Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

Permis suspendat neacordare de prioritate.

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
SergiuAlx

SergiuAlx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.01.2014

View PostPekiasan, on 15 februarie 2014 - 04:18, said:

1. NU
2. DA
3. NU
Ai facut contestatie la judecatorie? Daca faceai cereai un ,,certificat de grefa" si cu el iti obtineai imediat permisul inapoi. Pana se judeca cauza. Si aveai sanse de castig daca ai un avocat bun.


Nota:
ORICE PV DE LA CIRCULATIE TREBUIE CONTESTAT. INDIFERENT DACA ESTI SAU NU VINOVAT. NU COSTA ABSOLUT NIMIC DAR LE MAI DATI PESTE NAS AGENTILOR!

Îţi mulţumesc pentru răspuns. Cel mai de ajutor. Că despre ceilalţi, doar gura mare o aveţi. Sunteţi voi inteligenţi, România, frate.

#20
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 16.12.2011
Cand o sa fie si Garcea corect atunci o sa-l tratez si eu corect. Dar cand peste 90% din politistii de la rutiera sunt spagari si hoti marlani imi pare rau dar nu pot avea nici un pic de respect pentru ei si pentr faptele (ca munca nu e) lor. Pana atunci contest tot.

#21
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006

View PostSergiuAlx, on 15 februarie 2014 - 12:42, said:

Îţi mulţumesc pentru răspuns. Cel mai de ajutor. Că despre ceilalţi, doar gura mare o aveţi. Sunteţi voi inteligenţi, România, frate.

nu sunt total de acord cu postul la care ai raspuns,

eu am depus contestatie pentru tatal meu , i-a luat garcea permisul 2 luni de zile + amenda mare pentru ca cica nu ar fi oprit la semnalele lui-nu a dat prioritate-si a fugit de organ ( tatal lucra in transport persoane la acel moment dat ,cum ai putea crede ca a fugit cu autocarul plin de oameni de garcea?) .

In fine ,nu m-a costat absolut nimic DAr toata tarasenia s-a intins pe 3 luni de zile, 2 prezente la judecator + timp pierdut pentru plimbat acte intre politie si judecatorie.

Cu acel certificat de grefa mie nu mi-au returnat permisul instantaneu ci mi-au spus ca trebuie sa vin cu certificatul de grefa in ziua in care expira dovada de conducere ! (probabil pentru a le mai elibera lor programul) .

Garcea la randul lui a trimis si el o scrisoare la judecator in care isi prezenta si versiunea lui a intamplarii, la fel scrisa foarte frumos , dupa legi (deh au si ei PR-ul lor) .

De obicei castigi,dar te taraganezi pe mult timp si stai mult pe la cozi !

Edited by Al3csutzul, 15 February 2014 - 13:32.


#22
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 16.12.2011
Eu vorbeam in ideea ca , oricum, la agentii de la pulitia rutiera, cand se fac avansarile, majorari salariale, evidentieri, sedinte...etc. conteaza cate procese verbale contestate au avut, Stiu sigur asta. De aceia spun . Eu am avut, spre exemplu 2 PV contestate la rutiera in care eram sigur ca nu am cum sa am castig de acuza dar le-am indrumusetat dosarul de avansare marlanilor de la rutiera. Am facut poze cu masina pulitiei parcata neregulamentar in intersectie, am facut referat catre seful SPR Botosani, am descris cu lux de amanunte orice gest ce mi s-a parut nelalocul lui, ama analizat PV-ul si m-am agatat de orice chichita. Am primit chiar raspuns de la SPR Bt cum ca cazul meu a fost prelucrat cu toti subofiterii din judet in sedinta comuna ca exemplu de ,,asa nu", In conditiile astea nu ma intereseaza ca oricum am platit amenda si am ramas fara permis 30 zile daca am reusit sa-l frec in tub oleaca pe pulitaiul de neam prost.
Deci, revin cu AXIOMA:
ORICE AMENDA, PROCES-VERBAL DE CONTRAVENTIE DE LA RUTIERA TREBUIE CONTESTATA. REPET: NU COSTA NIMIC. DAR II FRECATI OLEACA PE MARLANII CARE SCRIU PROCESUL. NU CONTEAZA DACA ESTI VINOVAT SAU NU. CONTESTA ORICE PV.!!

#23
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,131
  • Înscris: 24.02.2006
cand o sa mai cresti o sa realizezi ca respectivii sunt platiti din taxele tale si ca pentru ei "frecusul" pe car eiti imaginezi tu ca li-l dai e de fapt un soi de cocediu, o evadare din indatoririle cotidiene.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate