

 necolae, on 29 noiembrie 2014 - 00:55, said:

Meciul ala era pe canalul de baza.Daca dadeai imagini de la un meci de pe Look TV te credeam, dar asa nu.[...]
Si pentru "canalul de baza" nu trebuia sa se aboneze la concurenta? Sau nu ai inteles ce a scris colegul mai sus?

 necolae, on 29 noiembrie 2014 - 00:55, said:

[...]Germanii de la Telekom au luat meciurile de pe Look Plus.E inclus si Look TV acolo.
Oare ce ai vrut sa spui aici? Posted Image

#100
The_Cult

The_Cult

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,423
  • Înscris: 11.11.2014
De cand spuneam eu ca Paskani a luat drepturile pentru a finanta din profit CFR-ul.
Pacat de echipa. El ca individ isi merita soarta.

#101
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,140
  • Înscris: 26.07.2009
Sa mai lase din pretul pentru Liga 1, aia de 3 lei. Poate asa o sa se bage si cei de la RCS&RDS.

#102
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

 necolae, on 29 noiembrie 2014 - 00:55, said:


Meciul ala era pe canalul de baza.Daca dadeai imagini de la un meci de pe Look TV te credeam, dar asa nu.

Germanii de la Telekom au luat meciurile de pe Look Plus.E inclus si Look TV acolo.
E ceață la Galați? :)

#103
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,313
  • Înscris: 05.01.2012
E senin la Galati.
Doar pe noi ne baga uneori "in ceata".

:D

#104
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

Quote

arpi s-a bazat pe vinderea drepturilor de retransmisie look tv spre alte companii. insa germanii nu is prosti. au preferat sa isi ia si ei meciuri, decat sa ramana doar cu dreptu de retransmisie.look tv e in grila germanilor, nu ?

Aici am vrut sa explic ca germanii au luat/sublicentiat 3 meciuri de la Look Plus ca sa le dea pe DolceSport,doar ca acestea sunt date in continuare si pe Look Plus.Cat despre Look TV,asta este in grila germanilor,dar in pachet separat asa cum este si la UPC/Orange.

A si nins la Galati...

@Cipry:despre schema aceea te credeam si daca era aplicata in meciuri gen Steaua-Dinamo.

Edited by necolae, 29 November 2014 - 22:06.


#105
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@necolae
nu mai esti asa de optimist ca la inceput? Liga I mai reprezinta "fotbal adevarat" doar cand ii vorba de meciurile de pe Look TV ? :lol:

#106
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,313
  • Înscris: 05.01.2012
Si nici atunci... :)

Plus ca pe celalalt sustinator al megaproiectului Look nu l-am mai vazut prin zona. Sper sa nu fi patit ceva rau...

#107
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Probabil s-au terminat „compensațiile” și numai așa, de amorul artei, nu merită...Posted Image

#108
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012

 cristinel07, on 29 noiembrie 2014 - 17:47, said:

Sa mai lase din pretul pentru Liga 1, aia de 3 lei. Poate asa o sa se bage si cei de la RCS&RDS.
nu cumva rds are interes sa ia drepturile tv ? :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate