Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...
 Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone
 La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....
 

Naveta Bucuresti Ploiesti si invers.

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
BILA75

BILA75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.09.2014
Salut. Stiu ca mai fac multi naveta pe aceasta ruta, asa ca daca doreste cineva sa mearga pe acest traseu in fiecare zi datorita serviciului sau ate motive si sa saturat de asteptat la autostop cum de altfel am facut si eu acelas lucru de la casa scanteii , unde se nimerea sa plec repede sau sa intarzi la serviciu. Asa ca mi-am luat o  masinuta mai exact un golf 4 din 2000 pe benzina . As mai gasi 3 sau 4 doritori pe aceasta ruta , ca singur este destul de costisitor si nu se merita, mai ales daca ai si doi copii :)))

Edited by BILA75, 07 September 2014 - 03:16.


#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
mai fa 2 copii! ca poate asa se merita!
sau ia-ti scooter/bicicleta!
muta-te ori cu casa, ori cu serviciul!!!
divorteaza si insoara-te la ploiesti!

Edited by Nero-d, 07 September 2014 - 03:53.


#3
BILA75

BILA75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.09.2014
ce imi doresti tu mie iti doresc si eu tie daca ai !

#4
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
eu nu-ti doresc nimic... tu ai cerut ajutor, eu ti-am oferit solutii...
muta-te cu serviciul la botosani

#5
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 29.05.2004
Nero-zii.

#6
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,209
  • Înscris: 25.06.2007

View PostNero-d, on 07 septembrie 2014 - 03:52, said:

...
Comentarii aiurea...

#7
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
la asa post, asa raspuns... ce vrei?!?

#8
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Ce are postul, mă?

Caută și omu colegi de navetă. Ce e greșit în asta?

#9
stevyee3d

stevyee3d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.02.2012
Locuiesc in Baneasa si in fiecare zi cand plec la munca si ma intorc sunt cel putin 5 oameni la autostop langa intrarea la Herastrau + ca mai sunt si aia cu numere de Bulgaria care fac pe maxi taxi asa ca omu nu cere bani decat pe benzina cred ca e in beneficiul tuturor..

#10
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 928
  • Înscris: 08.03.2007

View PostNero-d, on 07 septembrie 2014 - 03:52, said:

(...) asa se merita!
Daca tot faci misto, macar invata sa vorbesti corect!

#11
remus007

remus007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 29.03.2014
Parerea mea sincera, renunta la naveta cu masina. Nu zic ca ai cumparat-o degeaba, o poti folosi si la altceva. Nu stiu daca de-abia te-ai apucat de aceasta naveta dar dupa 2-3 ani de ea iti zic sincer ca mi s-a acrit. Cateva dezavantaje:
  • Multe accidente, au fost perioade cand era cate un blocaj de cativa km pe DN1 pe saptamana sau chiar la cateva zile. Te pui si pe tine in pericol de altfel
  • Trafic, trafic si iar trafic:
    • Trafic destul de aglomerat in Ploiesti, eu ies cam in 15 min din centru.
    • Mai adauga vreo 30 de minute pana la iesire din Otopeni dar vezi ca asta inseamna un mers deloc legal si de la poduri in zona mall-ului incepe nebunia.
    • Blocaj la pasaj la Baneasa ca unii nesimtiti care vor sa treaca deasupra pasajului blocheaza primele 2 benzi + unii nesimtiti trec pe langa poduri si galopeaza peste benzi sa coboare jos blocand pe cei din spate. Pe bune, daca stai pe banda ca un om normal, poti sa stai cel putin 15 min aici.
    • Blocaj la primul "giratoriu" dupa pasajul de la Baneasa ca cei care vin dreapta se baga in fata si blocheaza sensul. Aici din pacate e doar infrastructura proasta. Oamenii aia au si ei nevoie sa treaca dar totusi, ei blocheaza tot sensul ca sa astepte sa se elibereze pe celalalt sens.
    • Mai nou: lucrari pe marile bulevarde din N. Se fac iar blocaje la intersectiile astea mari de pe bulevardele din N (Casa Presei, Charles de Gaulle). Nu se pastreaza banda deloc, se blocheaza pe anumite benzi, mai sunt si nesimtiti care vin din exterior si trec peste toate benzile blocand tot traficul. Ma rog, astea au inceput din vara cand e mai lejer trafic, sa vezi ce fun o sa fie cand incepe scoala
  • Vara e mai ok, eu unul fac cam 1h si 15m din centru la Ploiesti in centru la Bucuresti. Poate un pic mai mult in functie de noroc. Iarna, toamna si primavara cu siguranta mai mult. Dar repet, mers tare.
La intoarcere e aceeasi poveste cu exceptie vinerea cand drumul de intoarcere este absolut infernal. Eu am facut o intelegere sa lucrez de-acasa luni si vineri ca nu este uman traficul atunci.

Asa, pe sfarsit, daca te pupi cu programul de trenuri, lucrezi intr-o zona apropiata de metrou sau de tren, ia-ti o bicicleta pliabila, citesti pe tren, faci miscare in orase si ajungi probabil si mai repede si mult mai ieftin. Sau doar mergi cu trenul si transportul in comun, tot mai ok iesi, crede-ma. Eu am incercat toate variantele astea, pana la urma imi iau un ap. acolo. Probabil ai sa faci si tu la fel dupa ce te saturi, iti adaugi in plus vreo 10 ani de fire de par alb sau arzi km masinii care ai luat-o.

Edited by remus007, 07 September 2014 - 11:10.


#12
dia22

dia22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.01.2011
Si eu fac naveta de 5 ani zilnic Ploiesti -Otopeni cu un coleg de munca, dar de la 1 oct el nu va mai veni , deci trebuie sa gasesc pe cineva cu care sa fac naveta in continuare. Este cineva de pe forum care face acest traseu zilnic si dispus sa impartim costurile ?

#13
danielchirita82

danielchirita82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 08.06.2013
Pentru cei interesati de naveta:
http://forum.softped...esti-bucuresti/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate