Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?
 Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma
 Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...
 OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?

contract de inchiriere obligatii ...
 

Nu-i o tragedie

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Lupu24

Lupu24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 08.10.2010

View Postcatalina1, on 19 martie 2014 - 16:10, said:


Wow, cata superioritate! Realizati ca suntem pe un forum public, nu? De ce credeti ca FB e asa inutil si pierdere de vreme, dar softpedia nu e?
Nu, nu e
Pe softpedia nu te trezesti cu poze la mancare,poze idioate,fraze inteligente  puse in special de femei(e desteapta proasta draq), milogi de like-uri etc...
Si da, iti suntem superior tie (cel putin eu :P)

#20
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,987
  • Înscris: 30.10.2003
N-ai citit primul meu post, asa-i?

#21
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,924
  • Înscris: 21.04.2011

View PostLupu24, on 19 martie 2014 - 22:53, said:

Si da, iti suntem superior tie (cel putin eu )

Mi-oi fi, ca nu te cunosc. Dar motivul nu e ca tu nu ai fb iar eu am.

#22
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Optiunea de a nu mai primi update-uri in timeline de la o persoana, fara sa-i dai "unfriend" se numeste "unfollow". Ramaneti "prieteni" si poti sa-i dai "follow" inapoi oricand. Asta e util in special pentru unii care posteaza exagerat de mult tot felul de nimicuri, sau pentru "prieteni" pe care de fapt nu prea ii cunosti dar din oarece motiv te-ai "pricopsit" cu ei pe lista de "friends".

Edited by MrReason, 20 March 2014 - 02:37.


#23
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Ai dreptate, am scos si eu de pe timeline oameni care in realitate sunt okey dar in mediul virtual parca au baut gaz. Cei pe care nu ii cunosc in realitate nu ii adaug.

#24
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Vad ca nu s-a discutat despre un anumit aspect. Da, se poate trai fara Facebook. Da, se poate trai fara forum. La fel cum se poate trai si fara internet. Dar sa zicem ca ai nevoie de o anumita informatie. Informatie pe care o cauti pe internet si o gasesti pe un forum. Daca vrei sa contribui, trebuie sa te inscrii. Astfel ne lovim de o problema: nu te poti inscrie, daca nu ai cont de Facebook. Deocamdata e optional (si pe site-urile de joburi am observat): inscrie-te sau logheaza-te cu contul de Facebook. Dar ce se va intampla in viitor?

#25
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,987
  • Înscris: 30.10.2003
Mai bine deschide un topic si despre aceasta tema, ca sa nu facem aici un ghiveci.
Sunt multe de discutat si pe subiectul respectiv.


#26
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 16.01.2006

View PostMrReason, on 20 martie 2014 - 02:36, said:

Optiunea de a nu mai primi update-uri in timeline de la o persoana, fara sa-i dai "unfriend" se numeste "unfollow". Ramaneti "prieteni" si poti sa-i dai "follow" inapoi oricand. Asta e util in special pentru unii care posteaza exagerat de mult tot felul de nimicuri, sau pentru "prieteni" pe care de fapt nu prea ii cunosti dar din oarece motiv te-ai "pricopsit" cu ei pe lista de "friends".

Si uite asa, in curand ajungi sa faci cursuri de utilizare a acestei mizerii. Cum mizerie este si obiceiul din ce in ce mai raspandit de a fi nevoit sa te loghezi cu contul de feisbuci, sau yahoo, sau gmail ca sa intri pe nu-s ce site sau sa postezi un comentariu pe forumul vreunui ziar de kkt. Astfel, ajungi, pe langa faptul ca ti se creeaza profil si se stie la minut ce ai facut pe net, te trezesti ca iti pierzi ore din viata pentru niste nimicuri.

View Postcatalina1, on 19 martie 2014 - 16:10, said:

Wow, cata superioritate! Realizati ca suntem pe un forum public, nu? De ce credeti ca FB e asa inutil si pierdere de vreme, dar softpedia nu e?

Este o mare diferenta intre feisbuci si softpedia. Feisbuci este in primul rand un instrument de control si indobitocire in masa - daca ai fi obligat pe cineva sa-ti dea datele personale sau poze cu el in cuxxl gol, ar fi protestat si te-ar fi dat in judecata. In schimb, si-a creat cont pe feisbuci si si-a pus pe masa intreaga viata, fara sa-l oblige cineva, ba mai mult isi consuma timp pretios din viata cu prostii inutile. Cunosc persoane care intra in sevraj daca nu pot verifica de trei ori pe zi ce li se intampla pe cont.

Edited by mymothman69, 20 March 2014 - 08:39.


#27
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,987
  • Înscris: 30.10.2003
Maxim 5 minute pe zi stau pe FB, atunci cand intru, ca sunt zile cand nu intru deloc. Zilele astea urc niste poze cu ala mic, lumea intreaba de el. De ce ar fi mizerie numai voi stiti.

O alta chestie faina sunt grupurile. Am un grup numit Familie unde sunt membrii doar cei aproiati.
In curand o sa-i iau lui taica-miu o tableta si il instruiesc in ale FB. Pe langa povestile pe care i le debitez saptamanal la telefon, o sa vada si poze, poate chiar filmulete. Toate pe FB. Nu trebuie yahoo, flickr, youtube s.a.m.d.
E o adevarata comoara FB asta, ca sa-ti tii familia aproape.

Edited by Bursul, 20 March 2014 - 09:58.


#28
hesu154

hesu154

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.08.2013

View PostNenea Zap, on 19 martie 2014 - 15:20, said:

Esti hesu154.
Personalitati multiple? Posted Image
Nu eu. Celalalt. A facut un typo.

View Postcatalina1, on 19 martie 2014 - 16:10, said:


Wow, cata superioritate! Realizati ca suntem pe un forum public, nu? De ce credeti ca FB e asa inutil si pierdere de vreme, dar softpedia nu e?
E greu sa dai sfaturi fara acoperire pe facebook. Asculta la mine ce iti zic.

View PostBursul, on 20 martie 2014 - 09:52, said:

Maxim 5 minute pe zi stau pe FB, atunci cand intru, ca sunt zile cand nu intru deloc. Zilele astea urc niste poze cu ala mic, lumea intreaba de el. De ce ar fi mizerie numai voi stiti.
De cat timp ai cont? De cat timp ai activitate?
Estimez undeva la 2 ani.

----------------------------------------------------

Inca de pe vremea cand oamenii umblau cu mult par la coaie, si doar cu o blana de oaie, ei aveau unelte. Primele unelte erau facute din pietre, bete si pietre legate de bete. Pentru a aprinde focul foloseau cremene, iar pentru a taia, ascuteau pietre.

Unul dintre ei plictisit de ascutit pietre, mai lenes din fire, a folosit alama pentru a face primul cutit din alama. Alamel a dat share. Folowerii, i-au dat like. Nu toti, ca erau si hateri. Si s-au apucat sa isi faca propriile cutite de alama. Multora nu le iesea, asa ca i-au dat comanda prin intermediul paginii de facebook: CutiteAlama.

A primit multe comenzi, iar datorita retelei sociale a reusit sa ii scoata din business pe CutiteDePiatra, CutiteDeLemn, TaieCuSfoara. Asa ca acestia si-au sters contul.

Curand insa, a aparut Fierarel. Alamel a dat faliment, pentru ca toti si-au cumparat cutite de fier.

Unii invatasera sa manuiasca cutitele asa de bine, ca taiau recolte, animale si alte lucruri necesare foarte foarte repede. Unii au incercat sa fie la fel de rapizi, dar s-au taiat. S-au infectat si au murit.Nu toti, dar astia tipau cat de cacat sunt cutitele de fier. Tipau de obicei la cei ce foloseau cutite tocite. Dar acestia nu intelegeau ce e asa periculos, asa ca isi vedeau de ale lor.

Cei care au manuit cutite, s-au taiat si au scapat, au trecut la unelte specializate, coasa, secure, briceag, satâr.. Pentru ca mai devreme sau mai tarziu, toti reuseau sa se taie. Cutitele au continuat sa fie folosite, dar oamenii au inteles pericolele la care se expun.

Legenda spune ca, unii inca folosesc cutite de piatra...

#29
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,987
  • Înscris: 30.10.2003
Sunt 3 ani. L-am facut special cand am plecat din Romania, altfel nu aveam nevoie de el.

Ce relevanta are de cand am eu cont pe FB?

Edited by Bursul, 20 March 2014 - 11:03.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate