Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Ajustare pret contract mixt

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...
 MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded

DUO Street View
 Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt

Cum setez sa trimit sms de pe dig...

Microciment in bucatarie
 

Cea mai buna oferta la Cartela Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
993 replies to this topic

#901
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Am primit si eu sms ca cererea de portare din Telekom a fost acceptata si mi s-a dezactivat temporar accesul la *100# si *123# pana la finalizarea portarii.

#902
Habba

Habba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 10.05.2006

View Postxperia_ray, on 31 august 2016 - 19:09, said:

S-a portat un prieten din Telekom, prima incarcare a fost cu 6 euro si i au dat o pe cea de 7, asa e peste tot sau doar in Dolj?

View PostwolfydRg, on 01 septembrie 2016 - 08:00, said:

si in Galati la fel e, am bagat 6 si sa activat 7.

Peste tot e la fel. Se activeaza oferta imediat superioara valorii creditului incarcat.
Ex:
Incarci 5 euro, se activeaza optiunea de 6,
Incarci 6 euro, se activeaza optiunea de 7,
etc.

Cred ca se prelungeste in continuare la fel, cel putin in contul MyVodafone, aferent nr. portat, arata ca optiunea activata (6) are cost de 5 euro.
N-as putea spune exact ce se intampla, pentru ca am dezactivat reinoirea automata.

Edited by Habba, 01 September 2016 - 09:04.


#903
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Gata , s-a finalizat cu succes portarea din Telekom si am primit 100 GB internet valabil 365 zile si s-a marit si valabilitatea creditului pana pe 31 august 2017.Deci a durat foarte putin de pe 30 august pana acum.
Attached File  2016-09-01.png   56.18K   107 downloads
Attached File  2016-09-01 (1).png   46.82K   104 downloads

#904
Fanezzz

Fanezzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 08.12.2015
Confirm si eu portarea si primirea bonusului de 100Gb la prepaid.Acum nah sper sa nu fiu insistent dar mai e valabila oferta daca portez si un nr de orange de prepaid tot pe numele meu?

#905
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,689
  • Înscris: 10.04.2009
normal ca e, poti sa portezi cate nr vrei

#906
Habba

Habba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 10.05.2006

View PostFanezzz, on 02 septembrie 2016 - 22:16, said:

Confirm si eu portarea si primirea bonusului de 100Gb la prepaid.Acum nah sper sa nu fiu insistent dar mai e valabila oferta daca portez si un nr de orange de prepaid tot pe numele meu?
Evident. Eu am portal prima data un nr Orange,  ulterior si un nr. Lyca.

#907
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Poti sa portezi cate numere vrei dar daca te duci cu multe numere isi pun mana in cap aia de la magazin.

#908
Fanezzz

Fanezzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 08.12.2015
De ce sa isi puna mana in cap ca vin cu numere din alta retea si platesc 5euro? Si chiar si asa nu comentez chiar e ok oferta.

Edited by Fanezzz, 03 September 2016 - 18:05.


#909
CosminAlecs

CosminAlecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 14.01.2011
Salut, am si eu o intrebare legata de portare. Daca portez o cartela/abonament trebuie sa reincarc cartela?

#910
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View PostCosminAlecs, on 03 septembrie 2016 - 22:53, said:

Salut, am si eu o intrebare legata de portare. Daca portez o cartela/abonament trebuie sa reincarc cartela?

Eu am platit nimic , mi-a dar numar temporar cu 0 euro , platesti doar daca vrei sa ai credit pe cartela .Oricum ca sa folosesti internetul prin conexiunea 4G trebuie sa ai activa minim o luna oferta 6 sau 7 ca sa se activeze 4G.

#911
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 04.09.2006
Deci practic dacă la portare încarc cartela doar cu 5 € o să beneficiez de 100 GB valabil un an dar doar la viteză 3G... corect?

#912
Fanezzz

Fanezzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 08.12.2015
Ideea e ca incarc lunar cu optiunea cu 6 euro dar netul se consuma din acel binus de 100gb ceea ce e cam hilar pentru ca nu apuci sa consumi din optiunea lunara deci cum sta treaba pana la urma?

#913
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View PostFanezzz, on 04 septembrie 2016 - 16:11, said:

Ideea e ca incarc lunar cu optiunea cu 6 euro dar netul se consuma din acel binus de 100gb ceea ce e cam hilar pentru ca nu apuci sa consumi din optiunea lunara deci cum sta treaba pana la urma?

E cam aiurea treaba asta , mai întâi trebuia sa se consume internetul din opțiunea activata pentru ca are valabilitate mai mica decât bonusul.

#914
Fanezzz

Fanezzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 08.12.2015
Pai aici e faza nasoala atat ca optiunea aia e buna pt apeluri dar nu ajungi sa consumi din Gb din oferta de 6 euro iar MB nu se reporteaza

#915
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Portările din LycaMobile nu prea mai funcționează , trebuie sa mi se porteze cel tarziu azi un număr LycaMobile in rețeaua Vodafone si până acum nu s-a întâmplat nimic.La magazin mi-a spus ca cererea din 02 septembrie e aprobata si portarea se va efectua in data de 06 sau 07 septembrie.

#916
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Attached File  1473264315175.jpg   83.43K   90 downloads

Acum cica numarul e in reteaua Vodafone dar cartela LycaMobile inca e activa in retea iar apelurile si sms-urile vin pe aia.Daca reincarc pierd banii.Posted Image) Cred ca s-a facut o incurcatura la portare , vad peste cateva zile ce se intampla cu portarea.

Edited by andupustiu, 07 September 2016 - 18:09.


#917
Habba

Habba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 10.05.2006
Si eu am patit la fel. Exact la fel. In primele zile puteam suna de pe cartela Vodafone (cea cu nr. portat), dar toate apelurile se primeau pe cea de Lyca (dupa ce am scos cartela Lyca din telefonul de proba, am avut parte chiar si de redirectionare pe voice mail Lyca). Desteptii de la Lyca nu dezactiveaza instant, la portare, numarul din reteaua lor, si ca atare numarul e inca activ in ambele retele.
In mod normal, trebuie facuta o sesizare la punctul Vodafone unde s-a depus cererea de portare, si stat pe capul lor pana se rezolva. La mine a durat mai bine de 5 zile.

In mod cert daca incarci contul Vodafone in magazin, pe numarul portat, nu pierzi banii.

#918
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 28.08.2007

View PostFanezzz, on 04 septembrie 2016 - 16:11, said:

Ideea e ca incarc lunar cu optiunea cu 6 euro dar netul se consuma din acel binus de 100gb ceea ce e cam hilar pentru ca nu apuci sa consumi din optiunea lunara deci cum sta treaba pana la urma?

Dupa portare incarci o singura data cu 5 euro si ti se activeaza Oferta 6. Ulterior nu mai e nevoie sa incarci pentru a folosi acei 100 GB, iar viteza la care ii poti consuma este 4G.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate