Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara

Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...
 Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...

Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A
 Amazing Race

Recomandare fosa ecologica

La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online
 Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 

caut loc de munca

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Piaggio-si2

Piaggio-si2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 07.04.2014
stie cineva ceva loc de munca,sau ceva din ce sa scot bani?as vrea sa plec din tara daca stiti ceva firma serioasa,precizez ca am diploma de mecanic auto,si engleza nivel avansat

#2
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013

 Piaggio-si2, on 02 iunie 2014 - 22:50, said:

stie cineva ceva loc de munca,sau ceva din ce sa scot bani?as vrea sa plec din tara daca stiti ceva firma serioasa,precizez ca am diploma de mecanic auto,si engleza nivel avansat


daca ai diploma, ,stii engleza bina si esti si f bun mecanic --- felicitari!

de ce nu incerci sa cauti pe google, cu ANOFM angajare mecanic ?


ANOFM are uneori anunturi bune pt calificati

#3
Piaggio-si2

Piaggio-si2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 07.04.2014
la anofm am incercat,eu sunt bihor,peaicea nu prea sunt locuri de munca pentru calificarea mea,din pacate,iar sa merg in alt oras sa lucrez pe 1000 lei,sa platesc chirie si mancare nu se merita ca atunci nu fac nimik,nu ma aleg cu nimik,dac as avea o sansa sa plec in strainatate ar fi super.....as veni aicea dupa vreo 2-3 ani si mi-as deschide eu o firma de mecanic auto,macar as mai ajuta si alti oameni cu locuri de munca!!

#4
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
If you stay at home, you don't pay for food? Posted Image

#5
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Cauta-ti fara intermediari, uite site de joburi pe UK:

http://www.jobsite.co.uk/

Daca n-ai nici un ban nu prea cred ca reusesti sa pleci mai departe de Ungaria, trebuie sa ai de calatorit si de locuit si de mancat pana incepi sa castigi bani.

#6
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Asa e, ca sa iti gasesti ceva pe afara trebuie sa ai ceva cascaval ca sa iti permiti sa stai pe acolo macar cateva luni pana iti gasesti ceva. De acasa pe net slabe sanse.
Experienta e cam obligatorie, daca n-ai asa ceva e nasol.
Sau poate reusesti sa iti faci ceva al tau, pentru inceput te ocupi de ceva care nu necesita investitii si nici spatii prea mari, de ex. reparatii/curatare turbine. Sunt o gramada care au probleme cu turbinele.

#7
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Important e s stii mecanica auti nu sa ai diploma
Faca esti bun gasesti si in tara de munca si nu pe 1000 / luna ci minim dublu

#8
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Da, dar pentru asta, trebuie si sa muncesti ca dincolo, nu doar sa vrei castiguri ca acolo.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

 myshyk, on 03 iunie 2014 - 08:16, said:

Da, dar pentru asta, trebuie si sa muncesti ca dincolo, nu doar sa vrei castiguri ca acolo.

Adevarat !

#10
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,707
  • Înscris: 05.02.2012
ba da-o dracu . In romania se cauta mecanici CALIFICATI si tu nu gasesti . Cat de mult ai cautat acel loc de munca ? sau te-ai gandit sa iti incerci norocul prima data. Daca esti mecanic adevarat, nici nu e nevoie sa pleci din tara :)

#11
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Andreysc7, on 03 iunie 2014 - 10:45, said:

ba da-o dracu . In romania se cauta mecanici CALIFICATI si tu nu gasesti . Cat de mult ai cautat acel loc de munca ? sau te-ai gandit sa iti incerci norocul prima data. Daca esti mecanic adevarat, nici nu e nevoie sa pleci din tara Posted Image
E, aici e problema, cu "adevarat".

#12
Piaggio-si2

Piaggio-si2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 07.04.2014
nu este nici o problema cu adevarat, iar legat de post eu doar ziceam ca nu gasesc aici in apropiere,si ziceam ca nu as merge undeva unde sa mai platesc si chirie frate ca nu se merita atunci

#13
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Si atunci preferi sa stai acolo unde nu gasesti deloc?
Sa presupunem ca te muti intr-un oras mare
In primul an te chinui un pic si nu pui nimic deoparte , dar daca esti un mecanic bun din al doilea an se schimba situatia
Macar incepi de undeva decat sa nu incepi deloc

#14
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,707
  • Înscris: 05.02.2012

 Piaggio-si2, on 03 iunie 2014 - 20:52, said:

nu este nici o problema cu adevarat, iar legat de post eu doar ziceam ca nu gasesc aici in apropiere,si ziceam ca nu as merge undeva unde sa mai platesc si chirie frate ca nu se merita atunci

Si eu mi-as fi dorit sa raman in apropiere, insa a trebuit sa bat 1800km Posted Image. Fa si tu un sacrificiu, si cum a zis si colegu de deasupra, tragi cu dintii 1 an de zile, poate nici atat, incat sa iti arati competentele. Odata ce ai demonstrat ce poti face, totul va decurge de la sine

Edited by Andreysc7, 03 June 2014 - 21:04.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate