Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

instiintare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
claudiuvior

claudiuvior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.11.2005
a venit acasa pe numele meu o instiintare sa ma prezint la parchetul de pe langa judecatoria timisoara dupa 5 zile dar nu mai mult de 10 pentru comunicarea unei decizii in conformitate cu articolul 260(care este taiat si trecut 10 peste) si 261 din codul penal
mentionez ca am luat acum 6 luni un avertisment pentru parcare
ce poate inseamna asta?
articolul 261 ii marturie mincinoasa iar eu n-am calcat intr-o sectie sau orice de politie in viata mea, nici nu am avut de a face cu politia

#2
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View Postclaudiuvior, on 10 iulie 2014 - 19:48, said:

articolul 261 ii marturie mincinoasa iar eu n-am calcat intr-o sectie sau orice de politie in viata mea, nici nu am avut de a face cu politia
Daca e asa cum zici, atunci nu ai pentru ce sa iti faci griji! ;)

#3
silvio_ro

silvio_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.03.2009
Cred ca este vorba de Codul de procedura penala. Art. 260-261 fac referire la procedura de citare:

Art. 260: Înmânarea citaţiei
(1)Citaţia se înmânează, oriunde este găsit, personal celui citat, care va semna dovada de primire.
...

Art. 261: Înmânarea citaţiei altor persoane
(1)Dacă persoana citată nu se află acasă, agentul înmânează citaţia soţului, unei rude sau oricărei persoane care locuieşte cu ea ori care în mod obişnuit îi primeşte corespondenţa. Citaţia nu poate fi înmânată unui minor sub 14 ani sau unei persoane lipsite de discernământ.
...

Art. 260-261 din Codul penal fac referire la "Art. 260: Ruperea de sigilii" si respectiv "Art. 261: Sustragerea de sub sechestru".

Art. 10 (care zici tu ca e scris cu pixul) face referire la dreptul la aparare, in acelasi Cod de procedura penala.

Daca vrei mai multe lamuriri, fa o poza, sterge-ti datele personale si pune-o aici, poate iti putem spune mai multe. Probabil pe citatie este si un numar de telefon si un alt numar de dosar penal, asa ca poti suna sa te interesezi inainte sa te duci?

#4
gimivasile

gimivasile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.08.2009
ce a fost pana la urma?

#5
claudiuvior

claudiuvior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.11.2005
postez un pic cam tarziu dar se pare ca a fost doar o decizie dupa ce am depus plangere ca mi-a fost vandalizata masina in urma cu ceva timp pentru casco

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate