Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii
 [TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...
 Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.
 

Traversare Bulgaria - pe timp de noapte

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,916
  • Înscris: 29.06.2006

 ionut_blue, on 04 iunie 2014 - 10:25, said:

Detectorul in Grecia e interzis, amenda merge pana la 2000 euro si ramai si fara permis.Si faptul ca il ai in masina e infractiune.  Posted Image Daca vrei sa ramai fara el si sa iei si o amenda pune-l pe bord.
E o regula simpla daca vrei sa nu te opreasca in Bulgaria (pt ca o s-o faca daca vad ca esti roman)...tine aproape de cel din fata sa nu-ti vada numarul din timp. De multe ori s-au uitat cu jind dupa mine dar era tarziu, deja trecusem de ei lipit de masina din fata cu numere bulgaresti. In Grecia nu te vaneaza nimeni, aia stiu sa se poarte cu oamenii care le aduc bani prin turism.

Era vorba de Bulgaria, in grecia stiu ca nu e voie dar al meu e pus pe masina fix, nu e la vedere si nu e detectabil, nu am avut probleme niciodata, dar repet, tot ce am spus eu era valabil pt bulgaria unde a intrebat colegul nostru

#20
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,988
  • Înscris: 22.12.2005

 ionut_blue, on 04 iunie 2014 - 10:25, said:

Detectorul in Grecia e interzis, amenda merge pana la 2000 euro si ramai si fara permis.Si faptul ca il ai in masina e infractiune.  Posted Image Daca vrei sa ramai fara el si sa iei si o amenda pune-l pe bord.
E o regula simpla daca vrei sa nu te opreasca in Bulgaria (pt ca o s-o faca daca vad ca esti roman)...tine aproape de cel din fata sa nu-ti vada numarul din timp. De multe ori s-au uitat cu jind dupa mine dar era tarziu, deja trecusem de ei lipit de masina din fata cu numere bulgaresti. In Grecia nu te vaneaza nimeni, aia stiu sa se poarte cu oamenii care le aduc bani prin turism.

te rog eu, impusca te. daca tu instigi la "trenulet" esti incostient. ma lupt cu toti meltenii de Ro care merg ca nu i poti sa ii depasesti si daca incerci se lipesc de numa' numa'.

ai macar permis ? stii care sunt OBLIGATIILE cand esti depasit ?

cum sa spui sa " te lipesti de ala din fata" ?

ai depasit in viata ta ceva ?

Ai incercat sa depasesti un tir, macar odata ?

gandeste, omule, de asta ai creier.

#21
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,946
  • Înscris: 07.08.2011

 foxbat, on 04 iunie 2014 - 21:45, said:


ai depasit in viata ta ceva ?

Am depasit neamul tau la inteligenta se pare...motiv pt care nu o sa cobor asa de mult incat sa raspund...e prea jos Posted Image  Sanatate si tie Posted Image

#22
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006

 acvaristul, on 04 iunie 2014 - 08:46, said:

"Ciupeala" nu e deranjanta decat prin prisma faptului ca pierzi timpul.
In rest, mi se pare perfect normala: Daca o ard mai tare decat e voie, tre' sa platesc "taxa de jmekerie".

Merci pentru raspunsuri!

Nu te lua dupa toate fabulatiile, politia bulgara iti arata tabelul de amenzi si platesti conform tabelului. Intr-adevar nu primesti chitanta dar cred ca este mai bine asa decat sa stai pana dimineata si sa platesti la trezorerie cu dovada de schimb valutar. De asemenea au dreptul sa acorde puncte de penalizare care se transmit atat in RO cat si in EU si, de asemenea iti pot suspenda sau ridica carnetul. Respecta regulile de circulatie si nu te va opri nimeni pentru asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate