Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

In infinita Sa intelepciune Dumnezeu a creat:virusii,bacteriile,streptococii si stafilococii!

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
22 răspunsuri în acest subiect

#1
Hooly-Mooly

Hooly-Mooly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 54
  • Înscris: 24.02.2014
Inca de la inceputurile Creatiei,Atotputerniculi si Atotbunului Dumnezeu,cel la care se inchina crestinii desigur nu idolii paganilor,a creat aceste microorganisme,unele dintre ele avand un rol bine determinat dupa creerea oamenilor!
Acela de a-i ucide,de multe ori inca din pruncie sau copilarie.Darurile minunate numite de noi variola,varicela,tifos,holera,lepra,ciuma au fost date nu ca pedeapsa ci ca binecuvantare!
Scopul era acela de a-i aduce cat mai degraba in Imparatia Cerurilor pe bietii muritori,cu cat mai degraba,cu atat mai bine ca nu apucau sa pacatuiasca grav si astfel sa ajunga in Focul Gheenei!
In locul unei vieti lungi si mizerabile in chinuri si nevoi aici In lumea celui Rau,se ajungea la fericirea vesnica din Ceruri!
Dar oamenii indemnati si sfatuiti de cel Viclean au descoperit de vreo suta de ani leacuri care sa ucida microbii si astfel oamenii au ajuns sa traiasca mult si sa pacatuiasca fara masura!
Asa ca sa nu se puna la indoiala bunatatea Domnului judecand pe dos,ci sa se inteleaga ca planul initial era cel bun si asta medical e malefic!.............Sau?!?...............nu o fi asa?

#2
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.620
  • Înscris: 08.03.2008
Ce mai astepti pe pamantul asta pacatos? Fugi repede in imparatia cerurilor, te asteapta acolo 100 de virgine sau asta era de la alta echipa, nu mai stiu...

#3
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.051
  • Înscris: 04.07.2009
Daca vrei iti dau eu niste xanax, o sa-mi fie dor de el dar sunt sigur ca tu ai mai mare nevoie de el.

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.268
  • Înscris: 10.08.2006

 Hooly-Mooly, on 26 februarie 2014 - 01:41, said:

In infinita Sa intelepciune Dumnezeu a creat:virusii,bacteriile,streptococii si stafilococii!
De aceea acest zeu este unul sadic: http://forum.softped...dic-i-orgolios/

#5
boxerbull

boxerbull

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 980
  • Înscris: 25.05.2009
wow! ai descoperit apa calda in 2014? felicitari, ai castigat la bingo!

#6
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.983
  • Înscris: 08.01.2014

 OriginalCopy, on 26 februarie 2014 - 03:07, said:

De aceea acest zeu este unul sadic: http://forum.softped...dic-i-orgolios/

De fapt: NU ESTE, ne există. :P

#7
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.268
  • Înscris: 10.08.2006

 Ouroboros, on 26 februarie 2014 - 07:58, said:

De fapt: NU ESTE, ne există. Posted Image
Pentru credinciosi, halucinatiile sunt reale Posted Image

#8
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.004
  • Înscris: 29.01.2013

 Hooly-Mooly, on 26 februarie 2014 - 01:41, said:

Inca de la inceputurile Creatiei,Atotputerniculi si Atotbunului Dumnezeu,cel la care se inchina crestinii desigur nu idolii paganilor,a creat aceste microorganisme,unele dintre ele avand un rol bine determinat dupa creerea oamenilor!
Acela de a-i ucide,de multe ori inca din pruncie sau copilarie.Darurile minunate numite de noi variola,varicela,tifos,holera,lepra,ciuma au fost date nu ca pedeapsa ci ca binecuvantare!
Scopul era acela de a-i aduce cat mai degraba in Imparatia Cerurilor pe bietii muritori,cu cat mai degraba,cu atat mai bine ca nu apucau sa pacatuiasca grav si astfel sa ajunga in Focul Gheenei!
In locul unei vieti lungi si mizerabile in chinuri si nevoi aici In lumea celui Rau,se ajungea la fericirea vesnica din Ceruri!
Dar oamenii indemnati si sfatuiti de cel Viclean au descoperit de vreo suta de ani leacuri care sa ucida microbii si astfel oamenii au ajuns sa traiasca mult si sa pacatuiasca fara masura!
Asa ca sa nu se puna la indoiala bunatatea Domnului judecand pe dos,ci sa se inteleaga ca planul initial era cel bun si asta medical e malefic!.............Sau?!?...............nu o fi asa?

In infinita Sa Intelepciune, Dumnezeu-Cuvantul n-a creat bacteriile si virusurile (virusii-s doar in domeniul informatic) ci bionii (aka somatidele). Depinde numai si numai de om daca se imbolnaveste sau nu.
Virusurile si bacteriile sunt inventia fantasmagorica a unui personaj numit Pasteur (azi ar fi fost numit copy-pasteur), un simplu chimist, dar care a avut un gand "maret": $$$ pentru el, iar industria farmaceutica a fost extrem de fericita sa-l bage pe fraier la inaintare, caci profiturile sale vor atinge cote extrem de inalte.
Mai multe poti afla aici si aici.
Ateii nu vor adera la asa ceva deoarece ei cred in bubuitura magico-S.F. si maimuta evoluata cu cravata si smartfon.

Editat de SOCRATE_MMXII, 26 februarie 2014 - 08:50.


#9
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.000
  • Înscris: 27.09.2008
Si calculatoarele sint niste halucinatii si faptul ca ni se pare ca discutam la distanta cu alte persoane sint doar halucinatii de la fumat prea multa iarba.

#10
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.531
  • Înscris: 30.09.2006
"Atotbunului Dumnezeu"
tu vezi doar partea buna a lui dumnezeu. asa e, este bun, dar mai are o parte in care zice ca e "drept"
deci ce ai astepta? tu sa il injuri in toate felurile si sa nu te loveasca nici un virus???

#11
TOPCATBV

TOPCATBV

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.265
  • Înscris: 03.01.2005

 D3an, on 26 februarie 2014 - 09:32, said:

"Atotbunului Dumnezeu"
tu vezi doar partea buna a lui dumnezeu. asa e, este bun, dar mai are o parte in care zice ca e "drept"
deci ce ai astepta? tu sa il injuri in toate felurile si sa nu te loveasca nici un virus???
Eu am vazut copii care nu stiau sa vorbeasca infectati de virusi.

 SOCRATE_MMXII, on 26 februarie 2014 - 08:47, said:

In infinita Sa Intelepciune, Dumnezeu-Cuvantul n-a creat bacteriile si virusurile (virusii-s doar in domeniul informatic) ci bionii (aka somatidele). Depinde numai si numai de om daca se imbolnaveste sau nu.
Virusurile si bacteriile sunt inventia fantasmagorica a unui personaj numit Pasteur (azi ar fi fost numit copy-pasteur), un simplu chimist, dar care a avut un gand "maret": $$$ pentru el, iar industria farmaceutica a fost extrem de fericita sa-l bage pe fraier la inaintare, caci profiturile sale vor atinge cote extrem de inalte.
Mai multe poti afla aici si aici.
Ateii nu vor adera la asa ceva deoarece ei cred in bubuitura magico-S.F. si maimuta evoluata cu cravata si smartfon.
Inainte de Pasteur si a sa industrie farmaceutica oamenii mureau numai pentru ca se saturau de atata trait.

#12
Hooly-Mooly

Hooly-Mooly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 54
  • Înscris: 24.02.2014

 TOPCATBV, on 26 februarie 2014 - 09:41, said:

Eu am vazut copii care nu stiau sa vorbeasca infectati de virusi.


Inainte de Pasteur si a sa industrie farmaceutica oamenii mureau numai pentru ca se saturau de atata trait.
Se pare ca te-ai prins de ce vroiam sa spun cu adevarat folosind limbajul si logica credinciosului fanatic dar ateu fiind de fapt!

 D3an, on 26 februarie 2014 - 09:32, said:

"Atotbunului Dumnezeu"
tu vezi doar partea buna a lui dumnezeu. asa e, este bun, dar mai are o parte in care zice ca e "drept"
deci ce ai astepta? tu sa il injuri in toate felurile si sa nu te loveasca nici un virus???
Este nu numai Atotbun este si Atotputernic si Atotstiutor,in plus e Trei In Unul,Tata,Fiu,Duh Sfant,vai cat de minunat este Domnul Dumnezeul nostru si al stramosilor nostri!Sa-i inchinam urgent imnuri de slava si lauda,sa mergem pe strazi ascultand si fredonand psalmi de preamarire folosind castile conectate la smartphonuri a caror memorie nu trebuie cu nici un chip sa contina altceva decat muzica sfanta pentru a nu deveni unelte ale Necuratului!

 SOCRATE_MMXII, on 26 februarie 2014 - 08:47, said:

In infinita Sa Intelepciune, Dumnezeu-Cuvantul n-a creat bacteriile si virusurile (virusii-s doar in domeniul informatic) ci bionii (aka somatidele). Depinde numai si numai de om daca se imbolnaveste sau nu.
Virusurile si bacteriile sunt inventia fantasmagorica a unui personaj numit Pasteur (azi ar fi fost numit copy-pasteur), un simplu chimist, dar care a avut un gand "maret": $$$ pentru el, iar industria farmaceutica a fost extrem de fericita sa-l bage pe fraier la inaintare, caci profiturile sale vor atinge cote extrem de inalte.
Mai multe poti afla aici si aici.
Ateii nu vor adera la asa ceva deoarece ei cred in bubuitura magico-S.F. si maimuta evoluata cu cravata si smartfon.
Da,Da Pasteur si Fleming au fost diavoli incarnati care au nenorocit omenirea!

#13
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.987
  • Înscris: 01.03.2013

 Hooly-Mooly, on 26 februarie 2014 - 01:41, said:

Darurile minunate numite de noi variola,varicela,tifos,holera,lepra,ciuma au fost date nu ca pedeapsa ci ca binecuvantare!
Cu cateva luni in urma, povestea cineva din familie ca a vazut un interviu cu un medic pus in situatia de a scoate ambii ochi la un copil de 2 ani bolnav de cancer pentru a-i prelungi viata.

Completare ulterioara:
Oare un atotputernic si atotcunoscator nu putea proiecta un aparat reproducator la femei care sa nu implice menstruatia si toate chinurile prin care trec toate femeile care n-au ajuns inca la menopauza in fiecare luna?

Editat de kolfleading, 26 februarie 2014 - 09:58.


#14
Hooly-Mooly

Hooly-Mooly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 54
  • Înscris: 24.02.2014

 DjMx, on 26 februarie 2014 - 02:49, said:

Daca vrei iti dau eu niste xanax, o sa-mi fie dor de el dar sunt sigur ca tu ai mai mare nevoie de el.
Nu-mi da fratele meu xanax si alte inventii diabolice,da-mi apa sfintita cea nestricatoare si atotvindecatoare,un pic de tamaie pentru a inalta miros de buna mireasma Stapanului Stapanilor si Imparatului Imparatilor!

 kolfleading, on 26 februarie 2014 - 09:55, said:

Cu cateva luni in urma, povestea cineva din familie ca a vazut un interviu cu un medic pus in situatia de a scoate ambii ochi la un copil de 2 ani bolnav de cancer pentru a-i prelungi viata.

Completare ulterioara:
Oare un atotputernic si atotcunoscator nu putea proiecta un aparat reproducator la femei care sa nu implice menstruatia si toate chinurile prin care trec toate femeile care n-au ajuns inca la menopauza in fiecare luna?
Iti dai seama ce binecuvantat e acel copil,nu va mai pacatui cu privirea,si nu va fi pus in dilema de a-si scoate singur un ochi asa cum indeamna Mantuitorul in caz ca pacatuiesti privind si jinduind.Planul Lui e mai presus de intelegerea noastra!

 rickysyv, on 26 februarie 2014 - 02:45, said:

Ce mai astepti pe pamantul asta pacatos? Fugi repede in imparatia cerurilor, te asteapta acolo 100 de virgine sau asta era de la alta echipa, nu mai stiu...
Prea tarziu,daca muream de mic in chinuri imi era salvat sufletul de pacate dar acum,poate ca greselile mele temporare vor fi pedepsite vesnic de Bunul Pastor!

#15
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.004
  • Înscris: 29.01.2013

 TOPCATBV, on 26 februarie 2014 - 09:41, said:

Inainte de Pasteur si a sa industrie farmaceutica oamenii mureau numai pentru ca se saturau de atata trait.

Poti sa-ti sustii afirmatia cum ca oamenii mureau in jurul varstei de 40 ani asa cum sustin maimutele evoluate cu cravata si aifon?

@Hooly-Mooly: saracutul de tine, ai uitat sa-ti iei medicamentele azi, iar tulburarea bipolara s-a facut simtita.
Ia o pauza sa-ti revii.

Editat de SOCRATE_MMXII, 26 februarie 2014 - 15:25.


#16
TOPCATBV

TOPCATBV

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.265
  • Înscris: 03.01.2005

 SOCRATE_MMXII, on 26 februarie 2014 - 15:25, said:

Poti sa-ti sustii afirmatia cum ca oamenii mureau in jurul varstei de 40 ani asa cum sustin maimutele evoluate cu cravata si aifon?
Nu stiu cand mureau, stiu ca se sinucideau de plictiseala data de sutele de ani de trai fara virusi si bacterii nasoale.

#17
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 25.550
  • Înscris: 13.09.2010

 TOPCATBV, on 26 februarie 2014 - 15:33, said:

Nu stiu cand mureau, stiu ca se sinucideau de plictiseala data de sutele de ani de trai fara virusi si bacterii nasoale.
Dar de ăsta ce spui ? Că nu s-a născut în era ştiinţifică cu medicamentele care prelungesc viaţa .

http://www.obiectiv....-ani_32111.html

#18
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.000
  • Înscris: 27.09.2008

 pacopaco1967, on 26 februarie 2014 - 17:49, said:

Dar de ăsta ce spui ? Că nu s-a născut în era ştiinţifică cu medicamentele care prelungesc viaţa .

http://www.obiectiv....-ani_32111.html
Zi ca a pus careva gresit 100 de ani in plus. Inchipuie-ti ce evidente aveam noi dupa al doilea razboi mondial despre cei care se nascusera inainte cu 70+ ani de razboiul de independenta. Si descoperite la 60 ani dupa

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate