Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Vodafone - HorizonGO - până la data de 30 iulie 2021.

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1380 replies to this topic

#1279
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
La mine merge numai pe apk android. Pe w10 nu vrea nici pe browser, nici pe aplicatie.

#1280
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 10.03.2012
O data cu trecerea la noul mediabox mi sa taiat accesul la toate canalele in aplicatie.

#1281
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,271
  • Înscris: 22.02.2017
Yep si la mine la fel.

#1282
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,046
  • Înscris: 06.11.2018
Au actualizat siglele la VH1 Classic, MTV Rocks si LookPlus.

Pe site

#1283
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,046
  • Înscris: 06.11.2018
A intrat: Realitatea Plus

#1284
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,904
  • Înscris: 21.08.2008
A intrat de vreo 5-6 zile.
A aparut si functia inregistrare pentru anumite canale.

#1285
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,435
  • Înscris: 05.09.2005
Nu inteleg ce vor sa faca. Eu am trecut pe Mediabox Vodafone tv si nu mai am acces la programele din horizon.

Cel mai probabil vor schimba interfata si vor baga fix ce e pe aplicatia vdf tv.Cand? Nu se stie!

Edited by a_d_y, 26 October 2020 - 09:40.


#1286
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,904
  • Înscris: 21.08.2008
Cateodata, cand incerc sa accesez Horizon Go primesc un mesaj care ma indeamna sa folosesc noua aplicatie (care foloseste Chrome) ca asta nu va mai fi disponibila in curand.
In ultima vreme primesc eroare de depasire a numarului maxim de utilizatori conectati si trebuie sa inchid aplicatia apoi sa reintru.

La noua aplicatie nu imi place faptul ca nu pot derula din mouse (rotita) canalele. Plus ca ghidul tv merge cate o pagina stanga-dreapta, nu din aproape in aproape.

#1287
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,460
  • Înscris: 05.12.2010
Cate canale sunt accesibile, de fapt, online, cu browser (nu cu aplicatia)? La multe dintre ele, chiar daca am preview si pot da click, imi spune asa: "Acest canal nu include streaming IP. Cu toate acestea, poți viziona acest program". Astea nu merg vazute online, cu browser. Nu au "replay", fireste. Au "inregistrare".
Si mai sunt si canalele care merg cu browserul. Astea cate sunt? Nu conteaza daca au sau nu "replay", sa mearga canalul in timp real. Nu stiu de ce, dar am impresia ca nu exista o practica unitara Vodafone in ceea ce priveste accesarea online a canalelor TV. Sau ma insel?

#1288
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,460
  • Înscris: 05.12.2010
Sa-mi raspund Posted Image , dar poate ca mai e si altcineva interesat, totusi:
Azi, cand scriu eu aici, daca prin contract ai acces la intreaga grila TV plus Maxpack, Sport etc (nu stiu cum sta treaba cu Panonia), atunci online cu browser poti vedea in timp real 90 de canale TV. 69 dintre ele au si "Replay" (o saptamana in urma). Rareori, la anumite canale dintre cele enumerate aici, intervine interdictia de vizionare online: lipsa drepturi de autor pentru online etc.
Cel putin asa e la mine...

#1289
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,904
  • Înscris: 21.08.2008
Acum cativa ani am fost in situatia asta dar m-am linistit, am luat-o ca atare, bina ca mergeau canalele care ma interesau. Ca nu dura mult pana apareau probleme e altceva.
Nu inteleg de ce daca este aplicatie pe dispozitive mobile, sunt TOATE canalele trecute si nu doar cele care pot fi accesate.
De ce imi pui in grila Antena 1 sau alt canal daca asta este exclusiv pe TV?
La una din versiunile precedente ale aplicatiei, aparea mentiunea "doar in ghid tv" si era clar ca acel canal nu poate fi vizionat, nu il mai salvai. Macar in ghid poti avea canalele salvate si nu toate (este un buton culisant pentru selectie).

In curand va disparea Horizon Go si va ramane doar Horizon Tv l care nu imi place faptul ca nu pot folosi derularea din mouse pentru canale si nici ghidul tv sa fie mutat lateral cate putin ci doar cate o pagina.

#1290
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,899
  • Înscris: 07.07.2009
Niciodată nu mi-au apărut toate.

Attached File  Screenshot_20201116-140312_Horizon Go.jpg   76.04K   37 downloads

#1291
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,460
  • Înscris: 05.12.2010
Nici nu au aparut vreodata toate canalele din grila TV si in Horizon Go. In rest, asa e, cum zice @danghetau: exista multe canale care nu pot fi accesate sub nicio forma prin Horizon Go: toate canalele trustului Intact, de exemplu. Dar mai sunt. Daca tot nu pot fi vizionate nicicum, ce mama naibii cauta acolo? Nu mai spun ca unele care acum ceva vreme mergeau (de exemplu, dar nu numai: Diva, Digi24), acum nu mai merg. Pare o improvizatie continua Horizon Go asta...

#1292
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,899
  • Înscris: 07.07.2009
DIGI 24 a fost eliminat în iulie. Posted Image Iar DIVA nici nu a fost. Nici Antenele nu există și nici nu le-am văzut afișate la Canale TV. Nu au desigur nici Replay.
Antenele nu sunt nici pe DIGI Online, nici pe TelekomTV. Sunt pe Orange TV Go și ai acces la ele cu opțiunea Antena Play. Ele sunt și pe Focussat Live.

Edited by KLM2009, 16 November 2020 - 14:36.


#1293
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,460
  • Înscris: 05.12.2010
In lista mea sunt: si Digi, si Diva, si Antenele (atentie, eu vorbesc de acces cu browser). Doar ca nu le pot vedea in timp real Posted Image , dar au EPG samd. Din ce imi dau seama, unele au activ butonul de "Inregistrare". Dar inregistrarea ca atare necesita, inainte de toate, un Mediabox aflat online (asa zice saitul); dar asta nu inseamna si ca inregistrarea va functiona, deci nu mai testez.
Cred ca intentia initiala a fost ca sa obtina bani pe canalele astea online de nu ne merg noua acum Posted Image , prin abonamente separate. Si-au luat leapsa, ca la mai multe altele. Si peste toate, a mai venit si Vodafone acum, iar astia par dezinteresati de Horizon Go. Si uite asa o sa-l umple de sange si pe Horizon Go...

#1294
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,899
  • Înscris: 07.07.2009
Ciudat. La mine nu apar în browser. Apare Realitatea Plus fiind ultimul adăugat:

Attached File  rtv.png   676.29K   20 downloadsAttached File  rtv2.png   901.55K   20 downloads

Sper că nu din Ghid ați încercat să-l accesați. Postează un Screenshot.

Edited by KLM2009, 16 November 2020 - 15:17.


#1295
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,460
  • Înscris: 05.12.2010
Sub tabul TV din stanga, sectiunea Canale TV sau/si Ghid TV. Arata asa:

da' din ghid ce are?

Plus ca si in lista de canale se regasesc, nu numai in Ghid

Attached Files

  • Attached File  1.png   76.04K   10 downloads
  • Attached File  2.png   71.34K   7 downloads


#1296
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,899
  • Înscris: 07.07.2009
Aia e practic numai ghidul. De acolo nu există toate canalele.
De exemplu am ales AXN Spin iar acest canal evident nu există la Canale TV (Live) deci mesajul e fals:

Attached File  axn.png   29.57K   7 downloads

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate