Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de detergent preferați pen...

Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...
 Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 

Sfat privind un salariu calculat gresit

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
alinduplea

alinduplea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 24.11.2008
Salut!

Luna trecuta am avut un salariu de:

Brut: 2226 RON
Net: 1584 RON

S-a constatat ca s-a facut o greseala atunci cand a fost calculat salariul, eu ar fi trebuit sa am un brut  de 1866 lei [rezultand un salariu net de 1341].

Din calculele mele ar trebui sa mi se retina 126 lei, ceea ce reprezinta diferenta dintre Net-ul de 1584 si 1341 - 117 lei, ceea ce reprezinta diferenta dintre 642 lei viramente platite la brut-ul de 2226 lei si 525 lei viramente care ar fi trebuit platite la suma de 1866 lei (Brut).

Intrebarea mea este daca am calculat corect, sau exista alta metoda de a calcula.

Va multumesc!

#2
campary

campary

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 16.09.2005
Ar trebui sa iti retina suma de 243 lei ceea ce reprezinta diferenta dintre cele doua salarii nete.

#3
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Poţi căuta cu goagle calculator de salarii online. Pentru exemplificare, încearcă aici.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate