Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?

La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...
 Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...
 Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?
 

McLaren Automotive - Adio stergatoare

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
CorneliuRos

CorneliuRos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,296
  • Înscris: 05.11.2011

View PostJosef_Mengele, on 18 decembrie 2013 - 14:51, said:

S-a gandit cineva la faptul ca farurile de multa vreme nu mai au stergatoare, ci spalare prin presiune? La ce pompe de inalta presiune sunt acum, poti crea o perdea asemeni unui stergator, care sa stearga parbrizul de mizerie.
Pe naiba!  Stergatoarele de pe faruri au fost scoase din pricina faptului ca atunci cand stergeau noaptea , stateau in bataia farului si s-au gandit sa inlocuiasca cu jet de apa, care nu da rezultate la fel de bune.

In schimb eu as cere de la acesti inventatori o altfel de dracie care sa faca masina sa mearga mai tare si  sa consume mai putin.

#20
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View PostCorneliuRos, on 09 ianuarie 2014 - 19:58, said:

Pe naiba!  Stergatoarele de pe faruri au fost scoase din pricina faptului ca atunci cand stergeau noaptea , stateau in bataia farului si s-au gandit sa inlocuiasca cu jet de apa, care nu da rezultate la fel de bune.

In schimb eu as cere de la acesti inventatori o altfel de dracie care sa faca masina sa mearga mai tare si  sa consume mai putin.

fals, stergatoarele de faruri au fost scoase ca faceau masina mai putin fiabila si mult mai scumpa

"masina" aia exista. se numeste TGV http://en.wikipedia....Paris_-_TGV.jpg

la avioane nu trebuie stergatoare.
cand ninge si e frig se merge oricum la de-iceing, cand ploua e numai apa care se duce din cauza vantului.
ca si la casca moto. nu este nevoie, in plus nu merge pe serpentine si pe noroi, iar pentru taxi, au stergatoare cu silicon

Edited by tsunnami, 09 January 2014 - 20:42.


#21
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,010
  • Înscris: 06.01.2006
pe vremea cand eram eu tanar erau masini cu stergatoare la faruri, majoritatea Volvo aveau dar erau si pe alte marci
acum e la moda jetul de apa, mie imi consuma enorm de mult lichit de spalat pt. faruri, am rezervor de 5 litri si il consum mai repede decat cel de 2 litri de la alta masina fara spalator de faruri in aceleasi conditii de utilizare
din cauza asta cand spal parbrizul opresc farurile daca e in timpul zilei, ca sa economisesc lichid de spalat
ca sa nu mai zic ca spalatorul de faruri mi-a stricat farurile din cauza lichidului care e facut pt. sticla si nu pt. plastic, dar asta e alta poveste

Edited by sandu bogdan, 09 January 2014 - 20:46.


#22
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postsandu bogdan, on 09 ianuarie 2014 - 20:45, said:


din cauza asta cand spal parbrizul opresc farurile daca e in timpul zilei, ca sa economisesc lichid de spalat
ca sa nu mai zic ca spalatorul de faruri mi-a stricat farurile din cauza lichidului care e facut pt. sticla si nu pt. plastic, dar asta e alta poveste

sunt pe aceeasi strada cu tine, :)
cateodata uit sa opresc farurile si cand aud jetul de apa mi se rupe sufletul, :lol:

#23
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,285
  • Înscris: 15.06.2007
Are si topicul asta un titlu ca aveam senzatia ca citesc Can Can: ma si pregateam sa caut inventia prin magazine si apoi sa demontez stergatoarele masinii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate