Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...
 La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...
 MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...
 Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded
 

Suspendare restituire taxa auto - legislatia UE modificata? 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
virgilorlando

virgilorlando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2013
Salut. Azi, (09 septembrie - 2014), am avut infatisare la proces, privind restituirea taxei auto, iar avocata mi-a spus ca toate cererile privind restituirea taxei sunt temporar blocate, cica, din cauza legislatiei UE, nu a Romaniei. Stie cineva despre ce e vorba? Merci..

#2
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Cum asa ? Din cauza legislatiei UE ??
Te duce de nas.

#3
virgilorlando

virgilorlando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2013
In sala nu am fost prezent eu, ci doar avocata. La final, am sunat-o prin intermediul cuiva apropriat, si nu stiu daca am fost informat corect, sau n-o fii putut sa-mi transmita corect mesajul.

#4
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Tu te-ai apucat de proces fara sa stii despre ce e vorba ?

#5
virgilorlando

virgilorlando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2013
Ba, cu siguranta ca stiam, si chiar am dreptul sa-mi primesc taxa inapoi, (din cauza unor probleme de sanatate.. nu intru in amanunte..)..

Am vazut despre esalonarea restituirii pe 5 ani. Dar mai este ceva ce nu tine de statul Roman?

#6
lion12

lion12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.01.2014
Poate instanta respectiva a cerut un punct de vedere Curtii Europene de Justitie. Doar in cazul asta se poate decide suspendarea judecatii.

#7
virgilorlando

virgilorlando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2013
Pai, data trecuta, (prin luna Iunie), pe usa salii de judecata, era lipit un sirag de pagini cu orarul si numarul proceselor, si vreau sa spun ca, aproximativ 75% din spete erau legate de taxa auto. Cate motivatii sa ia acel complet de judecata? Pentru fiecare proces.. similar???

#8
virgilorlando

virgilorlando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2013
Am intrebat un alt avocat acum 5 minute, prin telefon: Schimbarea cu pricina este doar pe judetul Galati, din partea Directiei de Finante Publice, din 2013. Deci nu are nicio treaba cu UE. Mai multe nu am discutat, din lipsa de timp.

Intrebare: Pot stramuta procesul?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate