Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5
 Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp
 Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...
 Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 

as face orice pt el...

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Ce va mai plac subiectele astea, ca shaorma cu de toate Posted Image

#56
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,757
  • Înscris: 06.07.2005

View Postrasistu, on 31 martie 2014 - 20:04, said:

draga Alina, mai mult ca sigur nu ai experienta pt ca nu stii sa te comporti cu un barbat. ai fost rece. el a tras de tine, insa tu ai tot refuzat. este normal ca nu se simte iubit.

Destule tipe de genul asta au primit sutu-n fund de la mine si s-au trezit mai tarziu ca era bine si voiau din nou.
Desigur si eu cand eram prea chill sa iau taurul de coarne am primit tot un " la revedere ".
You snooze, you lose.

#57
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,137
  • Înscris: 02.12.2007

View Post-Diana-, on 31 martie 2014 - 21:09, said:


Pana o sa creasca fii-mea mare, tu o sa bei suc cu paiul la clubul pensionarilor, asa ca nu iti face griji de-acum.

Pana atunci, ia si invat-o pe initiatoare sa stea in casa si sa faca rebus, sigur il va cuceri pe Fat Frumos.
Nu sunt asa batran, am abia 35 de ani.

Nu, pe initiatoare ma-sa a educat-o prost, eu vreau d'astea fara prejudecati educate bine de mamici sa fie fete de distractii nu de dus acasa.

Zi bre, cati ani are aia mica?

#58
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013

View PostTipiric, on 31 martie 2014 - 21:25, said:

Nu sunt asa batran, am abia 35 de ani.

Nu, pe initiatoare ma-sa a educat-o prost, eu vreau d'astea fara prejudecati educate bine de mamici sa fie fete de distractii nu de dus acasa.

Zi bre, cati ani are aia mica?
Pai tu esti de-o seama cu mamica fetitei, esti nebun?

#59
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
Chiar daca exista vorba aceea: contrarele se atrag, uneori e doar un mit.
Tu spui ca sunteti diferiti - poli opusi, tu complexata, el fara nici o treaba, tu antisociala el prin cluburi.
Daca timp de 4 luni n-ati gasit un teren neutru unde sa va puteti intelege amandoi, in sensul in care nici unul dintre voi sa renunte la el, nu ii vad rostul.

Iar faza cu ai face orice pentru el cred ca exagerezi, dar asta-i tineretea... :))

Continua-ti viata si cauta-ti unul cu care sa ai una - doua in comun.
Tu nu o sa devii din tipa asta retrasa o rebela iar el nu va deveni o oaie din moment ce toata viata a fost lup.
Nu va potrivit si el si-a dat seama primul.

Bafta

#60
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Dsoara, cand eu eram in clasa a XI-a am avut o colega noua. Care dupa cateva zile si-a gasit timp sa imi faca observatii ca de ce dracu nu invat, ca pot lua note mai mari.
Culmea e ca s-a si certat cu un prof pt mine. Eu atunci visam doar 2 chesti. a invat doar la electronica si sa fac pe portarul de fotbal..
Intr-o zi dupa ce am incasat niste goluri cam parabile, de', am avut o zi proasta, aia mi-a zis verde in fata ca, ca portar nu fac 2 bani, si nu o sa fac cariera din asta.
Dar cum electronica este visul meu, trebuie sa ma gandesc ca in ea totul se bazeza pe matematica si fizica.
Morala. dupa ce ca eram suparat, cand am auzit-o, mai aveam putin sa ii dau 2 palme. Cel mai dragut cuvant a fost "nu ma f ea mama la cap, cat ma f uti tu, soacra soacara poama acra.."u un ton adecvat.
Normal, tipa s-a albit si m-a lasat in pace. Un coleg care asistase la faza mi-a zis ca tipa avea dreptate in esenta. Dar ca sunt chior si nu vad ca ma iubeste..
Enervat si de asta, l-am bagat si pe el..Ce dracu sa vada fata asta draguta la un chior -purtam niste ochelari tip fund de sifon- si obsedat de electronica si fotbal ca mine..
Si ala a dat din umeri si si-a vazut de ale lui...iar tipa a devenit monoslabica in urmatorii 2 ani..Sincer, mi s-a rupt  
Dar tot liceul am fost singur, fara o fata de valoare....
OK, am terminat liceul si asteptam notele de la bacalaureat.
Brusc tipa mi-a zis. daca ai sti cat te-am iubit, prostule. Ok, acum ne despartim. BAFTA..
De abia atunci am realizat ca asa era. Si ca isi facuse mult curaj ca sa imi spuna asta.
Ghinoinul ei ca adoptase initial o tactica idioata. De, lipsa de experienta pt ca clar, era o fata care invata . Si nu era deloc urata.
Simtindu-ma nitel penibil, i-am zis ceva de genul
"pai daca in loc sa ma alini, ai dat cu barda si ai jucat rolul mamei, in loc sa vi ca o fata sa imi alini suferinta..
Te-ai gandit macar odata sa folosesti un prafum?  Sau niste cercei care sa clincanesca atunci cand dai din cap? Ai cerut sa iti explic ceva care sa imi arate mie ca ma pricep sa iti explic?
Si la ora de sport stateai doar in panataloni de trening. .Cum sa vad ca ai picioare misto? Cu ce m-ai atras ca fata/femeie?"
Asa ca am mai facut-o sa planga inca odata. De data asta chiar mi-a parut rau dupa ea..Dar jur ca imi venea sa o mangai asa cum imi vine sa magai o razatoarea de cartofi.....
OK. Ai 22 de ani. Sper ca intelegi de ce am de/scris toate astea. Daca nu, iti meriti soarta..
Asa ca daca tipului ii place sa mearga prin cluburi, bea ceva inainte, nu prea mult, dar mergi cu el. Daca la 22 de ani nu dai din fund in ritmul muzici, cand o sa o faci?
La 44, cand o sa ai un catel, un porc -adica sun sot - si macar un copli+facturi de platit?
Pe de alta parte il poti judeca si dupa prietenii pe care ii are.
PS. Acum eu am 50 de ani. Deci sunt la categoria porc batran.Asa ca la varsta mea, atat de gratioasa, sunt convins ca nu eu am fost cel care am pus vre-o fata pe covor. Ci ca ea m-a impins.. . Cu mesaje non verbale, parfumul adecvat, un zambet, o suvita de par ratacit, o miscare care dezveleste,
Ce dracu sa faca un biet barbat in fata acestor arme atat de non letale? Pt ca daca nu ma vroia, nu isi punea pantaloniii lungi, nu isi arana parul, nu era singura acasa, etc..

Edited by Prien, 31 March 2014 - 22:35.


#61
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Aoleu, cate greseli de dactilografie am facut. Scuze. Dar se pare ca cei care mi-au dat like, si carora le multumesc frumos, nu s-au legat de asta.
Dsoara, sper ca veti aplica ceva din cele de/scrise de mine. Si nu, NU, cu pantaloni lungi. Asa cum gresit am scris.
O fusta mai scurta, dar fara fermoar, care se poate bloca.. Ci cu unul sau maxim 2 nasturi. .Daca are mai multi, uita sa ii legi..
Daca ti  se pare ca sunt un porc batran, poate ca ai dreptate. sau poate sunt un( porc de) barbat care a trecut prin viata..
Altfel NU am de unde sa ghicesc daca dupa   aia, omul ala va gasi ceva in tine mai special. Sau nu.
Nu am glob de cristal. Dar pe mine covorul m-a apropiat si mai mult de cea pe care am luat-o de nevasta acum 19 ani.
Si regret ca nu aveam 29 , pardon  49 de ani de cand suntem impreuna. dar astept. Pt ca ea merita..
Si sper ca si eu, pt ca altfel imi dadea un sut in ..si pleca la altul mai bogat, celebru, frumos, 75cm..

Edited by Prien, 01 April 2014 - 20:50.


#62
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Cauta altu ! Daca nu e cum iti trebuie tie o sa-ti faca viata un iad. Sunt destui baieti linistiti care nu pierd noptile in cluburi. E de ajuns sa alegi unul. Crezi ca asta-si mai revine vreodata ? Club, bautura, petrecere, femei, dans, dans, femei, petrecere, bautura ... In viitor vor fi si droguri, scandal, batai, puscarie.

#63
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013

View PostSfPetru, on 31 martie 2014 - 20:00, said:

Recunoaste ca ti-o trage bine si nu poti fara. Asta e primul pas, acceptarea. Apoi cumpara-ti un vibrator si continua-ti viata, ca n-aveti nimic in comun.

Bai cumetre,da le zici bine de tot !Posted Image

#64
ada_ina

ada_ina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.10.2008
parerea mea: sunteti incompatibili; poate ca ai impresia ca "iubesti" la el tocmai ceea ce nu faci tu, adica acea exteriorizare a lui, sociabilitatea etc. dar de fapt ai alte asteptari, mai apropiate de felul tau de a fi; nu aveti cum sa va oferiti unul altuia ceea ce va doriti, asa ca nu stiu ce fel de relatie ar putea iesi de aici; ar trebui ca unul dintre voi sa se schimbe, ceea ce de cele mai multe ori nu se intampla o viata... incearca sa privesti situatia din afara, nu te lasa condusa de atasamente trecatoare si inselatoare

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate