Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 

Perioada service aragaz

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,369
  • Înscris: 08.09.2006
Buna seara,

Am si eu un aragaz gorenje cumparat de la emag. La cam 2 luni de la cumparare mama a picurat putina apa pe geamul ala de la aragaz fara sa vrea si asta parca a explodat. Probabil ca nui normal sa se intample asta, am mai avut alte aragaze si nu s-a spart la nici unul geamul, in fine, ideea e ca am zis ca nu are rost sa incercam pe garantie, asa ziceau si cei din service din Craiova. Ca poveste asa, am fost la cei din Craiova(aici locuiesc) si dupa vreo o luna imi zic cat ma costa geamul si o cana pentru un storcator gorenje, 300 geamul si 50 cana parca. Cam mult pentru un geam, plus ca statusem o gramada, sun la cei de la Valcea(hi-fi service) astia in 2 zile imi dau pretul, mult mai bun, 250 de lei ambele, zic hai sa faca comanda, trece cam o luna si ceva si dupa 2 telefoane in care imi tot zic ca e pe drum(achitasem un avans de 150 la banca) imi zice unu ca nu e comanda facuta (asta inainte de Craciun) ca nu ii trimisesem dovada platii prin e-mail desi nimeni nu imi spusese sa trimit plata aia. Ii trimit aia in speranta ca mi-o da geamul, imi da reply pe mail ca e totul ok si imi zice ca in 2 saptamani sau ceva de genul il am, de atunci au trecut 3 luni in care ma tot amana, le-am dat mailuri, i-am sunat, o data mi-au zis ca au primit coletul dar ca era geamul din fata, etc... Ce naiba le fac, sunt cam 3 luni de atunci si ne trebe geamul ala...

Asa aragazul e in garantie, nu le pot cere de mil schimbe sau sa ii fortez cumva? Ce sa fac? Sa ma duc la ANPC? Ma gandesc ca in ultima instanta le cer banii inapoi ca altceva nu stiu ce sa fac...

#2
derago

derago

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 19.10.2013
Cere-le banii inapoi si pune-i sa-ti schimbe geamul pe garantie.
Si la refuz fa-le plangere la ANPC.

#3
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Nu are de ce sa se sparga geamul daca ai picurat apa pe el. E o chestie la care teoretic sunt gandite sa reziste. Nici nu vad insa cum ai putea sa dovedesti ca asta a fost situatia.

#4
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,369
  • Înscris: 08.09.2006
Pai asa e! Cum sa dovedesc, oricand vor zice ca geamul ala a fost spart de mine ca a cazut ceva pe el insa geamul ala in contact cu picaturile de apa parca a explodat, s-a umplut bucataria de cioburi mici, unele au ajuns la 4-5 m distanta...

In fine, vad ca tipii nu raspund. O sa ii sun maine ca azi e marti si sa le cer banii.

Eu eram interesat daca nu sunt obligati cumva sa schimbe geamul ala sau sa imi returneze produsul in ceva nr de zile de cand am solicitat. adica nah ei pot sa imi tina comanda aia la nesfarsit acolo? Adica nu sunt obligati cumva sa o onoreze dupa un anumit timp? Lor cine le da licenta pentru a fi autorizati ca service gorenje, la aia nu ma pot plange?

#5
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Nu am zis ca nu s-a intamplat asa. Ci doar ca va fi extrem de greu de dovedit. Vezi ca trebuie sa ai un certificat de garantie si o cartica (sau numai una din ele),  unde ar trebui sa scrie ce e acoperit de garantie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate