Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon
 Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti
 

Orange Yumo

- - - - -
  • Please log in to reply
1457 replies to this topic

#937
kimitza

kimitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 17.01.2014
OC pe un mobil??de ce? Sa obtii cu 50 de puncte mai mult intr-un test?? Uv?sa dai peste cap tot?qualcomm stie ce face,nu degeaba e nr 1 in productia de cpu. Inca ceva, fiecare telefon se comporta altfel la oc/uv. Daca la tine merg anumite valori,nu e valabil sa mearga si la restul. Asadar,fiecare va trebui sa isi gaseasca singuri plajele acceptabile,fara erori.
Referitor la camera,ati cumparat in primul rand un telefon. Nu zic mai multe,ca nu are rost. Overall,stock>aosp. Acum depinde fiecare ce vrea. Un sedan cu tot confortul sau o supersportiva tunata la nea gigi in garaj,fara suruburi stranse cum trebuie si fara un banal aer conditionat. 200mb(aosp) vs 600mb(stock) reprezinta tocmai diferenta aia in bine a stockului. Uiti un lucru : cei care umbla pe aici pe forumuri sunt cantitate neglijabila(cam 5% din piata). Restul de 95% e indiferent la astea. Pe aia ii intereseaza sa le mearga bine si gata. Nu cauta nod in papura. In plus,ca tot vorbesti de aosp,cati crezi ca folosesc aosp pur,fara sa modifice nimic la el? Si samsung si htc au scos telefoane google edition,cu android pur. Nu uita si seria nexus. GE-urile nu au avut succes,iar nexus,nu ramane necustomizat. Oricum o dai,tot nu e bine. Concluzia : e doar un telefon.

#938
skorpio65

skorpio65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 11.02.2014
nu stiu de ce tot vă plângeți de telefon? Al meu după update merge foarte bine. Camera este un pic slabă dar cu zoom camera pro merge bine,şi cum a spus anteriorul meu am cumpărat telefon nu camera de filmat. Cu Huawei homescreenul şi aplicațiile de muzică şi meteo de la Huawei acum sânt mulțumit de telefonul meu.

#939
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014

View Postskorpio65, on 31 martie 2014 - 10:25, said:

nu stiu de ce tot vă plângeți de telefon? Al meu după update merge foarte bine. Camera este un pic slabă dar cu zoom camera pro merge bine,și cum a spus anteriorul meu am cumpărat telefon nu camera de filmat. Cu Huawei homescreenul și aplicațiile de muzică și meteo de la Huawei acum sânt mulțumit de telefonul meu.
Slaba in sensul ca are acel autofocus?Va zic eu,camera e super buna,cea din fabrica doar ca cu ajutorul aplicatiei Zoom Cemera ii fixeaza acel auto-focus continuu.

Edited by MhzYumo, 31 March 2014 - 11:26.


#940
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
A avut cineva problema cu pixel-ul roz in camera? Ce naiba..iar s-a stricat? :(

#941
drakoniaks

drakoniaks

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.12.2013
Discutia dintre stock si custom rom nu isi are rostu cred eu.

#942
kimitza

kimitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 17.01.2014
Din moment ce sunt unii care tipa ca din gura de sarpe ca ei nu pot suporta romul orange(de parca au vazut si altceva pe telefonul asta) si ca un cm ar fi mai bun,dar fara sa expuna si avantajele....

#943
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014

View Postkimitza, on 31 martie 2014 - 17:19, said:

Din moment ce sunt unii care tipa ca din gura de sarpe ca ei nu pot suporta romul orange(de parca au vazut si altceva pe telefonul asta) si ca un cm ar fi mai bun,dar fara sa expuna si avantajele....
Numele meu nu-i nici wikipedia nici google. Cine stie diferenta dintre aosp si stock de pe nexus (care,apropo,nu-i niciuna) probabil stie singur avantajele,dezavantajele unui CM(dezavantaje nu prea exista inafara de stabilitate,si,crede-ma,varza asta facuta de orange/huawei e de 99x mai instabila decat CM la unele lucruri cum ar fii .lib-urile camerei.(ma intreb daca telefonul fara brand orange/soft orange o face la fel in camera..)
Vezi ca folosesti termeni la care nu le stii intelesul si aberezi grav..




http://forum.xda-dev...d.php?t=2547781
Încercați asta,e xposed pt. huawei framework. N-ar trrebuii sa faca fite.

Edited by Robert13x, 31 March 2014 - 17:56.


#944
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014

View PostRobert13x, on 31 martie 2014 - 15:00, said:

A avut cineva problema cu pixel-ul roz in camera? Ce naiba..iar s-a stricat? :(
Eu nu am problema asta

#945
scarabeu57

scarabeu57

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.03.2014

View PostMhzYumo, on 31 martie 2014 - 19:01, said:

Eu nu am problema asta
Nici eu nu am e ok singura problema si cred ca va ramane mult si bine e la camera

#946
vali_m30

vali_m30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 13.02.2011

View PostRobert13x, on 31 martie 2014 - 17:53, said:

Numele meu nu-i nici wikipedia nici google. Cine stie diferenta dintre aosp si stock de pe nexus (care,apropo,nu-i niciuna) probabil stie singur avantajele,dezavantajele unui CM(dezavantaje nu prea exista inafara de stabilitate,si,crede-ma,varza asta facuta de orange/huawei e de 99x mai instabila decat CM la unele lucruri cum ar fii .lib-urile camerei.(ma intreb daca telefonul fara brand orange/soft orange o face la fel in camera..)
Vezi ca folosesti termeni la care nu le stii intelesul si aberezi grav..




http://forum.xda-dev...d.php?t=2547781
Încercați asta,e xposed pt. huawei framework. N-ar trrebuii sa faca fite.
ce face asta mai pe romaneste?multumesc anticipat.

#947
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014

View Postscarabeu57, on 31 martie 2014 - 19:11, said:

Nici eu nu am e ok singura problema si cred ca va ramane mult si bine e la camera
me too

#948
kimitza

kimitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 17.01.2014
Din fericire(sau din pacate pentru unii),un telefon NU inseamna numai camera. Daca aveti pretentii la poze/filmari,treceti pe ceva dedicat,eventual un dslr sau un mirrorless. Altele sunt punctele forte ale lui yumo/g740,iar voi uitati asta. Vi le reamintesc eu: hardware decent,performante mai mult decat multumitoare,camera decenta(aici nu se evidentiaza,dar nici nu se face de rusine),baterie uluitoare,toate la un pret corect. La toate astea contribuie si softul ata de hulit.
Daca nici google nu scoate android pur si tu crezi ca AOSP(android open source project) este superior...clar. inca o data o companie de zeci de miliarde de dolari eate batuta de o mana de geeks. Propun ca google sa isi inchida usile si sa plece acasa.  Te citez "dezavantaje nu ar fi,in afara de stabilitate". Adica e rapid,ca nu prea ai servicii in background,dar,sti,uneori se mai restarteaza asa din senin,mai primesti niste FC la unele aplicatii. Dar in rest e ok. Citeste pe htcmania(daca nu intelegi spaniola,foloseste google translate) si ai sa vezi ca si g740 are aceeasi problema cu camera. Asa ca sursa va fi inutila si trebuie asteptat tot la huawei sa rezolve.

#949
skorpio65

skorpio65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 11.02.2014

View PostMhzYumo, on 31 martie 2014 - 11:25, said:

Slaba in sensul ca are acel autofocus?Va zic eu,camera e super buna,cea din fabrica doar ca cu ajutorul aplicatiei Zoom Cemera ii fixeaza acel auto-focus continuu.
da .salaba din cauza autofocusului dar cu zoom camera merge bine

eu nu l-am rootat telefonul ,am toate aplicatiile pe el,si totusi este destul de rapid pentru mine. Bateria ma tine cam doua zile cu convorbiri,cu 3-4 ore de net,cu  alarme amanate de 47 de ori pe fiecare a doua zi,plus citeva vidoeclipuri.

#950
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Eu trebuie iar sa-l trimit in garantie.Prevad ca fac scandal urat pana-mi inchid abonamentu si in veci nu mai pun mana pe orange.
Pai e posibil? E al 2-lea si acum am 3 pixeli morti la camera? Unul roz si 2 albastrii si mi se pare ca vor mai murii.
Iar stau 1 saptamana fara telefon?!

Puteti incerca: Puneti telefonul pe o suprafata neteda,astfel incat sa fie ecranul negru si incepeti filmarea.
Uita-ti-va de un pixel roz sus ,stanga. Voi il aveti sau doar eu?Si asa se salveaza filmarea,cu pixelii morti..
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pF_YadwDJsQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Sper ca nu-s singuru care vede pixeli aia..sunt 4 acum..

Edited by Robert13x, 01 April 2014 - 12:05.


#951
scarabeu57

scarabeu57

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.03.2014

View PostRobert13x, on 01 aprilie 2014 - 11:45, said:

Eu trebuie iar sa-l trimit in garantie.Prevad ca fac scandal urat pana-mi inchid abonamentu si in veci nu mai pun mana pe orange.
Pai e posibil? E al 2-lea si acum am 3 pixeli morti la camera? Unul roz si 2 albastrii si mi se pare ca vor mai murii.
Iar stau 1 saptamana fara telefon?!

Puteti incerca: Puneti telefonul pe o suprafata neteda,astfel incat sa fie ecranul negru si incepeti filmarea.
Uita-ti-va de un pixel roz sus ,stanga. Voi il aveti sau doar eu?Si asa se salveaza filmarea,cu pixelii morti..
Nu. Am nici un fel  de problema . am urcat filmarea si pe leptop e ok. Ghinion se numeste. Sfat. Cand il schimbi da cu apa sfintita pe el daca ai atata ghinion!!!!!!

#952
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014

View Postscarabeu57, on 01 aprilie 2014 - 12:03, said:

Nu. Am nici un fel  de problema . am urcat filmarea si pe leptop e ok. Ghinion se numeste. Sfat. Cand il schimbi da cu apa sfintita pe el daca ai atata ghinion!!!!!!
AI vazut si videoclipul,nu?
Mda,oare exista vreo sansa sa-i fac sa-mi dea altul direct fara sa astept 1000 de ani?
La mine sta 1 saptamana in service,stau Drobeta Turnu Severin (departe probabil de orice service).

Edited by Robert13x, 01 April 2014 - 12:39.


#953
scarabeu57

scarabeu57

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.03.2014

View PostRobert13x, on 01 aprilie 2014 - 12:38, said:


AI vazut si videoclipul,nu?
Mda,oare exista vreo sansa sa-i fac sa-mi dea altul direct fara sa astept 1000 de ani?Stai sa vezi am trimis un mail sa mi dea un sfat in legatura cu problema cu camera si cu un soft compatibil cu el care nu- l gaseam  la service de pe siteul lor si am scris modelul de telefon pe car il am si dupa cateva mailuri pe care le-am repetat ca nu dadeau nici un raspuns am primit un raspuns care m-a lasat masca: citez" sa specific ce tip de telefon am" nu au auzit de orange yumo si doar e service oficial huawei. Mai poti sa ai pretentii de la altceva sau alt raspuns decat cel standard. !!!
La mine sta 1 saptamana in service,stau Drobeta Turnu Severin (departe probabil de orice service).


#954
PHONE_XPERT

PHONE_XPERT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 13.10.2009
Vad ca pe www.orange.ro scrie ca acest model nu mai revine pe stoc. Destul de putin l-au avut in oferta, in jur de 4 luni

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate