Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Laptop 11.6" ASUS X200CA vs. ACER V5-131

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,795
  • Înscris: 09.05.2005
@wfnse, http://www.synaptics.../en/drivers.php

#20
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,049
  • Înscris: 08.08.2002
Daca chiar vrei un netbook eu ti-as sugera Asus T100 e un pic mai scump dar e si tableta, ai vreo 10h autonomie si e ok si pt. vizionat filme HD http://www.pcgarage....fi-win-81-gray/
Probabil ca nu te interesaza dar ai la el licenta Win 8.1 si Office 2013 Home & Student.

Edited by MD, 08 May 2014 - 10:34.


#21
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006

View PostMD, on 08 mai 2014 - 10:30, said:

Daca chiar vrei un netbook eu ti-as sugera Asus T100 e un pic mai scump dar e si tableta, ai vreo 10h autonomie si e ok si pt. vizionat filme HD http://www.pcgarage....fi-win-81-gray/
Probabil ca nu te interesaza dar ai la el licenta Win 8.1 si Office 2013 Home & Student.
Multumesc, dar tableta am, iar ce imi recomanzi tu are procesor intel Atom, care stiu ca sunt destul de slabe, mai putin ram si diagonala mai mica.
Raman deocamdata la cele 2 variante si cred ca am sa merg pe Asus (fara suparare), parca e ceva mai de incredere decat Acer (ca si producator nu neaparat intre cele 2 modele).
Multumesc.

#22
just_adicu

just_adicu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.06.2009
salutari, si eu ma bat cu aceeasi problema, nu mai sunt laptopuri mici cu autonomie mare si o tableta e limitata la android e xceptie cele exagerat de scumpe. ce sa aleg intre cele doua, acer care e la 1100 RON sau asus la promotie la 1000 RON? sau poate stiti alt model de laptop mic nu prea scump? ar mai fi o varianta de asus la 14 inch care are si dvd-w si are o greutate de 1,9 kg .ma intereseaza fiabilitatea in timp ca constructie si bineinteles bateria pentru portabilitate mai mare. multumesc.

#23
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006

View Postjust_adicu, on 16 iunie 2014 - 09:43, said:

salutari, si eu ma bat cu aceeasi problema, nu mai sunt laptopuri mici cu autonomie mare si o tableta e limitata la android e xceptie cele exagerat de scumpe. ce sa aleg intre cele doua, acer care e la 1100 RON sau asus la promotie la 1000 RON? sau poate stiti alt model de laptop mic nu prea scump? ar mai fi o varianta de asus la 14 inch care are si dvd-w si are o greutate de 1,9 kg .ma intereseaza fiabilitatea in timp ca constructie si bineinteles bateria pentru portabilitate mai mare. multumesc.
'Salut,
scuze ca raspund asa tarziu.
Eu am luat pana la urma ASUS X200CA, i-am pus win 8.1 si merge excelent (se deschide in 15 secunde, se inchie  in 3 secunde). Bateria tine vrei 3 ore, nu s-a blocat niciodata, il folosesc zilnic cateva ore (office, navigare web, vizionare filme, etc - fara jocuri, desi am instalat asphalt 8 sa vad cum e si a mers fara probleme).
Am luat varianta alba si arata foarte bine, e micut, incarcatorul e apropae cat al unui telefon mobil si usor de transportat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate