Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...
 Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone
 

O nouă companie aeriană în România: Emirates va începe să opereze din acest an

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006
Compania Emirates Airline, cu sediul în Dubai, a prospectat în ultimele luni piața românească, iar până la sfârșitul acestui an va începe să opereze zboruri între București și Dubai, au declarat agenției MEDIAFAX surse din turism.

#2
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,734
  • Înscris: 10.11.2013
Tot n-am inteles de ce cautau angajati de sex masculin care sa masoare fix 2 metri si 2 cm :D... Poate ca ne vor lamuri acum.
In rest, numai bine, lumea are bani vad, calatoreste in Dubai, de acolo si interesul lor pentru aceste curse. La mai mare.

#3
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 09.09.2006

 n-amname, on 18 iunie 2014 - 02:02, said:

lumea are bani vad, calatoreste in Dubai, de acolo si interesul lor pentru aceste curse.
Asta dacă te iei după Libertatea și Can-Can. Călătorea lumea în Dubai și până acum, zborul Tarom era plin mereu. Iar acum sunt și zboruri low-cost.
Interesul pentru România vine din faptul că pierd bani în favoarea celor de la Qatar din postura de hub de calătorie. Dacă vrei să zbori în zone mai îndepărtate ale lumii (Orientul Îndepărtat sau Africa) singurele optiuni viabile sunt Qatar si Istanbul, asta dacă nu vrei să fuți ore în șir zburând întâi spre Europa de Vest și apoi înapoi spre sud sud-est. Nu oricine are chef să piardă 24 sau 30 de ore numai pe drumul într-o direcție. La fiecare schimbare de avion se mai pierd cel puțin 2 ore între zboruri (asta ca să fii sigur că prinzi legătura), care se adaugă la durata totală a călătoriei.
Turkish are niște prețuri de mori pe loc, așa că...Cei de la Qatar Airways le iau tot caimacul, pentru că are zbor direct la București și preturi acceptabile (comparabile cu EK) pentru restul serviciilor. Cu Emirates? m...e și la sicriu! Degeaba ai o grămadă de opțiuni din Dubai către restul lumii, dacă nu ai legătura principală, aia care să te aducă ÎN/DIN Dubai. Băieții s-au prins că sunt o grămadă de români în zonă și ar fi frumos din partea lor dacă le-ar pune la dispoziție un zbor direct. Cu cât mai multe opțiuni, cu atât mai bine pentru pasageri.

#4
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Stati sa vedeti cand va aparea Fly Emirates, acolo lux.

#5
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

 Daian95, on 18 iunie 2014 - 07:07, said:

Stati sa vedeti cand va aparea Fly Emirates, acolo lux.
chiar,astia cand apar in romania ?

#6
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Mai trec cativa ani si apar si cei de la Fly Emirates.

#7
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

 Daian95, on 18 iunie 2014 - 07:07, said:

Stati sa vedeti cand va aparea Fly Emirates, acolo lux.

Asta e o ironie, sau ce?

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,661
  • Înscris: 19.04.2009
Si Emirates si Qatar sunt companii foarte bune, care duc oriunde. Eu am tot mers cu Qatar ( pentru ca is in Oneworld mai nou, si am puncte la ei intr-o veselie ) dar si cu Emirates.
Nu mai zbor din Otopeni de vreo 3 ani, am Budapesta/ Viena aproape. Anul trecut am prins zbor MUC-DOH-NRT ( Tokyo ) cu 600E si culmea, aveam cum sa plec din Munchen.
Si aleg de multe ori, Emirates sau Qatar in defavoarea Austrian ( prin care am zbor direct Viena-Tokyo ) datorita contitiilor. La companiile arabe am preturi mici si loc mult ( Qatar are la Eco ditamai locul, la ei m-am simtit cel mai confortabil ).

La Emirates ii fain First Class si daca esti abonat la newsletter-ul lor poti prinde preturi chiar bune ( ex. Dubai-Shanghai cu 700E dus ). Iti iese un bilet undeva pe la 1300-1500E cu alte conexiuni catre destinatia ta ( Tokio exemplu ) dar experienta merita ( bine, un zbor de genu iese undeva la 30 de ore Posted Image ) Dar, e First Class Posted Image

Partea proasta: Emirates nu zboara din Budapesta asa ca atunci cand e graba, Qatar-ul e singura optiune. Cand e timp liber berechet, pentru un tarif bun sunt in stare sa merg si-n pacatul Europei cu ia-ma nene si couchsurfing Posted Image

#9
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

 lex404, on 19 iunie 2014 - 14:51, said:

Si Emirates si Qatar sunt companii foarte bune, care duc oriunde. Eu am tot mers cu Qatar ( pentru ca is in Oneworld mai nou, si am puncte la ei intr-o veselie ) dar si cu Emirates.
Nu mai zbor din Otopeni de vreo 3 ani, am Budapesta/ Viena aproape. Anul trecut am prins zbor MUC-DOH-NRT ( Tokyo ) cu 600E si culmea, aveam cum sa plec din Munchen.
Si aleg de multe ori, Emirates sau Qatar in defavoarea Austrian ( prin care am zbor direct Viena-Tokyo ) datorita contitiilor. La companiile arabe am preturi mici si loc mult ( Qatar are la Eco ditamai locul, la ei m-am simtit cel mai confortabil ).

La Emirates ii fain First Class si daca esti abonat la newsletter-ul lor poti prinde preturi chiar bune ( ex. Dubai-Shanghai cu 700E dus ). Iti iese un bilet undeva pe la 1300-1500E cu alte conexiuni catre destinatia ta ( Tokio exemplu ) dar experienta merita ( bine, un zbor de genu iese undeva la 30 de ore Posted Image ) Dar, e First Class Posted Image

Partea proasta: Emirates nu zboara din Budapesta asa ca atunci cand e graba, Qatar-ul e singura optiune. Cand e timp liber berechet, pentru un tarif bun sunt in stare sa merg si-n pacatul Europei cu ia-ma nene si couchsurfing Posted Image

Vezi ca ai o oferta la AF, Budapesta - Osaka, la 518 Euro, in caz ca ai nevoie si te "coafeaza".

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,661
  • Înscris: 19.04.2009
AF sunt exclusi ( CGD + ca nu-mi palc ). Si oferta aia sigur ii pe datele pe care nu calatoresc :lol:
+ca is pe Osaka, din Osaka imi mai trebuie aproximativ 32.000¥ pentru Shinkansen pana in Tokyo, respectiv inca vreo 2000¥ pana acasa.
Eu am nevoie pe Narita ( pentru ca is la 30 de minute de aeroport ) cel mult Haneda.:D

#11
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Se pare ca a fost doar un zvon.
http://aeronews.ro/c...irea-in-romania

#12
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Nu mai e chiar zvon. Sunt sanse mari acum: http://aeronews.ro/c...-din-septembrie

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate