Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri

Recomandare soundbar pentru telev...

Salariile romanilor urca la cer
 Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...
 Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara

Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...
 Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...

Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A
 

[FUN] De vorba cu Paula Iacob

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,086
  • Înscris: 18.09.2008
Interviu Paula Iacob:
Reporter: Buna ziua doamna Paula Iacob, avocat, daca nu gresesc...
Paula Iacob: Da, femeie jurist de cariera.
R.: De ce Paula Iacob tot timpul pe TV.
P. I.: Domnule draga, Romania TV, caci despre aceasta televiziune vorbim, este ca a doua mea casa. Acolo ma simt cel mai bine, am legat prietenii, oamenii ma cunosc.
R.: Da, chiar unii dintre ei va spun „babuta de la RTV“. Ce le raspundeti?
P. I.: Cine spune asta domnule? Credeti-ma, eu cand ma intalnesc cu lumea pe strada imi pupa mana. Imi spun ce probleme au. Evident, sunt si unii care injura. Dar cati? Niste huligani. Cand ei nici nu erau nascuti, eu eram cel mai cunoscut avocat din tara.
R.: E adevarat ca ati colaborat cu Securitatea?
P. I.: Multi vor minti, si vor spune ca au fost obligati. Ei bine, eu va spun ca nu am fost obligata. Sa stiti asta. Eu nu am fost constransa, intr-un fel sau altul. Chiar daca, si asta v-o spun sincer, eu sunt o persoana miloasa.
R.: Cat de des mergeti la Romania TV?
P. I.: Si de doua trei ori pe zi. Sigur, au fost si zile cand am fost doar odata. Si asta nu pentru ca nu aveam despre ce sa vorbesc, ci pentru ca efectiv, nu mai era loc. Veneau Monica si Vadim. Deja era plina grila.
R.: Va place pe sticla?
P. I.: Trebuie sa spun si asta, nu este confortabil sa fii pe sticla ore in sir. Cateodata mai trebuie sa mergi la baie. Dar cei de la RTV au mereu grija, si au un stoc de pelinci. Nu pot purta pampers, ma irita.
R.: De ce?
P. I.: Domnule draga, de la o varsta toate te irita, inclusiv intrebarile incomode.
R.: Am inteles, sa trecem mai departe. De ce Paula Iacob?
P. I.: Pentru ca un advocat celebru, da bine pe sticla.
R.: Nu, ma refeream, de ce numele de Paula.
P. I.: Aici e o poveste interesanta. Cand m-am nascut, tata a fugit repede la Primarie, sa ma inregistreze. Si acolo era un domn, care mai cosuma cate ceva. Asa, din cand in cand. Si in loc sa imi treaca numele de Paula, au scos un „a“.
R.: Si v-au facut baiat...
P. I.: Nu, organ. A fost jenant, ani de zile am simtit ca sunt luata cu forta si purtata in diverse locuri. Chiar si acum, cand aud pe cineva ca rosteste „cuvintele magice“, imi vine sa ma ascund. Imi este frica sa nu fiu luata cu forta, si bagata in tot felul de chestii.
R.: Nu ati incercat sa va schimbat numele, in decursul anilor?
P. I. Ba da. Am facut si o cerere la Ceausescu. Imi aduc aminte ca radea si el de numele meu. Dar nu s-a putut. Pe vremea cand eu m-am nascut, certificatele de nastere se scriau pe papirus. Abia dupa revolutie am reusit ceva, ceva. Dar nimic concret. Toate sunt la fel.
R.: Sa inteleg ca acum tot asa va cheama? Fara acel „a“?
P. I.: Nu, vai domnule, nu. Una e in act, si  alta e in inima si in suflet.
R.: Ce planuri de viitor aveti?
P. I.: Domnule, sincer nu stiu. Acum sunt avocatul lui Corneliu Vadim Tudor, si al lui Gigi Becali.
R.: Cum e sa fii avocatul lui Vadim? Este dificil?
P. I.: Deloc. Domnul Vadim este o persoana foarte linistita. Contrar celor ce se vad la televizor. Acesta este extrem de calm. Am reusit sa stau cu el de vorba cateva ore. Am vorbit despre istorie, cultura. Domnul Vadim este o „enciplodie ambulanta“.
R.: Ambulanta, ambulanta, dar cam tra-la-la...
P. I.: Nu fiti rau, va rog eu din suflet. Sa il vedeti pe domnul Vadim, cat de mult iubeste animalele. A botezat o catelusa Paula Iacob. Saraca, e asa batrana, mai are putin si moare... Sa se bucure si ea ca a purtat nume de sfant, scuze, de avocat.
R.: Cum e relatia dumneavostra, cu domnul Becali?
P. I.: Sa stiti ca nici Gigi Becali, nu este un om rau. Este milos, bun la suflet. Dumnezeu sa ii ajute. Uitati, am avut un caz, a avut o ratacire. Un tanar, a ucis cu toporul un preot. Apoi s-a cait. Sa stit ca toti avem rataciri. Si domnul Becali a avut o ratacire. Asta e, se mai intampla. O zi frumoasa va doresc, domnule draga, trebuie sa ma duc, am putina treaba. De fapt, am rezolvat-o deja...

#2
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Paula Iacob conduce, din nou, topul cu persoanele decedate cu cele mai multe apariţii la TV .
http://www.timesnewr...-aparitii-la-tv

Sute de mii de pelerini la sediul RTV, după ce în platou au ajuns moaştele Paulei Iacob .
http://www.timesnewr...le-paulei-iacob

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate