Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

Ai o problema la sistemul de operare Android? Posteaza un thread NOU!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3288 replies to this topic

#145
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,856
  • Înscris: 27.09.2008
Poti spune si ce telefon ai? Se pare ca ai android 4.4 si problema cam apare la LG.
Ai aici si aici rezolvare la eroare 941

Poti avea mai multe contact dialere instalate, dar stock unul singuri si poate fi inlocuit. Mai ai posibilitate sa instalezi in radacina mai multe si cand apesi pe dialer sa te intrebe pe care il lansezi (ca la browser, lansator daca ai mai multe instalate).
Aici, aici, aici, aici
Succes

#146
catametal

catametal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 18.02.2014

View Postnick5roo, on 31 august 2014 - 08:02, said:

Poti spune si ce telefon ai? Se pare ca ai android 4.4 si problema cam apare la LG.
Ai aici si aici rezolvare la eroare 941

Poti avea mai multe contact dialere instalate, dar stock unul singuri si poate fi inlocuit. Mai ai posibilitate sa instalezi in radacina mai multe si cand apesi pe dialer sa te intrebe pe care il lansezi (ca la browser, lansator daca ai mai multe instalate).
Aici, aici, aici, aici
Succes
multumesc pt raspunsuri !
am un Motorola Moto G, trecut la ROM Google Play Edition 4.4.4 tocmai pt experienta stock si vreau sa inlocuiesc dialer ul actual cu cel vechi de 4.4.2 cel cu tastele negre care arata mai bine si se misca la fel ,cel din link1 postat de tine, acualul dialer e cel mai urat din cate am vazut si functioneaza la fel ca cel vechi eu nu am observat imbunatatiri decat ca I au pocit interfata, in fine, e chstie de gust sau pitici pe creier dar esteticul face diferenta, sper sa ma descurc cu informatiile primite

mai am o problema  si cu semnalul nush daca se incadreaza in aceasta sectiune dar am sa o atasez aici pt moment:
-uneori in convorbire se aude foarte rau interupt si demodulat, chiar de la inceputul apelului desi in bara de notificari imi arata semnal full
-uneori isi revine la normal alteori nu , habar nu am in functie de ce ? de vreo 2 ori s a si inchis apelul
-interlocutorii imi spun ca au semnal bun, unii ma aud bine altii ma aud slab !!! nush ce sa mai inteleg !
-am update la zi 4.4.4 si kernel si modem radio , am comparat cu cele de pe xda
-imi amintesc ca si pe ROM stock moto g 4.4.2 aveam uneori caderi de semnal cu indicatorul status semnal din bara tot full
-am incercat sa verific semnal cu introducere  cod secret(vorba vine) cum se verifica la service , asta nu a mers *#*#7262626#*#* - Testeaza semnalul telefonului si afiseaza puterea acestuia si nici asta *#*#197328640#*#* - Activeaza modului de test pentru anumite servicii; se pare ca pe kitkat nu functioneaza sau cel putin la mine nu au funtionat, daca aveti posibilitatea verificati !!! sau poate stiti alte coduri care functioneaza !
-vreau sa ma ajutati sa stabilesc clar daca e o problema de soft sau hardware, inainte de a l duce in service si sa ma arda aia aiurea pt o prob. care se putea rezolva acasa
-deocamdat am instalat din play o app care monitorizeaza semnalul si am sa revin cu capturi ecran dupa acele grafice(pt cei care stiu sa le citeasca)
-acum mi a mai venit o idee sa setez reteaua pe manual sa vad cum se comporta
-astept sfaturi si pareri de la voi si am sa va binecuvantez cu un like si un multumesc !

#147
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006
pot șterge cache-ul de la diferite aplicații?  
am observat ca la Chrome și Facebook se aduna câte 200mb la fiecare.

#148
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Cum se face upgrade de la android 2.2 la 2.3?

#149
catametal

catametal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 18.02.2014

View Postuzzy17, on 31 august 2014 - 14:06, said:

pot șterge cache-ul de la diferite aplicații?  
am observat ca la Chrome și Facebook se aduna câte 200mb la fiecare.
sterge ca nu pierzi nimic din date si va functiona mai bine

View PostVelaxa, on 31 august 2014 - 19:37, said:

Cum se face upgrade de la android 2.2 la 2.3?
cauta in setari la actualizare software daca ai update disponibil pt modelul tau, valabil daca nu ai telefonul root at

#150
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,548
  • Înscris: 13.01.2011
La 4.2.2. cum văd cât trafic de date și câte minute au fost efectuate ?

Pot să fac să fie zero ?

#151
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postcatametal, on 31 august 2014 - 20:33, said:

sterge ca nu pierzi nimic din date si va functiona mai bine


cauta in setari la actualizare software daca ai update disponibil pt modelul tau, valabil daca nu ai telefonul root at

Nu-mi apare nici un software update deși pe net scrie că-l pot upgrada până la 2.3. Am un Samsung GT-i9000

Edited by Velaxa, 02 September 2014 - 20:21.


#152
Bogdan97marius

Bogdan97marius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 21.02.2014
Salut, am un galaxy tab 3 , (nu stiu daca postez unde trebuie...) si cand ma joc ceva..(orice joc de exemplu candy crush) la un moment dat se inchide brusc(din nou orice joc.). O solutie ceva?

#153
Cozzmy13

Cozzmy13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 15.04.2014
Incearca sa iei jocurile de pe Google Play? Sunt si probleme de incompatibilitate, mie mi se inchide Angry Birds Go la vreo 7 minute si totusi e luat de pe Play...

#154
catametal

catametal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 18.02.2014
am o problema cu un Lenovo android 4.1.2 stock cand merg in play store sa instalez aplicatii mai importante ca maps, chrome, whatsapp, yahoo messenger, shazam imi spune ca nu sunt compatibile cu modelul meu, telefonul a fost resetat ca era vorba sa l vand iar aplicatiile din play le am avut instalate inainte , acum am instalat chrome si maps luate de pe net functioneaza imi arata in play ca sunt instalate dar nu primesc update ! care sa fie cauza, cum sa rezolv beleaua sa le pot instala din nou din play ?

#155
catametal

catametal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 18.02.2014

View Postcatametal, on 03 septembrie 2014 - 17:02, said:

am o problema cu un Lenovo android 4.1.2 stock cand merg in play store sa instalez aplicatii mai importante ca maps, chrome, whatsapp, yahoo messenger, shazam imi spune ca nu sunt compatibile cu modelul meu, telefonul a fost resetat ca era vorba sa l vand iar aplicatiile din play le am avut instalate inainte , acum am instalat chrome si maps luate de pe net functioneaza imi arata in play ca sunt instalate dar nu primesc update ! care sa fie cauza, cum sa rezolv beleaua sa le pot instala din nou din play ?
nu stie nimeni cum se rezolva aceasta problema ??? nimeni nu s a confruntat cu ea ??? Posted Image Posted Image

#156
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,450
  • Înscris: 05.02.2009
Eu folosesc o aplicație cam foto LG Camera . O am de 2 ani. Nu mai rețin de unde am descărcat-o.
Am căutat-o in Market , vrînd să-i fac un update. Am descoperit că ... apk este "incompatibilă" cu dispozitivul dvs !  
EU O FOLOSESC ZILNIC !
Deci !?!

#157
catametal

catametal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 18.02.2014

View Postmcjohn, on 05 septembrie 2014 - 15:59, said:

Eu folosesc o aplicaţie cam foto LG Camera . O am de 2 ani. Nu mai reţin de unde am descărcat-o.
Am căutat-o in Market , vrînd să-i fac un update. Am descoperit că ... apk este "incompatibilă" cu dispozitivul dvs !  
EU O FOLOSESC ZILNIC !
Deci !?!
si la mine functioneaza aplicatiile dar acum trebuie sa le instalez din alte surse pot fi virusate e cam peste mana si nu mai primesc update uri dar asta e.... nu avem ce face !!!
DRACU SA L IA DE ANDROID M AM SATURAT SI AM SA RENUNT LA EL NUMAI PROBLEME CREEAZA !!!

#158
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,548
  • Înscris: 13.01.2011
Nu ştiu cum este la alţii dar eu nu am întâlnit nici o problemă cu Androidul :)

#159
catametal

catametal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 18.02.2014
sigur ca viata I frumoasa cand ai android  de 3000 de lei ai support si update  in timp real pt el, dar la androidele asta mai amarate de 500lei cum am eu 4.1.2 n ai sa vezi update asa mori cu el , ti au lut banu si pa ne vedem la anu cand trebuie sa cumperi altu, asa ca duca se pe drumu lui de android si eu ma duc la iOS sau chiar windows phone la astia dai un ban dar sti ca face chiar daca ai un model mai vechi !!!

Edited by catametal, 05 September 2014 - 16:31.


#160
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,548
  • Înscris: 13.01.2011
Da, în fine...

Fiecare cu ale lui.

Dacă nu te întreci cu amici că cine are cel mai nou update și nu ai frustrarea asta, cred că poţi să stai cu el așa.

Ultima mea grijă este că Androidul nu este la zi, cred că actualizarea este oprită.

Și totuși funcţionează  :icecream:

#161
catametal

catametal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 18.02.2014
crede ma ca la cei 38 de ani ai mei am cu totul alte griji decat sa ma intrec in telefoane si nici nu I invidiez pe cei cu telefoane de 3000 dar diferenta e prea mare la android intre varf si baza si am cedat nervos cand am vazut ca dreg una si se strica ailalta, la al meu nu am nimic de reprosat din punct de vedere hard e ok dar soft e praffff
mi e dor de batranele mele nokia care nu stranutau niciodat nu stiam ce I ala lag sau crash , dar tre sa recunosc si eu si voi ca fara net dupa noi nu mai putem trai
cred ca urmatorul meu telefon va fi un nokia , vorba aia bani de Ios nu am dar de nu windows s o mai gasi

#162
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

View PostVelaxa, on 02 septembrie 2014 - 20:19, said:

Nu-mi apare nici un software update deși pe net scrie că-l pot upgrada până la 2.3. Am un Samsung GT-i9000
http://www.sammobile...?download=12787
Mai jos iti si spune cum sa faci. Trebuie sa ti faci cont ca sa downloadezi rom ul. Cred ca este printre ultimele pentru Galaxy S

View Postcrisstonne, on 02 septembrie 2014 - 13:15, said:

La 4.2.2. cum văd cât trafic de date și câte minute au fost efectuate ?

Pot să fac să fie zero ?
In setari la more, data usage acolo iti arata cat ai consumat cu aprioximatie, si acolo poti sa pui si limita.

View Postcrisstonne, on 05 septembrie 2014 - 16:17, said:

Nu ştiu cum este la alţii dar eu nu am întâlnit nici o problemă cu Androidul Posted Image
Unii isi mai creeaza si probleme singuri si dupa bineinteles androidul este de vina. Nu este mai bine la iphone ca nu le da voie sa faca nimic? Si dupa ce dau 30 mil pe un iphone zice ca ia uite ce stabil e...

View Postcatametal, on 05 septembrie 2014 - 16:27, said:

sigur ca viata I frumoasa cand ai android  de 3000 de lei ai support si update  in timp real pt el, dar la androidele asta mai amarate de 500lei cum am eu 4.1.2 n ai sa vezi update asa mori cu el , ti au lut banu si pa ne vedem la anu cand trebuie sa cumperi altu, asa ca duca se pe drumu lui de android si eu ma duc la iOS sau chiar windows phone la astia dai un ban dar sti ca face chiar daca ai un model mai vechi !!!
Adica de ce sa dai 20 mil pe un android, dai 30 pe un iphone si dupa zici ca ia uite ce bun e fata de android u meu de 5 milioane... adica android e mai prost ca na... Ce mai comparatii faceti.

View Postcatametal, on 05 septembrie 2014 - 17:39, said:

diferenta e prea mare la android intre varf si baza
Pai la android macar exista, la iphone exista decat ala de 30 40 de mil si atat. Poate ca era mai bine daca facea si android doar telefoane de 30 de milioane, dupa nu l mai injura nimeni. Oricum daca ai zis ca ai Moto G este un telefon foarte decent si merge foarte bine, asta daca nu te apuci sa faci experimente pe el.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Facebook (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate