Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet
 Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Pot sa conduc o masina electrica ...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...
 Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...
 

Comenzi terminale mobile Digi.Mobil. Chestionar. Partea I.

- - - - -
  • This topic is locked This is a poll-only topic
1393 replies to this topic

Poll: Telefoane Mobile Rcs&Rds (263 member(s) have cast votes)

Ce telefon mobil ati comandat ?

  1. Allview ( orice model ) (63 votes [23.95%] - View)

    Percentage of vote: 23.95%

  2. Digi P202 (4 votes [1.52%] - View)

    Percentage of vote: 1.52%

  3. HTC Desire 310 (3 votes [1.14%] - View)

    Percentage of vote: 1.14%

  4. HTC One M8 (9 votes [3.42%] - View)

    Percentage of vote: 3.42%

  5. Huawei U2805 (5 votes [1.90%] - View)

    Percentage of vote: 1.90%

  6. iPHONE 5C 16Gb (2 votes [0.76%] - View)

    Percentage of vote: 0.76%

  7. Iphone 5S 16Gb (9 votes [3.42%] - View)

    Percentage of vote: 3.42%

  8. LG Nexus 5 (20 votes [7.60%] - View)

    Percentage of vote: 7.60%

  9. Nokia 208 (15 votes [5.70%] - View)

    Percentage of vote: 5.70%

  10. Nokia Lumia 630 (8 votes [3.04%] - View)

    Percentage of vote: 3.04%

  11. Nokia Lumia 925 (11 votes [4.18%] - View)

    Percentage of vote: 4.18%

  12. Nokia X (2 votes [0.76%] - View)

    Percentage of vote: 0.76%

  13. Philips W3500 (10 votes [3.80%] - View)

    Percentage of vote: 3.80%

  14. Philips W3568 (2 votes [0.76%] - View)

    Percentage of vote: 0.76%

  15. Samsung G900 (8 votes [3.04%] - View)

    Percentage of vote: 3.04%

  16. Samsung Galaxy Fresh (1 votes [0.38%] - View)

    Percentage of vote: 0.38%

  17. Samsung Galaxy Note 3 (11 votes [4.18%] - View)

    Percentage of vote: 4.18%

  18. Samsung Galaxy S4 (57 votes [21.67%] - View)

    Percentage of vote: 21.67%

  19. Samsung Grand Neo (9 votes [3.42%] - View)

    Percentage of vote: 3.42%

  20. Samsung Trend Plus (3 votes [1.14%] - View)

    Percentage of vote: 1.14%

  21. Sony Xperia M (7 votes [2.66%] - View)

    Percentage of vote: 2.66%

  22. Sony Z1 (4 votes [1.52%] - View)

    Percentage of vote: 1.52%

De pe ce data ati plasat comanda ?

  1. 15-30 mai 2014 (22 votes [8.37%] - View)

    Percentage of vote: 8.37%

  2. 01-05 iunie 2014 (25 votes [9.51%] - View)

    Percentage of vote: 9.51%

  3. 06-11 iunie 2014 (32 votes [12.17%] - View)

    Percentage of vote: 12.17%

  4. 12-17 iunie 2014 (59 votes [22.43%] - View)

    Percentage of vote: 22.43%

  5. 18-22 iunie 2014 (26 votes [9.89%] - View)

    Percentage of vote: 9.89%

  6. 23-28 iunie 2014 (99 votes [37.64%] - View)

    Percentage of vote: 37.64%

Vote

#55
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,168
  • Înscris: 26.02.2010
Exista doar in visele celor care comanda, ca vor pune mana pe vreun exemplar. Acum o sa mai dureze vreo 3 saptamani pana vor aduce lotul urmator, asta in caz ca nu au luat vacanta in perioada asta.

#56
67Me67

67Me67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 09.09.2006
Salut, eu am facut sambata ab la DIGI MOBIL OPTIM

+

comanda pentru un telefon Nokia Lumia 630 Dual Sim  ( am uitat sa cer precizari la caserie despre culoarea telefonului dar mai tarziu am sunat la ei si mi au spus ca de obicei vin telefoane negre .... )

in  caserie   in Bacau  / str. Stefan cel Mare

inainte de a face ab si comanda , am cerut toate detaliile , mi s a spus ca ,

telefonul ajunge in maxim 3 saptamani

la cca 30 -60 de minute dupa ce am plecat din caseria RDS , am primit SMS  de pe nr  0334400414

cu numarul comenzii mele ..si cu specificatia ca  vor reveni cu un SMS , in 2 zile pentru confirmare rezervare echipamenet RDS .

Inca nu am primit SMS ul .... astept ....

Astazi am verificat in contul meu de Digicare , apare modelul de telefon comandat si la  status apare  o liniuta  -

Asteptam ...

La ghiseu , sambata , vorbind cu fata de acolo , a confirmat presupunerea mea : probabil se aduna se astepta mai multe comenzi pentru acelasi model sau modele a aceluiasi tip de telefon mobil si cand se aduna un nr . N  de bucati de acelasi tip  lanseaza comanda  catre furnizorul / furnizorii lor . ( e doar o presupunerea de a mea ) .

Rabdare  si .... rabdare ...

#57
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

View Postaris86, on 30 iunie 2014 - 15:42, said:

Exista doar in visele celor care comanda, ca vor pune mana pe vreun exemplar. Acum o sa mai dureze vreo 3 saptamani pana vor aduce lotul urmator, asta in caz ca nu au luat vacanta in perioada asta.

Stii bine ca au fost livrate pana acum (de la userii de pe forum) o groaza de Allview, S3, S4, Note 3 si Nexus. Dar daca nu improstii cu rahat nu ii bine :-|

#58
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,168
  • Înscris: 26.02.2010
Care groaza domne. 2 useri au scris despre s3 neo, maxim douazeci pt s4 si nexus si ceva mai multi pt alview-uri.

#59
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
citeste de la inceput topicul cu oferta de telefoane la abonamente.
+ nu toti cei care isi iau telefoane de la oferta asta intra pe softpedia sa posteze

Edited by danzi23, 30 June 2014 - 16:09.


#60
duyca

duyca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 04.01.2009
Eu am facut rezervarea telefonic fara a avea vreun serviciu de la digi.
Acum am facut cerere la cosmote sa renunt la abonament si pe 23 o sa se inchida abonamentul.
Acu vin cu o intrebare, daca fac portarea inainte sa vina telefonul comandat mai am sanse sa iau telefonul? Nici cu portarea nu stiu exact cum se procedeaza, daca ma trece la cartela la cosmote mai pot face abonamet la digi pe acel numar?
As dori niste sfaturi daca se poate.

#61
alex_cris7

alex_cris7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 12.06.2007

View Postduyca, on 30 iunie 2014 - 21:31, said:

Eu am facut rezervarea telefonic fara a avea vreun serviciu de la digi.
Acum am facut cerere la cosmote sa renunt la abonament si pe 23 o sa se inchida abonamentul.
Acu vin cu o intrebare, daca fac portarea inainte sa vina telefonul comandat mai am sanse sa iau telefonul? Nici cu portarea nu stiu exact cum se procedeaza, daca ma trece la cartela la cosmote mai pot face abonamet la digi pe acel numar?
As dori niste sfaturi daca se poate.

1. In mod normal portarea se face de la cartela unui operator->abonamentul altui operator sau cartela->cartela. Nu prea poti porta abonamente care sunt inca active fara a fi inchise si in prealabil trecute la Prepay. Ca sa raspund pe scurt: Stai linistit ca se poate porta :)

2. Nu iti poate spune nimeni la cat timp(si daca) primesti telefonul comandat dupa ce semnezi contractul de abonare.  Nici operatorii de la call-center nu au idee cand o sa aiba pe stoc anumite terminale.

Dupa doua saptamani de asteptare pentru 2 bucati Note 3 am fost azi la POP unde am facut comanda si tipul mi-a spus ca nu are nici o idee cand primesc ei telefoanele si ca e posibil ca eu sa le primesc prin curier(desi POP e la 2 statii de mine) din cauza faptului ca acel POP( Socului) este foarte mic si de obicei se livreaza telefoane in casieriile mari(Cora Pantelimon, Auchan Titan, Libertatii etc.), casierii in care mi-a si confirmat ca au fost onorate comenzi de Note 3, Galaxy S4, S5. In mai toate casieriile au Allview-uri entry-level pe stoc si fara comanda.

Eu m-am saturat sa astept, mai ales ca am nevoie de telefon, rasnita pe care o detin nu mai functioneaza... Daca saptamana asta nu le primesc, ma reorientez si anulez comanda. Chiar ma gandeam ca o sa fie la fel de prompti ca in cazul smartCard-ului pe care l-am primit in 2 zile.

#62
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004

View Postalex_cris7, on 30 iunie 2014 - 22:42, said:

1. In mod normal portarea se face de la cartela unui operator->abonamentul altui operator sau cartela->cartela. Nu prea poti porta abonamente care sunt inca active fara a fi inchise si in prealabil trecute la Prepay. Ca sa raspund pe scurt: Stai linistit ca se poate porta Posted Image


@aduyca Eu am făcut anul ăsta 3 portări de la abonamente active la un operator direct către abonament alt operator (dintre care două spre DigiMobil). Trebuie doar să nu ai datorii la vechiul operator sau să nu fii în perioada contractuală și, evident, să fii titularul. Portarea se face în 3 zile și nu e nevoie să ai nici o discuție cu vechiul operator, depui o cerere la noul operator (+copie buletin și o factură pentru a avea datele de abonat) și altceva nu te mai interesează. Primești un număr provizoriu și în cele 3 zile plătești la ambii operatori fiindcă le folosești serviciile în paralel. După care vechea cartelă se dezactivează și în același moment pe noua cartelă ai vechiul număr. Dacă ai plătit abonament în avans la vechiul operator, banii pentru perioada de după cele 3 zile îți vor fi returnați.

Edited by SERGIUTANDARICA, 01 July 2014 - 02:04.


#63
67Me67

67Me67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 09.09.2006

View Post67Me67, on 30 iunie 2014 - 15:46, said:

Salut, eu am facut sambata ab la DIGI MOBIL OPTIM

+

comanda pentru un telefon Nokia Lumia 630 Dual Sim  ( am uitat sa cer precizari la caserie despre culoarea telefonului dar mai tarziu am sunat la ei si mi au spus ca de obicei vin telefoane negre .... )

in  caserie   in Bacau  / str. Stefan cel Mare

inainte de a face ab si comanda , am cerut toate detaliile , mi s a spus ca ,

telefonul ajunge in maxim 3 saptamani

la cca 30 -60 de minute dupa ce am plecat din caseria RDS , am primit SMS  de pe nr  0334400414

cu numarul comenzii mele ..si cu specificatia ca  vor reveni cu un SMS , in 2 zile pentru confirmare rezervare echipamenet RDS .

Inca nu am primit SMS ul .... astept ....

Astazi am verificat in contul meu de Digicare , apare modelul de telefon comandat si la  status apare  o liniuta  -

Asteptam ...

La ghiseu , sambata , vorbind cu fata de acolo , a confirmat presupunerea mea : probabil se aduna se astepta mai multe comenzi pentru acelasi model sau modele a aceluiasi tip de telefon mobil si cand se aduna un nr . N  de bucati de acelasi tip  lanseaza comanda  catre furnizorul / furnizorii lor . ( e doar o presupunerea de a mea ) .

Rabdare  si .... rabdare ...


Salut

Acum cateva minute am primit SMS :

'' .....  Echipamentul nu este momentan disponibil . Revenim in 5 zile pentru confirmare rezervare ....  ''

Asteptam ....

#64
prizainel

prizainel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.06.2007
Deja am strans maruntul sa achit telefonul, cand o veni acesta... :) M-am resemnat, e clar ca la 2 euro nu ai pretentii! Comanda pe 26 pt un Allview in Bucuresti... Am multe monezi de 5 si 10 bani :)
Abia astept sa nu imi primeasca banii :)

#65
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Anulezi comanda si achizitionezi un tel, dintr-un magazin de profil. Mai simplu de atat...nu stiu.

#66
prizainel

prizainel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.06.2007
Nu ma grabesc, am telefon...! Voi tine digi pentru net si vodafone pentru voce!
Poate veni telefonul si peste 2 luni, nu-i bai!
E tare totusi cat pot sa isi bata unii joc de clienti in 2014! :)

#67
duyca

duyca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 04.01.2009
Citind prin mai multe forumuri, chiar si aici ca e posibil sa gasesc telefonul in POP-uri mai princpiale, am mers in mai multe magazine din ploiesti, iar in final am gasit (in cel de la Mega Image) telefonul dorit respectiv allview A5 Smiley. Nu mai zic ca a trebuit sa stau la o coada de 2 ore ca sa pot face abonamentul si telefonul. Asa ca decat sa asteptati comenzile mai bine cautati in magazine poate are telefonul dorit.

#68
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007
Azi am fost sunat - maine primesc prin Cargus telefonul Viper S - comanda facuta pe 14.06.2014.

#69
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 29.04.2006
comandat in 7.6 un u2805, deocamdata nici o veste, ma gandesc sa comand si digi p202 si care vine primul pe acela il opresc :P

#70
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,171
  • Înscris: 04.02.2011
Mama ei de treabă, la Orange ajunge în 3 zile un telefon, e drept, la niște prețuri nesimțite dar când nu ai telefon, ce te faci?

#71
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Sunt N alternative, cu preturi decente si terminale pt orice buget.

#72
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 02.10.2010
Citeste postul #4623 @ Eagle Raider de aici http://forum.softped.../page__st__4608

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate