Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?
 SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...
 Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 C Embedded

DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt
 

RDS analogic vs digital

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
nicc

nicc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 08.11.2007
In momentul de fata am un abonament tv la analogic si prind programele digitale cu un tv de noua generatie.
Daca fac abonamentul la digital si  cer un card C+ credeti ca va exista o inbunatatire a imaginii ?

#2
shinshy

shinshy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.01.2014

 nicc, on 13 octombrie 2014 - 11:09, said:

In momentul de fata am un abonament tv la analogic si prind programele digitale cu un tv de noua generatie.
Daca fac abonamentul la digital si  cer un card C+ credeti ca va exista o inbunatatire a imaginii ?
Nu, insa vei putea vedea canalele "criptate". Verifica intai ca TV-ul tau e compatibil CI+.

#3
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,002
  • Înscris: 06.01.2006
si eu tot asa prind posturile pe digital fara card si fara stb, sper sa le tina in continuare asa cu majoritatea posturilor necriptate pt. ca umbla vorba acum cativa ani ca le vor cripta pe toate la un moment dat

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,788
  • Înscris: 15.06.2004

 nicc, on 13 octombrie 2014 - 11:09, said:

Daca fac abonamentul la digital si  cer un card C+ credeti ca va exista o inbunatatire a imaginii ?

Nu ai ce imbunatati la imagine. La fel se va vedea.
Dar vei prinde vre-o 4-5 posturi in plus la liber.

#5
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,902
  • Înscris: 03.02.2005
Legat de vizonarea canalelor digitale direct, adica la liber sau folosind un decodor (STB, HD sau CI+)
Cel mai probabil vor trece la criptarea canalelor in momentul in care stocurile cu dispozitive necesare vizionarii posturilor digitale vor fi suficiente, ca la orice ora din zi sa le ofere clientilor o varianta de dispozitiv, fie STB, fie decodor HD ori controller CI+.
Insa pana atunci nu au nici un motiv sa treaca la criparea canalelor HD libere.
Pentru vizionarea canalelor HD pentru care se plateste separat (ex HBO sau DigiFilm) este necesara utilizarea unui dispozitiv de decripare.

Acum, legat de folosirea unui card CI+ sau un decodor HD.
Cardul CI+ este recomandat a se folosi in favoarea decodorului HD, in primul rand imaginea este decodata de procesorul TV-ului, daca ai un TV mai bunicel aceasta poate sa fie mai buna decat varianta oferita de decodor, dar aceasta este doar o chestiune teoretica, eu am trecut de la un decodor HD la card CI+ si nu am observat nimic diferit, ma refer nu atat de mari diferente incat sa fie observabila diferenta de imagine.
De asemenea ai avantajul folosirii unei singure telecomenzi, prin trecerea la CI+ de la decodor extern (STB sau HD).

Iar intr-un final, nu am vazut nici o diferenta la imaginea pe acelasi canal HD prin vizionare directa, fara ori cu decodor. Verificarea am facut-o vizionand posturile Digi24 HD si DigiSport 1, fara card CI+ si cu card CI+.

Edited by Ciubex, 13 October 2014 - 11:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate