Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

Samsung ATIV SE

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,068
  • Înscris: 15.04.2011
E o chestie de gusturi dar si de uzabilitate, ia in mana un S4 si apoi un Z1 sa vezi cat de incomod e Sony.

 sergiu_spooky, on 18 aprilie 2014 - 16:43, said:

Sunt inca perfect multumit de ATIV S, nu vad de ce as da bani pe SE.
E diferenta mare fata de Ativs S http://www.gsmarena....0&idPhone2=6245 , il surclaseaza la toate capitolele.

#20
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,068
  • Înscris: 15.04.2011
Samsung ATIV SE for Verizon – Unboxing and tour of this sharp looking Windows Phone http://www.wpcentral...boxing-and-tour

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/56O_VkISOeQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pret: $199 with two-year contract; $599 off-contract

Attached Files



#21
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,005
  • Înscris: 25.01.2007
scump. mai bine pastrau si ativ ca era sub 8 milioane, parca.

#22
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006

 Papillon_, on 21 aprilie 2014 - 10:47, said:

E diferenta mare fata de Ativs S http://www.gsmarena....0&idPhone2=6245 , il surclaseaza la toate capitolele.

Tu ai citit ce-am scris inainte sa ma citezi?

"Sunt inca perfect multumit" - nu inseamna ca e mai bun ci ca eu sunt perfect multumit de el si n-am nevoie de mai mult.

Din punct de vedere hardware nu ma avantajeaza practic nimic de acolo, exceptand poate LTE-ul, care oricum la noi doar peste 1-2 ani o sa fie utilizabil si la preturi decente.

Cheia la ambele telefoane este sistemul de operare. Al meu ruleaza foarte bine 8.1 de aproape o saptamana.

Parerea mea, din nou accentuez, a mea, e ca nimeni cu un telefon care acum ruleaza 8 (deci 8.1) si era la limita superioara a dotarilor la vremea lui nu merita sa treaca momentan la 928 sau ATIV SE doar pentru ca tehnic sunt mai performante.
Eu voi astepta inca un an si voi trece probabil la varful de gama de la Nokia.

Legat de utilizabilitate: faptul ca tu consideri ca e mai utilizabil un telefon cu colturi rotunjite nu inseamna ca toata lumea considera la fel sau ca aia care isi doresc LG G Flex is tampiti la cap.

#23
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

 Darkrai4102, on 19 aprilie 2014 - 15:03, said:

Un device Samsung e degeaba daca nu are aplicatiile S : S Translator , S Voice , S Health etc.

Asta inteleg ca a fost o gluma (proasta)...Posted Image

#24
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,068
  • Înscris: 15.04.2011

 slai, on 22 aprilie 2014 - 08:47, said:

scump. mai bine pastrau si ativ ca era sub 8 milioane, parca.
Pretul e corect avand in vedere ce dotari are.

#25
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,068
  • Înscris: 15.04.2011
Samsung Ativ SE review: Under the radar http://www.gsmarena....review-1091.php

Pacat ca nu au lansat inca o varianta internationala.

#26
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,767
  • Înscris: 17.04.2007
Nu ii inteleg pe astia de la samsung.. S5 care cica e varf de gama arata foarte rau, nu imi place deloc, in schimb acest ativ SE arata suuuper bine... imi place super mult... daca avea specificatiile de pe s5 plus android il cumparam pe loc... nu prea le inteleg strategia...

#27
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,068
  • Înscris: 15.04.2011
Pai are acelasi hardware ca si S5 numai ca vine cu WP.

#28
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,767
  • Înscris: 17.04.2007
Eu ma refer ca ativ SE imi place foarte mult dar nu are andoid.... in schimb s5 e urat... iar la andoid nu o sa renunt mult timp de acum in colo

#29
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002
Si-a luat cineva acest model? Cei de la Samsung Romania nu vor sa-l aduca la comanda in RO pe motiv ca e exclusiv pt USA Posted Image

#30
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Sfatul meu ca detinator de ATIV S si Nokia Lumia 925 e sa NU va luati Samsung. Au suport zero, de doi ani de cand e lansat nu dezvolta nimic nou pentru el.
Stiu ca hardware-ul e tentant, dar constat ca glance si cateva maruntisuri in plus sunt mult mult mai utile decat procesorul putin mai rapid.

#31
PEV

PEV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.11.2013
Sunt detinatorul unui samsung ativ si am facut o resetare la setarile din fabrica si a disparut windowsul . Nu stiu cum sa-l aduc inapoi , ma poate ajuta cineva ?

Edited by PEV, 30 August 2014 - 22:17.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate