Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?

La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...
 Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...
 Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?
 

Tanar fermier

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 26.03.2012
Prea multa atentie nici nu merita,.......ce sfaturi sa ceara, a auzit si el ca din 2014 se fac proiecte noi si crede ca o sa devina cel mai prosper fermier din batatura, de nu l-am cunoaste!

#20
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Am stiut ca vine stiutori astia care le stiu toate numa sa faca posturi.Daca vrei sa dai un raspuns da daca nu lasa-i pe cei care o scris mai sus ceva folositor.Si daca nu crezi am 20 hectare si nu vreau sa incep direct cu 20 de hectare pentru ca la mine in sat cineva inca mai are asociatie ce detine pamantul in arenda dupa ce termina el adica peste 3 ani am sa iau eu pe tot satul.Multumesc celor care au dat sfaturi utile nu celor care posteaza pentru a face numa posturi.Domnu Florici daca ai New Holland esti tare si mare asa si ai plecat tot de la Universal acuma suntem tari si mari.Multumesc inca odata celor care m-au ajutat cu sfaturi utile.

#21
CristiAgro

CristiAgro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.11.2013
Nu vă certaţi că nu se merită... nu câştigaţi nimic...

Edited by CristiAgro, 26 November 2013 - 18:12.


#22
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 26.03.2012
Pasarea malai viseaza, eu am NH, altu are Claas, altu JD si care-i problema ta de fapt? Sa inteleg sa satul tau are vreo 30 ha din care numai tu detii 25, deci esti boier cu acte! Fugi la arat ca vine primavara si n-apuci sa pui turda.

#23
CristiAgro

CristiAgro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.11.2013
Până la urma fiecare are utilajele de care are nevoie....şi pe care şi le permite... dacă are New Holland bravo lui... postezi numai lucruri aiurea TudorCJ.

#24
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011

 katlin, on 26 noiembrie 2013 - 17:17, said:

Colegu, asta nu-i flacau' ala de se lua in bete cu noi? Curios cum vine el si cere sfaturi...
Multi fac asa... SI sfaturile bune o sa fie tot timpul apreciate... Asta e rolul forumului :)

#25
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Cristiagro spune tu ce raspuns sau ce sfat o dat legat de ce am intrebat eu domnu Daniel.Satul nu are numa 30 de hectare si eu detin 25 asta ii raspunsul inca odata el o postat numa sa fie posturi acolo adaugate.Uitate la alti care au zis pune aia fa alta asteapta proiect sa vezi ce mai intra.Pana la urma cred ca raman la plantatia de catina.

#26
AGROTRON

AGROTRON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 11.03.2012
Din 2014 o sa fie o singura sesiune pt. fiecare masura pana la epuizarea fondurilor,asa ca primul venit,primul servit.Referitor la masura 112 se aloca pana la 50.000 euro de fiecare proiect si daca nu esti inregistrat in Registrul Fermelor cu mai mult de un an (se pare ca va fi modificata peroada) de cand depui proiectul,poti accesa aceasta masura cu tot ce ai pt.inceput sa beneficiezi de punctaj si UDE-uri,urmand sa te dezvolti pe parcurs.Axeaza-te pe ce stii sa faci mai bine si ce merge in zona ta.Succes!

#27
madandi

madandi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.12.2013
Buna ziua,
am incercat si eu sa fac proiectul masura 112. Am facut scoala de zootehnist si am inceput actele . dupa doua saptamani ma suna proiectantul si imi spune ca depasesc UDE si ca nu pot face nimica, animalele ferma si tot e pe numele tatalui meu. proiectantul mi-a spus ca daca preiau o parte din ferma o se va vedea in acte si nu mi se va aproba. am vreo varianta sa inchiriez
sau sa mostenesc, sau contract de vanzare cumparare, cum sa fac sa pot accesa si eu masura 112 ?
as fi foarte multumitor pentru un raspuns.!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate