Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...
 3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408
 Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 

"Digi Mobil a fost interzis în Belgravistan !", a anunțat Bogat Bogatinov.

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#37
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,203
  • Înscris: 22.03.2008
Am vazut spotul pe Digi24, posturile lor de sport si posibil sa fie si pe utv. Aseara pe la ora 21 a fost si la ProTV spot-ul. unt curios sa vad daca s-a dat sau se va da la posturile Intact, radiouri sau la asa zisele televiziuni de stiri. Ce mai vor de atata: sa-si promoveze spotul la pro, dar in spot sa-si promoveze atat reteaua de telefonie mobila cat si televiziunea de stiri. Bravo RCS&RDS!

#38
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,939
  • Înscris: 28.11.2006
N-ar fi o mare noutate. Am vazut reclame la Diva Universal pe Discovery sau la Eurosport pe posturile generaliste. Iar atata timp cat CME nu are post propriu de stiri, nu vad de ce nu le-ar face reclama la Digi.

#39
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
E si pe UTV, ca am vazut-o azi de cel putin 3-4 ori intre clipurile muzicale. Practic, e pe toate canalele RCS/RDS si pe inca vreo cateva pe care trebuie sa le identificam in zilele urmatoare. :D

#40
Cosib

Cosib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 29.05.2014
Pe UTV e normal sa fie sunt acționari acolo...  F bună ideea spotului dar topic românește,  mai trebuia un pic lucrata

Edited by Cosib, 31 May 2014 - 04:57.


#41
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Vreau să dau un check-in din Belgravistan. Posted Image

#42
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 16.01.2007
"Digi Mobil a fost interzis în Belgravistan" este un spot publicitar inedit și deosebit de "isteț".
Felicitări producătorului, felicitări RCS&RDS pentru că l-a acceptat și aplicat! Posted Image

#43
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Personal nu-mi place campania. Dar pentru mine importanta e oferta in sine. Si cu totii vom profita de revolutia Digi fie chiar la Digi fie la ceilalti care sunt deja obligati sa reduca preturile. Acum cateva luni era de neimaginat nelimitat la Orange si Vodafone cu 2 giga de net si sute de minute pe mobil in strainatate la doar 10 euro. Ca Digi duce pretul si mai jos, pana la 5 euro daca ai si alte servicii face ca oferta sa fie si mai spectaculoasa. UPC de mai bine de un an se chinuie sa se gandeasca sa faca un MVNO si Digi face instructie chiar si cu granzii Orange si Vodafone. Bravo RDS. Compania asta asta are mereu puterea de a surprinde.

#44
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 16.01.2007

View Postgrinci, on 01 iunie 2014 - 10:03, said:

Personal nu-mi place campania. Dar pentru mine importanta e oferta in sine. [...]
Dacă ai reținut oferta în sine dintr-o reclamă care nu îți place, însemnă că spotul publicitar chiar funcționeză, inclusiv subliminal, deci "țintele" atinse sunt multiple.

#45
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Ca regula generala asa este, desigur. Doar ca de data asta oferta a vuit inaintea campaniei de publicitate. Asta cel putin e parerea mea :) Pentru unii campania a fost cireasa de pe tort, pentru ceilalti (ca mine) trece discret pe langa. Nu-mi place dar nici nu ma deranjeaza sau agaseaza in vreun fel.

#46
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 23.09.2008
A fost difuzat si pe Acasa TV. E foarte lunga reclama, ma indoiesc ca o pot pastra asa lunga si sa o difuzeze pe mai multe canale generaliste. Ar fi prea scump. Dar cine stie... :)

#47
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 16.01.2007
De regulă, din ceea ce am observat eu până acum, spoturile publicitare mai lungi se difuzează integral doar la început, pentru impact, mai apoi ele sunt scurtate, păstrând esenţa mesajului publicitar.

#48
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 12.03.2010
Eu cînd am văzut reclama asta pe B1 (fără să ascult despre ce e vorba) am crezut că a cumpărat RCS-u' B1 de vedeam ştiri pe mov.

La o adică, asta ar fi o chestie interesantă, nu reclama în sine, dacă RCS-u' ar face treaba asta ca să intre pe cablu la toţi operatorii. Altfel, reclama mi se pare manelistă rău.

#49
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,455
  • Înscris: 04.08.2010
A apărut o continuare... :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gQfVi-nwJP4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Astia sunt epici, daca baga serii! :)) Creste confuzia printre inculti! :))

#51
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 16.01.2007
Continuarea este excelentă, face o comparație cu impact, zic eu, între "ei" și ceilalți ofertanți din România! Posted Image

#52
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,455
  • Înscris: 04.08.2010
Campania continuă... Posted Image

Belgravistan şi Bogat Bogatinov au pagini oficiale de Facebook.
Îmi plac comentariile lui Bogatinov. Cineva chiar şi-a luat rolul în serios... Posted Image

Attached File  Bogatinov1.png   58.62K   96 downloadsAttached File  Bogatinov2.png   72.67K   94 downloads

P.S.: Mă întreb ce va mai urma...

Edited by Cipry7, 03 June 2014 - 19:58.


#53
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,541
  • Înscris: 30.04.2006
genul de reclama cu impact limitat si fara efect , adica in genul in care unii - in cazul de fata digi - care fac o reclama pe an ( si aia foarte lunga ) si o difuzeaza cateva zile  , reprezinta nimic pe langa zecile de reclame pe care le lanseaza si le difuzeaza de zeci de ori intr-un an operatori ca vodafone, romtelecom sau orange ...
seamana oarecum ( pastrand proportiile ) cu digi24, post tv prezent doar intr-o retea - digi- si deloc in celelalte retele...

#54
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,578
  • Înscris: 16.12.2006

View PostCipry7, on 03 iunie 2014 - 19:47, said:

Campania continuă... Posted Image

Belgravistan şi Bogat Bogatinov au pagini oficiale de Facebook.
Îmi plac comentariile lui Bogatinov. Cineva chiar şi-a luat rolul în serios... Posted Image

Attachment Bogatinov1.pngAttachment Bogatinov2.png

P.S.: Mă întreb ce va mai urma...
Foarte tare, smecher Bogat Bogatinov. :))))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate