Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea
 Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?
 recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 

Recomandari blender raw food

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#127
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005
Am citit multe comentarii legate de Oster Versa 1400 si unii se plang ca nu este chiar la asteptarile pe care le aveau de la el, ceea ce nu inteleg este de ce pe pagina biovita toata lumea lauda mx1500 si nu vine nici macar unu sa zica "mai raman totusi samburi sau bucatele mici" sau "cremele nu sunt chiar asa fine, poate sunt mai putin pretentiosi decat clientii de Oster? Eu am pipait un Versa prin Italia, intr-un market (era 240 eur) nu mi s-a parut ceva wow, baza este foarte mare si destul de usoara, mai "china" asa.. Maine dau un telefon la biovita sa intreb una alta de blender, poate are cineva chef sa stea de vorba cu mine.

Edited by cibibikeru, 26 February 2017 - 21:23.


#128
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011

 cibibikeru, on 26 februarie 2017 - 21:23, said:

Am citit multe comentarii legate de Oster Versa 1400 si unii se plang ca nu este chiar la asteptarile pe care le aveau de la el, ceea ce nu inteleg este de ce pe pagina biovita toata lumea lauda mx1500 si nu vine nici macar unu sa zica "mai raman totusi samburi sau bucatele mici" sau "cremele nu sunt chiar asa fine, poate sunt mai putin pretentiosi decat clientii de Oster? Eu am pipait un Versa prin Italia, intr-un market (era 240 eur) nu mi s-a parut ceva wow, baza este foarte mare si destul de usoara, mai "china" asa.. Maine dau un telefon la biovita sa intreb una alta de blender, poate are cineva chef sa stea de vorba cu mine.
Ai reusit sa iei legatura cu ei ?

#129
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005
Da, am sunat ieri, o sa comand un MX1500 zilele acestea.

#130
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011

 cibibikeru, on 03 martie 2017 - 23:41, said:

Da, am sunat ieri, o sa comand un MX1500 zilele acestea.
Ai posibilitatea sa il returnezi in termen de 14 zile daca comanda este facuta online conform legislatiei romanesti.

#131
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005
Da, stiu dar teoretic daca este folosit nu se mai accepta.. oricum maine cred ca il primesc.

#132
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005

 cibibikeru, on 06 martie 2017 - 21:37, said:

Da, stiu dar teoretic daca este folosit nu se mai accepta.. oricum maine cred ca il primesc.
Legal cred ca sunt obligati sa il accepte si sa perceapa o taxa de diminuare a valorii de vanzare. Eu merg pe ideea ca este ok si isi face treaba, persoana cu care am vorbit mi-a povestit ce si cum cu ele, ca au fost la un targ de blendere si au ales un model pe care l-au considerat cel mai bun raport calitate/pret si l-au adus in Romania sub brand-ul lor, la fel cu celelalte produse din oferta lor probabil. Toata lumea pare multumita de produs, au foarte multe comentarii pe site, dar stii cum e, cand nu esti multumit de produs te apuci si faci scandal, cand esti multumit de el, te intorci cel mult sa postezi un "multumesc" sau "produsul e ok", nu stai sa faci review-uri in detaliu ca nu te plateste nimeni.. Am vazut ca au si un storcator de fructe fain, motor cu inductie 240w, melc/sita din ultem, gura larga de alimentare si asta la 800 lei + garantie 10ani motor etc.

Edited by cibibikeru, 06 March 2017 - 22:54.


#133
iamnotarobot

iamnotarobot

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.03.2017

 cibibikeru, on 06 martie 2017 - 22:53, said:

Am vazut ca au si un storcator de fructe fain, motor cu inductie 240w, melc/sita din ultem, gura larga de alimentare si asta la 800 lei + garantie 10ani motor etc.

cum se numeste, te rog?
sau un link?

#134
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005
Modelul SJ5000

https://www.biovita....at-biovita.html

Edited by cibibikeru, 07 March 2017 - 15:14.


#135
iamnotarobot

iamnotarobot

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.03.2017
mda, pare un picut mai profi decat ce am eu acum

merci!

#136
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005
Am pus un mar intreg in blender si l-a facut zob, am turnat continutul in chiuveta si am cautat cu mana resturi, in afara de 3 bucatele ca niste firimituri mici (de la samburi) era totul "apa"
Ramane sa il testez pe bune cu chestii baubile/mancabile.

Edited by cibibikeru, 08 March 2017 - 22:13.


#137
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011

 cibibikeru, on 08 martie 2017 - 22:12, said:

Am pus un mar intreg in blender si l-a facut zob, am turnat continutul in chiuveta si am cautat cu mana resturi, in afara de 3 bucatele ca niste firimituri mici (de la samburi) era totul "apa"
Ramane sa il testez pe bune cu chestii baubile/mancabile.
Asteptam poze Posted Image

Detalii cutit, angrenaje metalice ..produse care le face (inghetata?)
Are manual in romana ?

Edited by tataiepure, 08 March 2017 - 23:25.


#138
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005
Totul este full metalic, e un fel de jtc omniblend modelul ne-digital, e bine ca ai control deplin, baza este enorma, cana este ingusta si inalta (flexeaza putin dar nu cred ca este o problema) are 6 lame (mai sunt doua sub cele din poza), face o galagie decenta, nu se aud sunete ciudate in timp ce lucreaza. Are niste picioare foarte moi care preiau vibratiile. Ca sa iti dai seama de dimensiuni, am pus poza langa un Saeco Minuto care e destul de mare.

Are manual in lb romana, etichetele de pe el sunt in romana, zici ca e facut in ro :)

N-am avut ce face si am bagat o portocala si o lamaie (curatate de coaja si de samburi) cateva cuburi de gheata, 750ml apa si ceva zahar brun melasa, a iesit ceva interesant, un fel de suc de centrifuga cu multa spuma si pulpa fina (deranjeaza putin pe gat dar nu ai cum altfel daca vrei sa pastrezi pulpa)

Am pus banane la congelator dar cred ca abia in weekend o sa am timp sa incerc o inghetata sau un smoothie ceva mai gros.

Attached File  IMG_1442.JPG   2.38MB   33 downloads
Attached File  IMG_1442.JPG   2.67MB   33 downloadsAttached File  IMG_1442.JPG   2.62MB   29 downloadsAttached File  IMG_1442.JPG   2.16MB   32 downloadsAttached File  IMG_1442.JPG   2.36MB   27 downloads

Edited by cibibikeru, 09 March 2017 - 00:16.


#139
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Deci nu este facut in RO? As fi avut mai multa incredere.
Centre de service dau in Bucuresti?
Aceeasi senzatie pe gat am avut-o cu smothie facut la nutribulet fata de ce eream obisnuit.
Incearca sa pui cuburi de gheata la urmatorul smoothie si sa lasi procesul mai mult timp.

Sau poate nu iai dat viteza maxima.

Edited by ggelu, 11 March 2017 - 06:49.
NU mai cita mesajul anterior !


#140
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005

 tataiepure, on 09 martie 2017 - 19:58, said:

Deci nu este facut in RO? As fi avut mai multa incredere.
Centre de service dau in Bucuresti?
Aceeasi senzatie pe gat am avut-o cu smothie facut la nutribulet fata de ce eream obisnuit.
Incearca sa pui cuburi de gheata la urmatorul smoothie si sa lasi procesul mai mult timp.

Cred ca doar la ei in Cluj se rezolva, trimit curier.
Pulpa de la citrice, mai fin de atat nu cred ca se poate, nu are cum sa dispara complet..

#141
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005
1 iaurt grecesc, o banana inghetata, 2 cuburi de gheata, 1 ou crud, 5 prune deshidratate, niste piersici ramase dintr-un compot, a iesit ultra fin. O sa caut reteta de inghetata, am observat ca incalzeste continutul destul de mult, probabil pentru inghetata totul trebuie pus congelat.

#142
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Vitamix includ in cost si cartea de bucate...insa exista dvd-ul lor cu retete gratis pe youtube

#143
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005

 tataiepure, on 10 martie 2017 - 17:35, said:

Vitamix includ in cost si cartea de bucate...insa exista dvd-ul lor cu retete gratis pe youtube
Attached File  IMG_1477.JPG   2.19MB   8 downloads

Include si asta o carte cu 34 de retete in romana chiar dar la cate info gasesti pe internet in ziua de azi, e cam degeaba, doar asa sa iti faci o idee.


#144
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Da asta ziceam si eu gasesti pe net.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate