Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI
 Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?
 SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...
 Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertã!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
25023 replies to this topic

#10135
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 16.04.2014

 victorma, on 28 iulie 2014 - 11:28, said:


A trecut inca o saptamana de la ultimul post si o luna de la sesizare si solicitarea mea este in lucru.
Nu cred ca trebuie sa dureze atat de mult sa repari o eroare pe care ai recunoscut-o.
Aveti dreptate, trebuie sa imi fac timp si pentru protectia consumatorului

Trimite-mi te rog prin PM situatia cu cod client sau numar de sesizare sa verific.

Multumesc

#10136
florinetzul

florinetzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 11.05.2009
vad ca deja se discuta despre anumite taxe care ar putea fi din toamna atunci cind se vorbeste in acel RN, de acesta limitare la internet in RN si asa mai departe...daca va aparea si acesta taxa pr convorbiri in RN atucni ma gindesc la rezilierea contractului. Ce vreau sa va intreb:daca datele din CI nu corespund cu cele din constract, contractul devine nul? sunt date precum seria si nr din CI care nu corespund cu cele din contract - duduia le-a notat gresit. Deci acest contract poate deveni nul?
ms

#10137
burceamarius

burceamarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 14.03.2014
Am si eu o nelamurire :). Sunt minute internationale pe mobil la abonamentele de 2 3 euro ? Mie la 2 numere din anglia imi arata la digi optim 2 tarif de 5 centi iar la digi optim nelimitat 0 centi..

#10138
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 16.04.2014

 burceamarius, on 28 iulie 2014 - 13:17, said:

Am si eu o nelamurire Posted Image. Sunt minute internationale pe mobil la abonamentele de 2 3 euro ? Mie la 2 numere din anglia imi arata la digi optim 2 tarif de 5 centi iar la digi optim nelimitat 0 centi..

Daca pe calculatorul de tarife apare 0 (cand selectezi optim nelimitat) atunci pentru abonamentele inferioare se vor lua din minute. Doar dupa ce vei depasi minutele alocate se va percepe acel tarif.

#10139
burceamarius

burceamarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 14.03.2014
am inteles :). Multumesc frumos

#10140
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

 Andrei, on 26 iulie 2014 - 14:43, said:

Roaming sau ne-roaming...
Don.ul meu sta ori inn rds ori in vf.. ceea ce e ok. Net peste tot pe unde am mers eu (cu viteza care este... dar este Posted Image )).

Dar ce e cu vodafone?! La status in meniu (android) se crede in reteaua DigiMobilR in loc de vodafone ro cum era pana mai de curand.... telefon necodat si sim vf 4g cu numar neportat.

 pustiux, on 26 iulie 2014 - 14:45, said:

Partea tehnica joaca feste Posted Image


Am aflat ce are. Am bagat cardul de Digi in telefon. De atunci recunoaste 22601 ca DigiMobilR, in loc de RO Vodafone RO.

Am facut replacement de sim de la vodafone (ca cica e de la sim aia din Shop)... Dupa ce aia n-a mers m-au trimis sa sun la Internet si Date... WTF?!? (n-am sunat).

Pe net am vazut ca mai au si altii problema asta. Rezolvarea e "factory reset". Si nu prea as vrea sa-i dau un factory reset...

Pb e de Android...

O sa bag iar simu' de Digi, astept sa intre si sa fie pe Digi normal (22605) si apoi il inchid. Cand bag VF-ul.. sper sa revina...

Va tin in/la curent.

#10141
glider

glider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 10.07.2014
cum activez extraoptiune cu trafic inclus lminternetvla viteza mare pentru Digi Optim Nelimitat. Am depasit traficul de 5 GB si acum sunt limitat. Internetul functioneaza foarte prost cu limitarea asta.
Multumesc

#10142
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,560
  • Înscris: 26.03.2006
Nu este.

#10143
reflavius

reflavius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 26.01.2007
*100#2 adica alegi subramura internet (2), vezi optiunea 4 daca poti suplimenta contra/cost, sau asteapta pana in 01 luna  urmatoare, suna la rel clienti, pub, ia-ti o alta cartela digi prepay - > cu 4,98€ ai alti 3gb la 7,2 mbps 30 zile...gatuiti similar dupa consumarea traficului amintit, dar cu posibilitate cumparare inca 3gb pana la sf. lunii pentru alti 4,98 € -> deci inca 6gb cu 9,99 €, etc. Bafta

Attached Files


Edited by reflavius, 28 July 2014 - 18:49.


#10144
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

 reflavius, on 28 iulie 2014 - 18:42, said:

*100#2 adica alegi subramura internet (2), vezi optiunea 4 daca poti suplimenta contra/cost, sau asteapta pana in 01 luna  urmatoare, suna la rel clienti, pub, ia-ti o alta cartela digi prepay - > cu 4,98€ ai alti 3gb la 7,2 mbps 30 zile...gatuiti similar dupa consumarea traficului amintit, dar cu posibilitate cumparare inca 3gb pana la sf. lunii pentru alti 4,98 € -> deci inca 6gb cu 9,99 €, etc. Bafta

Pentru optim 2 nici una dintre optiunile de la ussd *100# nu functioneaza ! Cel putin mie !

#10145
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014
*100# e pt digi mobil spania.

#10146
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
Am fost azi la reprezentanta rds de pe bulevardul libertatii pentru a rezilia abonamentul digi mobil nelimitat deoarece unde am nevoie de el nu funcționează deloc si asta la 45km de București .  Tipul de la ghiseu imi zice ca nu se poate,  trebuie sa fac o programare la alta reprezentanta care are si departamentul comercial,  si sa intru in audienta pentru a vorbi cu cineva care se ocupa cu asa ceva.  Ok,  sun la numarul care mi l-a dat respectivul si domnul de pe linie imi zice ca se poate rezilia contractul si la acea reprezentanta. Ce sa cred ca ma plimba doar ca sa treaca timpul si sa nu mai pot rezilia contractul pe un serviciu pe care ei nu il pot oferi?

#10147
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

 doio77, on 28 iulie 2014 - 21:10, said:

Am fost azi la reprezentanta rds de pe bulevardul libertatii pentru a rezilia abonamentul digi mobil nelimitat deoarece unde am nevoie de el nu funcționează deloc si asta la 45km de București .  Tipul de la ghiseu imi zice ca nu se poate,  trebuie sa fac o programare la alta reprezentanta care are si departamentul comercial,  si sa intru in audienta pentru a vorbi cu cineva care se ocupa cu asa ceva.  Ok,  sun la numarul care mi l-a dat respectivul si domnul de pe linie imi zice ca se poate rezilia contractul si la acea reprezentanta. Ce sa cred ca ma plimba doar ca sa treaca timpul si sa nu mai pot rezilia contractul pe un serviciu pe care ei nu il pot oferi?

Trebuie sa intri "in audienta" la cineva ca sa reziliezi?


#10148
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
Asa mi s-a spus.

#10149
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

 doio77, on 28 iulie 2014 - 22:01, said:

Asa mi s-a spus.
Probabil sa faci acest lucru fara penalitati , nu ?
Nu te mira ca n-ai semnal la 45 KM de Bucuresti , eu nu am la 15 KM, noroc cu RN-ul pe voce , si de faptul ca-l folosesc mai mult pentru net in Bucuresti !

#10150
glider

glider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 10.07.2014
si atunci ce optiuni am? sa astept luna viitoare pana revine traficul de 5 GB?
nu mi se pare corect dpdv business...clientul vrea extraoptiuni de trafic, de ce sa nu-i oferi si aveasta posibilitate? Tu ca firma ai doar de castigat din asta...unde e logica?

si atunci ce optiuni am? sa astept luna viitoare pana revine traficul de 5 GB?
nu mi se pare corect dpdv business...clientul vrea extraoptiuni de trafic, de ce sa nu-i oferi si aceasta posibilitate? Tu ca firma ai doar de castigat din asta...unde e logica?

#10151
Bothkill

Bothkill

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.12.2007
Vodafone ofera acum la retentie:
Nelimitat national (minute si SMS) si 600 MB la 7 €.

La trafic mai mult, creste pretul. Probabil ca Nelimitatul este tot cu steluta.

Acum cei de la Vodafone care nu sunt interesati de trafic mare si n-au cu cine vorbi in afara, nu prea mai au motive sa treaca la DON. Este cazul unui prieten care mi-a spus ce oferta a primit cand a anuntat VF-ul ca vrea sa treaca la concurenta.
Daca as fi auzit de oferta asta acum o luna de la Vodafone, poate nu as fi sarit asa repede cu portarea in Digi.
Eu sunt printre cei putini care vor SMS-uri nationale! In VF dadeam putin peste 200 SMS-uri. Daca mentin ritmul asta in Digi, as ajunge la pretul de 7 € de la Vodafone!

Oricum, meritul lui Digi este ca a generat un cutremur al pretului de telfonie mobila in favoarea consumatorului!

#10152
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006

 Mocebon, on 28 iulie 2014 - 22:49, said:


Este, dar din cauza acelor ezitari acum beneficiaza alti operatori, care au inceput sa ofere asa-zise abonamente nelimitate la pret mic, facand un fel de anti-reclama pe spinarea Digi.
A cam inceput deja un razboi al ofertelor pe "nelimitat" si nu cred ca Digi mai poate castiga ceva din asta. Ei au ratat momentul, s-a umplut presa de articole care sesizeaza neregulile aparute la DON si deja oamenii sunt extrem de reticenti in a se abona, iar multi dintre cei care au apucat s-o faca sunt nemultumiti si vor sa rezilieze. Ar trebui sa faca un pas inapoi, sa redenumeasca pagubele astea de DON-uri si sa ofere un numar limitat, dar clar stipulat, de minute, sms, mb, cu toate conditiile la vedere... macar ar da impresia ca joaca cinstit.
de ce limitari vorbesti? dupa 9000 de minute se poate demumi limitare?
Inca sunt avantaje destule atat la Don cat si la celelalte ab, :net nelimitat, minute internationale, tarife roaming+ digioriune
depinde de fiecare ce nevoi are


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate